"דיברתי איתה 20 דקות לפני ההמראה. היא רצתה שאני ארגיע אותה לפני הטיסה": בעלה של אחת הנשים שנהרגו בהתרסקות של המטוס האוקראיני בסביבת טהרן, מספר כיצד אשתו חזתה שמשהו רע עומד להתרחש באותו לילה.

חסן שדקהו, תושב קנדה, סיפר שאשתו ביקרה את בני משפחתה בבירת איראן זמן קצר לפני האסון. לטענתו, אשתו הייתה מודאגת מאוד לקראת העלייה למטוס בגלל המתיחות בין שלטונות המדינה וצבא ארה"ב לאחר חיסולו של הגנרל קאסם סולימאני.

"היא התקשרה אליי 20 דקות לפני ההמראה וביקשה שאני ארגיע אותה", הוא סיפר. "היא רצתה שאני אבטיח לה שהכל יהיה בסדר ושלא תהיה מלחמה. אמרתי לה לא לדאוג, ששום דבר לא יקרה".

שיידה שדקהו הייתה אחת מבין 62 האזרחים הקנדים שנספו בהתרסקות המטוס, אשר גבתה את חייהם של 176 נוסעים ואנשי צוות. חסן הוסיף כי רגעים ספורים לפני ההמראה, אשתו העלתה תמונה ל-Story של חשבון האינסטגרם שלה – והפנים שלה אמרו הכל.

שיידה כתבה בהמשך הפוסט: "אני עוזבת, אבל מה שנמצא מאחורי מדאיג אותי. אני חוששת לגורלם של האנשים שנמצאים מאחורי". חסן הוסיף כי "אשתו הייתה מלאך" וכעת הוא "איבד את הרצון לחיות".

השלטונות האיראניים דיווחו כי סיבת ההתרסקות של מטוס הבואינג 737-800 נבעה כתוצאה מכשל במנועים. למרות זאת, לא מעט קונפיסטורים מניחים שכלי התעופה למעשה נורה באוויר על ידי כוחות משמרות המהפכה לאחר שאלו זיהו אותו בטעות כמטוס קרב זר.

תעלומת ההתרסקות אף העמיקה בימים האחרונים לאחר שרשות התעופה האיראנית סירבה למסור את הקופסא השחורה – לא ליצרנית המטוס ולא לשום גורם ממשלתי אחר.