קהילת אספרני העתיקות וציידי רוחות הרפאים בבריטניה סוערות בעקבות דיווחים על פריט מעניין מאוד שעומד להימכר בממלכה. על פי הדיווחים, בית המכירות הפומביות Richard Winterton Auctioneers עומד למכור את המראה האישית של אדוארד ג'ון סמית', הקפטן של הטיטאניק, בכ-13 אלף דולר. בשלב הזה אתם בטח שואלים את עצמכם: "מה הקשר לרוחות רפאים?" – ובכן, האגדה המקומית גורסת כי החפץ רדוף על ידי רוחו של הקפטן הבריטי.

על פי הפולקלור של עיירת סטוק, עיר הולדתו של קפטן סמית' אשר במרכז בריטניה, ההודעה על מותו הכתה גלים בקרב בני משפחתו ואת'לוויין – המשרתת האישית שלו. כאות הוקרה על עבודתה המסורה לאורך השנים, בני המשפחה של סמית' התירו למשרתת לקחת את אחד החפצים האישיים של הקפטן כמזכרת. ב-14 לאפריל, 1912, את'לוויין לקחה את המראה האישית של קפטן סמית' לביתה וכשנה מאוחר יותר, היא ניסתה להחזיר אותה לבני משפחתו – בטענה שביום השנה לטביעת האונייה, היא ראתה את בבואתו המצמררת של הקפטן במראה.

המראה לא התקבלה על ידי משפחתו ונשארה בידי המשרתת. היא הועברה מדור לדור במשפחה של את'לוויין, אשר התגוררה בעיר וולברהמפטון, עד שהיא הגיע לידיו של דיוויד סמית' לפני כ-5 שנים. כעת, הצאצא של המשרתת מציע את החפץ הרדוף למכירה פומבית לכל המרבה במחיר.

המראה מוצעת למכירה במחיר התחלתי של 10 אלפים ליש"ט והיא מגיעה עם מכתב שנכתב על ידי גיסתה, הילדה. "את'לוויין תמיד הפחידה אותי כשאמרה שניתן לראות את פניו של קפטן סמית' בראי, ביום השנה לטביעתה של הטיטאניק", היא כתבה. ריצ'ארד וינטרטון, הבעלים של בית המכירות הפומביות, התייחס לחפץ המסתורי וגרס כי המראה שימשה את הקפטן רגעים ספורים לפני שהוא יצא מביתו אל ההפלגה האחרונה בחייו.

"יש משהו מצמרר במחשבה שהפעם האחרונה שהוא הביט במראה הייתה לפני שהוא יצא להפליג בטיטאניק", אמר וינטרטון בריאיון לכלי התקשורת בבריטניה. "מי שיקנה את החפץ המסתורי יוכל לבדוק בחודש אפריל אם האגדה לגביו נכונה, בציון 107 שנים לטביעתה של האונייה".

ריצארד מאדלי, אחד המומחים בתוכניות המכירות הפומביות Bargain Hunt ו-Dickinson's Real Deal, התייחס גם הוא לחפץ המסתורי ואמר: "העניין בפריטים שקשורים לאסון הטיטאניק גדול יותר מאי פעם. המראה מוצעת במחיר התחלתי של 10 אלפים ליש"ט, אבל היא עלולה להימכר ביותר מזה". קוראים אדוקים של המדור בוודאי יודעים שזוהי לא הפעם הראשונה שחפץ שקשור לטיטאניק נמכר במכירה פומבית.

בחודש אוגוסט האחרון דיווחנו על שעון יד יוצא דופן שנמשה מן ההריסות של האונייה בימים שלאחר טביעתה. על פי הדיווחים, מדובר בשעון מחוגים של מהגר יהודי מרוסיה ששמו היה סיני קנטור, אשר נספה באסון. מה שמיוחד בשעון, מעבר לעובדה שהוא נמצא בין הריסות הטיטאניק, היא שאותיות ה-א'-ב' מורות על השעה במקום מספרים. השעון הוצא במחיר התחלתי של 20 אלף דולר.