וירסאוויה בורון-גונצ'רובה, בת 11, נולדה עם מצב נדיר ביותר שנקרא פנטלוגיה על שם קנטרל. המום הנדיר גרם לכך שעצמות הצלעות ושרירי הבטן שלה לא התפתחו כראוי במהלך הריונה של אמה. המום, המופיע רק באחד למיליון בני אדם, אינו גורם לה כאב כלשהו בחיי היום יום אך משאיר את לבה חשוף מכיוון שהוא מונח ממש מתחת לעור.

בזמן שאמה של וירסאוויה, דרי, בת 31, הייתה בהריון, נאמר לה כי בתה עלולה למות במהלך ההריון או הלידה. כנגד כל הסיכויים וירסאוויה שרדה וכיום היא נערה פעילה.

למרות האתגרים וירסאוויה מנהלת חיים נורמליים ככל האפשר ואומרת שהיא אוהבת לשחק עם חבריה, אך צריכה להיזהר מכיוון שאם תספוג מכה בחזה היא עלולה להיות קטלנית.

וירסאוויה יחד עם אמה (צילום: MDWFeatures / @legendari_love)
וירסאוויה יחד עם אמה | צילום: MDWFeatures / @legendari_love

אמה של וירסאוויה עברה מרוסיה להוליווד, פלורידה שבארצות הברית בשנת 2015 בתקווה שניתוח לסגירת חור בלבה יאפשר לווירסאוויה לחיות חיים נורמליים יותר. עם זאת, בשל לחץ דם גבוה הפוגע בעורקים בריאותיה, הדבר לא היה אפשרי.

מצבה של וירסאוויה הביא לכך שהיא בילתה תקופות זמן משמעותיות בבית חולים. בתחילת 2020 היא סבלה מירידות פתאומיות ברמת החמצן בדם שגרמו לה לחוש סחרחורת וקשיים בנשימה. בסופו של דבר הועברה וירסאוויה לחדר המיון, ולאחר מכן שהתה שבועיים בבית חולים ונשארה תחת פיקוח הרופאים בכדי להבטיח את רמות החמצן שלה.

"היא באמת נס, היא ייחודית לחלוטין, אחת למיליון", מספרת אמה. וירסאוויה אמנם יודעת שמצבה מהווה סכנה עבורה, אך היא אינה נותנת לו לעכב אותה. "לפעמים זה יכול להיות קשה כאשר רמות החמצן שלי נמוכות ואני מרגיש סחרחורת. אבל אני אוהב להישאר פעיל ולשיר ולרקוד עם החברים שלי", היא הסבירה.

.