תאומים סיאמים מאינדונזיה קיבלו את הכינוי "תאומי העכביש" בגלל ההופעה החיצונית שלהם. האחים נולדו כשהם מחוברים באזור האגן וחולקים את שלפוחית השתן, המעיים, הרקטום ואת איבר המין. הם באו לעולם עם ארבע זרועות ושלוש רגליים, אחת מהן משותקת. לאחרונה צוות מנתחים קטע את רגלם השלישית במטרה לשפר את איכות החיים שלהם.

המצב של האחים מוגדר בעולם הרפואה בתור איסכיופאגוס טריפוס (Ischiopagus Tripus), כלומר תאומים סיאמים שמחוברים באזור האגן שלהם. מדובר בתופעה נדירה שתועדה רק פעמים בודדות לאורך השנים והמקרה של האחים מאינדונזיה פורסם לאחרונה בכתב העת הרפואי American Journal of Case Reports.

מחברי המאמר ציינו שהתאומים נולדו למשפחה בלי היסטוריה של בעיות רפואיות ולטענת אימם, התפתחו בצורה תקינה לאורך תקופת ההיריון. השניים בילו את רוב ילדותם כשהם שוכבים על הגב, בלי יכולת להסתובב בכוחות עצמם, בגלל האופן שרגליהם התפתחו. צוות הכירורגים שניתח את התאומים קטע את רגלם המשותקת במטרה לשפר את איכות החיים שלהם, כך לפי המאמר.

לפי ההערכות, מקרים של איסכיופאגוס טריפוס מהווים בין 6% ל-11% מתוך כל המקרים בהם נולדים תאומים סיאמים. לא ברור כמה זמן ארך הניתוח של האחים מאינדונזיה, אבל תהליך השיקום שלהם נמשך לפחות 3 חודשים. כעת, לראשונה בחייהם, הם מסוגלים לשבת זקוף.

ניתוח הפרדה של תאומים סיאמים הוא תהליך מורכב – במיוחד אם מדובר באיסכיופאגוס טריפוס. הפרוצדורה בוצעה בהצלחה פעמים בודדות לאורך השנים, כאשר אחד המקרים המפורסמים ביותר בעולם הרפואה קרה בסין בשנת 1992. צוות כירורגים הפריד אז בין שני תאומים בני שנתיים שנולדו עם ארבע זרועות, שתי רגליים מתפקדות ורגל אחת משותקת שהייתה בעצם שתי רגליים שהיו מחוברות יחד. הניתוח עבר בהצלחה ומאז לא ברור מה עלה בגורלם של התאומים.