פרשה ביזארית מטלטלת את סין: אומנת מהעיר חַרְבִּין, צפון-מזרח המדינה, מטפלת כבר יותר מחצי שנה בפעוט של בני זוג אחרי שאלו ככל הנראה נטשו אותו אצלה. רשויות החוק פתחו מאז במצוד אחרי השניים, שנסעו כדי "להסדיר ירושה" ונעלמו ללא עקבות.

האומנת – שמוכרת בכלי התקשורת המקומיים בשם גברת יוּ – סיפרה שהכל התחיל בחודש נובמבר, אז היא הסכימה לטפל בילד בעבור תשלום חודשי של כ-1,000 דולר. זמן קצר לאחר מכן, בני הזוג עדכנו אותה שהם עומדים "לקבל ירושה משמעותית", שכוללת נכסים ותכשיטים יקרים, ושאלו את גברת יוּ אם היא מסכימה לטפל בבנם בזמן שהם ייסעו להסדיר את העניין. לפי הפרסומים, היא לא רק נענתה לבקשתם אלא גם הסכימה להלוות להם כ-15 אלף דולר כדי שיוכלו לשלם לעורך דין שלהם.

 

חרבין (צילום: מתוך הרשתות החברתיות בהתאם לסעיף 27א' בחוק)
"איך מישהו יכול לנטוש את הילד שלו בשביל רווח כלכלי?" | צילום: מתוך הרשתות החברתיות בהתאם לסעיף 27א' בחוק

גברת יוּ סיפרה לכתבים מקומיים שבני הזוג הבטיחו להחזיר לה את סכום ההלוואה המלא, הראו לה תמונות שכביכול מוכיחות שהירושה אמיתית והשאירו את הבן שלהם אצלה כערבון. בהמשך, האומנת הוסיפה שהסכום שהיא נתנה להם הורכב מכל חסכונותיה ומכסף שהיא בעצמה לוותה מאחיה. כל זה קרה בחודש נובמבר האחרון ומאז, היא לא שמעה מבני הזוג.

"נתתי להם את כל החסכונות שלי ולא קיבלתי מהם שכר מאז נובמבר", ציינה גברת יוּ. "הם חייבים לי הון תועפות. גם את המשכורת שלי, גם את החסכונות שלי וגם את ההלוואה שלקחתי מאחי". כעת האומנת חוששת שהיא נפלה קורבן להונאה הזויה.

"אני עוד איכשהו מבינה את העניין שהם ברחו עם הכסף, אבל הילד? איך מישהו יכול לנטוש את הילד שלו בשביל רווח כלכלי? ועוד בשביל סכום נמוך כל כך?", הוסיפה גברת יוּ והבהירה שאין לה כוונה למסור את הילד לרשויות הרווחה מיוזמתה. "אני פשוט לא מסוגלת. אני מטפלת בו כבר חודשים". מאז עלתה סברה שהפעוט אינו בנם הביולוגי של בני הזוג.