אישה מבריטניה מתה מהרעלת מזון ועוד 31 בני אדם חלו, לאחר שאכלו פאי רועים באירוע שהתקיים לפני יותר משלוש שנים. בימים אלה נגזר עונשו של השף שהכין את הפאי, לאחר שהורשע ברשלנות.

השף הוא ג'ון קראוצ'ר מנורת'המפטונשייר, טבח בפאב מקומי שהכין את הפשטידה, המוכרת גם בשם "שפרד'ז פאי" , לאורחים שהגיעו לפסטיבל מקומי באוקטובר 2018. קראוצ'ר ככל הנראה לא בדק שהבשר מוכן כראוי, מה שהוביל להרעלת המזון ההמונית, ממנה מתה אליזבת נוימן, תושבת מקומית בת 92, שלא הצליחה להפסיק להקיא לאחר שטעמה את פאי הרועים. הקשישה הובהלה לבית החולים אך מתה מדימום פנימי.

31 אנשים נוספים חלו מהפשטידה, כשרק שלושה סועדים צמחוניים עזבו את האירוע ללא פגע. מבדיקת האירוע עולה כי קראוצ'ר בישל חלקית את הבשר לפני שהכניס אותו למים קרים ולמקרר למשך הלילה, בניגוד להנחיות לבטיחות מזון. לאחר מכן הוא לא טרח לבדוק את טמפרטורת הבישול של הפאי לפני הגשתו, ובסופו של דבר הגיש בשר שלא היה מבושל.

קראוצ'ר, בן 40, אמר בבית המשפט: "אני באמת שונא להגיד את זה אבל אני חושב שמיהרתי. מיהרתי. להגיד שאני מתחרט זה בלשון המעטה. זה משהו שלעולם לא אשכח. בגלל זה היום אני שף טוב יותר וחבל שהמחיר של זה היה צריך להיות האסון שקרה".

בית המשפט גזר על קרוצ'ר מאסר על תנאי של ארבעה חודשים לאחר שהודה באישום של הפרת תקנות המזון. הבעלים ובעל הבית של הפאב, ניל בילינגהם, בן 54, הודה בעבר בשלושה סעיפים של הפרת תקנות המזון ונקנס ב-11,975 דולר, בתוספת 1,331 דולר הוצאות משפט, והחברה שלו נקנסה בכמעט 3,992 דולר.

"אדם בריא וטוב מת מדימום במערכת העיכול שנגרם מהקאות", פסק השופט. "שום גזר דין לא יכול לשקף את האובדן שנגרם למשפחה. כולם אמרו שזו הייתה טעות נקודתית אבל בהסתכלות על הראיות זו לא הייתה טעות חד פעמית. הפאב היה צריך לנקוט בצעדים כדי להשתפר. בדיקות ב-2015 נתנו לו שלושה כוכבים וב-2017 נתנו לו רק כוכב אחד בבטיחות".