"יש מלא דברים מוזרים במדבר הזה": אחד המשתמשים באתר האינטרנט Reddit חשף ממצא ביזארי במדבריות צפון-מערב סין – ולאף אחד מהגולשים אין שמץ של מושג במה מדובר.

בצילום מסך שעלה לפורום r/GoogleMaps, שמוקדש לכל מיני תגליות משונות שנמצאו במפות של גוגל, אפשר לראות את מה שתואר על ידי הגולשים בתור "ציור של ציפור" בחלקו המערבי של מדבר טקלה מקאן, מחוז שינג'יאנג.

בתמונה אפשר לראות כתם שחור שבשני צדדיו "כנפיים" שכל אחת מהן נמדדה באורך של כ-80 מטרים (על פי Google Maps). בצדו התחתון של הכתם אפשר לראות גם זנב באורך של יותר מ-90 מטרים ובחלקו העליון "ראש עם מקור" שהקצה שלו נמצא במרחק של 66 מטרים מן הכתם – אבל מה זה יכול להיות?

חלק מהגולשים טענו שזה נראה כמו "יונק דבש" ואפילו מזכיר את קווי נסקה – גיאוגליפים שהתגלו במדבר נסקה, פרו. בינתיים, גולש אחר טען שהממצא מזכיר לו את הסמל של האימפריה הפרסית וסבר שזה עשוי להיות גוף מים כלשהו.

"ייתכן שמדובר במכרה או מחצבה שננטשה לפני כמה שנים", הוסיף אחד הגולשים. גולש אחר טען שהכנפיים והזנב הם ככל הנראה מה שנותר מהקרקע החולית אחרי שדחפור פינה אותה מסיבה כלשהי. "זה נראה כאילו חפרו שם בחול ואז פינו הכל לצדדים", הוא הוסיף. "באשר לכתם השחור באמצע? אני לא יודע. אולי זה מים ואולי זה משהו אחר" – ובהיעדר תשובות, כל שנותר לעשות זה רק לנחש.