צעירה מברזיל בשם אמנדה אלבך, בת 21, הוצאה על ידי המשטרה מהקבר אליו הושלכה בחוף ים, לאחר שמקורב אליה הודה כי רצח אותה באכזריות קשה לעיכול.

על פי חקירה ראשונית, דווח כי החשוד ברצח אילץ את אלבך לחפור בעצמה את הקבר שלה ואז רצח אותה בשתי יריות אקדח, בחוף במדינת סנטה קתרינה ביום שישי האחרון. ככל הנראה, המניע לרצח היה נקמה באלבך, שסיפרה לאחרים שהמקורב אליה סוחר בסמים.

מפקד המשטרה ברונו פרננדס, מהמחלקה לחקירה פלילית, אמר כי הצעירה, שגרה בפאזנדה ריו גרנדה, באזור המטרופולין של קוריטיבה, נראתה בפעם האחרונה יום קודם לכן. היא נסעה לסנטה קתרינה עם זוג חברים כדי להשתתף במסיבת יום הולדת של חבר.

"הקשר הזה הוא שהביא אותה לבית הזה בסנטה קתרינה. היא באה לחגוג את יום ההולדת של החשוד ברציחתה", סיפר פרננדס. עורך דינה של משפחתה של הקורבן, מייקל פינהיירו, אמר: "החברים שלה אמרו שהם עזבו את המסיבה ולא ראו אותה שוב".

אלא שהמשטרה מצאה "חוסר עקביות באמירות", מה שהעלה חשד לגבי מעורבותם של שני אנשים נוספים שהיו במסיבה. על פי הממצאים, לפני שנעלמה, אלבך שלחה הודעה קולית להוריה בליל ה-15 בנובמבר. "היא שלחה הודעה להוריה, בסביבות השעה 20:40, ואמרה שהיא תחזור לפאזנדה ריו גרנדה עם עלות השחר", ציין עורך הדין. "מאז לא היו עוד חדשות עליה. הטלפון הסלולרי נותר כבוי ואמנדה לא התחברה שוב לוואטסאפ".

קרובי משפחתה של אלבך דיווחו כי קולה היה מוזר והייתה רוח ברקע של הודעת השמע. על פי הדיווחים, אחד החשודים הודה כי הרצח אירע זמן קצר לאחר שאלבך שלחה את אותה הקלטה. 

מפקד המשטרה פרננדס אמר: "אחד מהנחקרים הרגיש לא בנוח כי הוא הבין שאמנדה סיפרה לצדדים שלישיים שהוא מעורב בסחר בסמים". הוא הוסיף כי על פי הדיווחים היא צילמה את החשוד מחזיק אקדח ושלחה את הצילום לאנשים. "הוא לא אהב את המצב הזה ולכן החליט לקחת את חייה", סיכם. בינתיים החקירה נמשכת, ונכון לעכשיו לא ברור אם שלושת החשודים, ששמם לא פורסם עדיין, יואשמו ברצח שלה.