אזור 51 מאחוריך: מתברר שמאז תחילת שנות ה-50 ועד שנת 2009, פעלה מחלקה מיוחדת בתוך משרד ההגנה של בריטניה, אשר תיעדה וחקרה דיווחים על עב״מים. כעת, יותר מעשור לאחר שהמחלקה נסגרה, חלק גדול מהדו״חות שלה יהיו זמינים לרשות הציבור.

עיתון הטלגרף מדווח כי בעבר, חלק קטן מהדו״חות שעסקו בעב״מים פורסמו אונליין באתר הארכיונים הלאומי של בריטניה, אלא שהשנה ישוחררו הדו״חות בעמוד אינטרנטי מיועד ורשמי של הממשלה. ההחלטה לעשות זאת הגיעה לאחר שסוכנות מדיה בריטית בשם PA Media הגישה בקשה רשמית תחת חוק חופש המידע בממלכה המאוחדת, ובכירים במשרד ההגנה החליטו ש״עדיף פשוט לפרסם את הדו״חות במקום להמשיך ולשלוח מסמכים לארכיונים הלאומיים״.

הרומן של בריטניה עם חייזרים החל כאמור בסביבות 1950, כאשר משרד ההגנה יצר בתוכו חטיבה שתתמודד עם התופעה. אפילו ראש הממשלה דאז, ווינסטון צ׳רצ׳יל האגדי, הביע התעניינות רבה בנושא ושלח מזכר לאחד מהשרים שלו בשנת 1952 בו שאל – ״במה מסתכמים כל הדברים האלה של הצלחות המעופפות? מה זה יכול להביע? מהי האמת?״.

לרוב, מחלקת העב״מים הכריעה שמדובר במתיחות או סתם אשליות אופטיות של אובייקטים נורמלים שלא זוהו, והמליצה ש״לא יהיו יותר חקירות של התופעה השמיימית הזו״. יחד עם זאת, חטיבות אחרות במשרד ההגנה המשיכו לעבוד על דיווחי עב״מים אחרים עד תחילת המאה ה-21.

דו״ח החקירה האחרון במשרד ההגנה פורסם ב-2009, והוא מתייחס לתצפיות של עב״מים שהתרחשו מינואר עד סוף נובמבר. חלק מהם כוללים ״אור כסוף בצורה של דיסקית״ (ינואר 2009), ״לפחות 20 אורות כתומים ואדומים שבוהקים בשמים (יוני 2009), ״כדור כסף גדול ובוהק״ (יולי 2009) ו״שלושה כדורים זהובים בקו אלכסוני בשמים״ (ספטמבר 2009).

המדינות השתנתה רשמית ב-1 בדצמבר 2009, כאשר הוחלט במשרד ההגנה שלא לתעד יותר דיווחים על עב״מים. וכעת, כאמור, כל הדו״חות הללו יפורסמו בחודשים הקרובים אונליין.