אזהרה: הסרטון עלול להיות קשה לצפייה

תיעוד עוצר נשימה של התרסקות מסוק באסיה מכה גלים ברשת. על פי הדיווחים, ההתרסקות התחוללה בקיץ של השנה שעברה, לאחר שכלי הטיס התנגש בקיר קרח בסמוך ליעד טיפוס על ההר חאן טנג'רי, אשר במדינת קירגיסטן. 13 אנשים, כולל אנשי צוות ותיירים מכל העולם, היו במסוק כאשר הוא התרסק – כולל האדם שתיעד את הרגעים המבהילים.

כפי שניתן לראות בסרטון, המסוק עף באוויר ועומד לנחות, כאשר משהו משתבש והטייס מאבד שליטה. בשלב מסוים, אחד הנוסעים מורה למטיילים האחרים להתכופף וחלקם נענים להוראותיו. השוט קופץ מלמעלה למטה, לפני שהמסוק פוגע באדמה הסלעית של ההר והמסך הופך לשחור למשך כמה שניות. אז, ניתן לשמוע את הפאניקה בקבינה, כאשר כל הנוכחים ממהרים להימלט מן ההריסות.

 

חאן טנג'רי (צילום: Newsflare, liveleak)
"הפאניקה השתוללה בקבינה" | צילום: Newsflare, liveleak
חאן טנג'רי (צילום: Newsflare, liveleak)
כולם שרדו את ההתרסקות בנס | צילום: Newsflare, liveleak

הצלם, אשר מוכר אך ורק בשם דיוויד, מצליח לצאת מן ההריסות דרך חור שנפער בגוף של כלי התעופה. למרות שהעדשה פונה אל הארץ, ניתן עדיין לקבל הצצה אל תהומות האימה של התקרית. טיפות של דם נראות על האבנים בזירת ההתרסקות וקולותיהם של אנשים שזועקים לחובש נשמעים ברקע.

התקרית התחוללה ב-9 ליולי 2018 ולמרבה המזל, אף אחד לא נהרג. למרות זאת, סוכנות הידיעות Newsflare מדווחים כי ארבעה אנשים נפצעו באורח קשה – כולל תיירת אחת מפולין שההתרסקות גרמה לה ללקות בשיתוק מאזור בית החזה ומטה.

דיוויד התייחס לתקרית והוסיף כי דבר אחד שלא עובר בסרטון זה הפחד מפני התלקחות של המסוק. "הפאניקה השתוללה בקבינה כשאנשים התחילו להריח את הדלק של ההליקופטר", הוא מספר. "יכולתי להרגיש את הצריבה שלו על הפצעים ברגליים שלי. הנעליים שלי היו ספוגות בדלק ופחדתי מאוד להישרף בחיים. הפחד הזה גרם לי לברוח מהר יותר".