היום, בעידן הפוטושופ וה-CGI, אפשר להסביר כל תמונה מסתורית שצצה בעולם הדיגיטלי ב"מישהו זייף את זה" או "זה רוטש", "הושתל" ו"טופל". מצד שני, בגלל שכל כך קל לעשות את זה, די קל גם להוכיח את זה. מה שאומר שתמונות לא מוסברות שאיש לא מצא עדויות לכך שהן מזוייפות הן על אחת וכמה וכמה מקריפות. הנה עשר כאלו:

1. היצור הימי העצום

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
הבן שלי מי אתה?! | צילום: יוטיוב/list25

ב-1964 רוברט סארק צילם תמונה זריזה של מה שנראה כמו נחש ענק שזוחל על קרקעית האוקיינוס בקווינסלנד שבאוסטרליה. אנשים טענו שיכול להיות שמדובר בסוג של יריעת ברזנט שהתגלגלה לשם בטעות, אבל איש לא הצליח באמת לספק הסבר מניח את הדעת לתמונה המוזרה הזו.

2. מעגלי הפיות

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
אנחנו מעדיפים פיות על טרמיטים | צילום: יוטיוב/list25

מעגלי הפיות היא תופעת טבע שנמצאת בחלק הדרומי של אפריקה המערבית, ומדובר בעיגולים של אדמה צחיחה בקוטר של 2-15 מטרים. מקורם לא ידוע, ואפילו עכשיו מדענים לא בטוחים מי או מה יצר אותם. אחת ההנחות הרווחות היא שמדובר בטרמיטי חול, אבל מגוון העיגולים רחב יותר מזה של הטרמיטים, כך שרבים שוללים את האפשרות הזו.

3. המדרגות הרדופות

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
אנחנו נישאר בקומה הראשונה, תודה | צילום: יוטיוב/list25

הכומר ראלף הארדי צילם את התמונה המסתורית הזו ב-1966. הוא רצה לצלם את גרם המדרגות המפואר במוזיאון הימי בגריניץ' שבאנגליה. אבל כשפיתח את התמונה הבחין בדמות מסתורית שמטפסת במדרגות. מדענים הבטיחו שהתמונה לא טופלה, וגרם המדרגות המדובר אפילו נחשב בעבר כרדוף רוחות, כאשר הופיעו עליו בעבר טביעות רגל מסתוריות.

4. שורדת אסון התאומים

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
ניצלה מאחד האסונות הכי גדולים בהיסטוריה. או שלא? | צילום: יוטיוב/list25

התמונה הזאת באמת קשה לעיכול, מהסיבה הפשוטה שהאישה שעומדת שם ומנופפת לעזרה נמצאת על קצה המגדל הדרומי ההרוס במתקפת 9/11. ברור שהיא שרדה את נפילת המגדל, אבל לא ברור איך, ומה עלה בגורלה. רבים הרי מתו בהמשך משאיפות האבק, ולא מדובר רק בכאלה שהיו בסביבת המגדל אלא בכלל באזור - כך שבאמת לא ברור מה היה הסיכוי שלה להינצל מהזוועות שחיכו בהמשך.

5. המתאבדת שנותרה שלמה

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
קשה להסתכל, וקשה שלא | צילום: יוטיוב/list25

בחודש מאי 1947, אוולין מקהייל בת ה-23 קפצה מהקומה ה-86 של מגדלי האמפייר סטייט ונחתה על לימוזינה. אחד הצלמים שהיה במקום לא יכל שלא להבחין שגופתה נותרה שלמה לחלוטין באופן מוזר, בהתחשב בגובה הרב ממנו נפלה. הוא צילם תמונה זריזה, שידועה היום גם בכינויה "ההתאבדות היפה ביותר".

6. כנסיית הרפאים

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
יש מספיק כנסיות אחרות ללכת אליהן. ביוש | צילום: יוטיוב/list25

ב-1975, דיאן ופיטר ברת'לוג ביקרו בכנסייה בנורפולק שבאנגליה. פיטר צילם את אשתו יושבת בכנסייה וכשהם פיתחו את התמונות הם הבחינו שבאחת מהן יושבת מאחוריה דמות לבנה מסתורית. הם חזרו למקום ודיברו עם אחד המקומיים, שאמר להם שמדובר באישה בלבן, רוחה של מרפאת שרודפת את הכנסייה.

7. הקורבן חסר השם

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
לעולם לא נדע את שם הקורבן | צילום: יוטיוב/list25

הקנדימן, כלומר דין קורל, היה רוצח סדרתי שחטף, אנס, עינה ורצח 28 ילדים צעירים בין השנים 1970 ל-1973. בשנת 2012 נמצאה תמונה מסתורית של ילד כפות ומבוהל ברשותו של אחד ממשתפי הפעולה של קורל. אלא שהילד לא היה אחד מ-28 הילדים שאותם רצח הקנדימן. מי הוא כן היה? עד היום איש לא יודע.

8. הרוח של בית הקברות

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
מאיפה היא צצה?! | צילום: יוטיוב/list25

בשנת 1991 צולמה תמונה בבית קברות שיקגו, שהיה אמור להיות ריק לחלוטין, ורק בשלב הפיתוח פתאום הופיעה דמותה הברורה של אישה לבנה יושבת במסתוריות על אחת המצבות. מה שניתן לסכם פשוט במלה "קריפי".

9. האביר האפל של החלל

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
מה זה ושל מי? | צילום: יוטיוב/list25

בשנת 1954 פרסמו העיתונים ידיעות על כך שחיל האוויר האמריקאי איתר שני לווינים מסתוריים שמרחפים מעל כדור הארץ. אלא שבזמנו לאף אחד לא הייתה טכנולוגיה מספיק מתקדמת כדי לשגר לווין לחלל. תמונה של אחת מהן שהודלפה גרמה לרבים לחשוד שמדובר בלווין ריגול בן 1,300 שנה של תרבות חייזרית. רבים מכנים את הלווין "האביר האפל".

10. האגודל המיותר

האמת מאחורי התמונות (צילום: יוטיוב/list25)
יש מספיק חברים בקבוצה הזו, אבל מישהו נדחף בכח | צילום: יוטיוב/list25

לכאורה מדובר בתמונה תמימה של ארבעה ילדים, אבל בצדו השמאלי של הילד שלבוש בשחור ניתן לראות אגודל מיותרת שלא שייכת לאף אחד מהם. עד היום, גם הילדים וגם צלם התמונה, לא מסוגלים להסביר מאיפה היא באה בא.