לא, זאת לא בעיה רק שלנו - במדינות בכל רחבי העולם בהן מגפת הקורונה מתפשטת בקצב, נוצרה בהלה בציבור שהובילה לאגירה של מזון והתנפלות על מוצרים ספציפיים בסופרמרקט כמו נייר טואלט. אחד ממוצרי ההיגיינה שכמעט אי אפשר למצוא עכשיו על המדפים, הוא האלכוג'ל, שהחברות המייצרות אותו כבר לא עומדות בכמות הביקוש. בשל ההתנפלות ההמונית על המוצר, לא מעט רשתות החליטו להעלות את המחיר דרמטית ולנצל את המצב - אך לא כך עשה סופרמרקט בדנמרק, בו נותרו 4 בקבוקי אלכוג'ל בלבד.

בסופרמרקט, השייך לרשת Rotunden, תלו שלט שעצר באחת את ההתנפלות על המוצר. ומה נכתב עליו? פשוט מאוד: בקבוק אלכוג'ל אחד עולה 40DKK (השווים כמעט 6 דולר), ואילו שני בקבוקים יעלו כבר 1,000DKK (השווים כ-143 דולר). 

ההנהלה בעצם עשתה "מבצע" הפוך - במקום שהתשלום יישאר זהה או בהנחה משום שלוקחים יותר מאותו מוצר, מי שבוחר לקנות מעל בקבוק אחד ולאגור בעצם נענש ומשלם יותר. הרעיון הוא כמובן לא רק למנוע את הבהלה ההמונית והלא נחוצה, אלא גם להגן גם על אלו שאינם יכולים למממן בבת אחת קנייה גדולה ולכן נותרים בלי מוצרים הכרחיים.

גולשים ברשת שנחשפו לשיטה הזו התלהבו מהרעיון הפשוט,, תמכו בהנהלת הסופרמרקט ומפצירים כעת ברשתות אחרות לעשות זאת גם אצלן. אז בקרוב בישראל?