נערה מגרנדה שבספרד, העלתה ביום שבת האחרון תמונה לחשבון הטוויטר שלה שהפכה לשיחת היום ברשת החברתית. מריסול, בת 18, שיתפה שתי תמונות סלפי תחת הכותרת השערורייתית: "כן, הרגע שילבתי פסים מאוזנים עם פסים מאונכים" – והרשת סערה, אבל לא בגלל האמירה האופנתית השנויה במחלוקת.

רבים מבין הגולשים הבחינו במשהו מאוד משונה בתמונה – מתקבל ממנה הרושם כאילו הנערה עומדת בפיסוק קל, עם שתי רגליים דקות באופן מטריד. Aria, אחת המשתמשות שהגיבו לתמונה, כתבה: "לשנייה חשבתי שהפס על המכנסיים שלך הוא הרווח שבין הרגליים שלך וכמעט איבדתי את זה".

רבים גורסים כי זו אחת האשליות האופטיות היותר מוצלחות של התקופה האחרונה, חלקם אפילו השוו את התמונה לאחת האשליות המפורסמות של העשור האחרון. המשתמשת Nadya הגיבה על התמונה: "זה אפילו מבלבל יותר מתמונת השמלה הלבנה/כחולה משנת 2015".

משתמש אחר, המכנה את עצמו Leucifer (מקורי מאוד), העלה לתשומת הלב נקודה מהותית במה שהופך את התמונה למבלבלת. "במבט ראשון חשבתי לעצמי: 'הולי שיט'", הוא כותב ומוסיף, "לקח לעיניים שלי זמן להבין מה קורה פה, הצבע של הפס על המכנסיים תואם לצבע של הרצפה".

בראיון לאתר החדשות הבריטי Dailymail, מריסול סיפרה שהיא התייחסה בהומור לתגובות שהיא קיבלה על התמונה. "נבהלתי בהתחלה, כי לא הייתי מודעת לזה שצילמתי אשליה אופטית ולא צפיתי לכמות גדולה כל כך של מגיבים", סיפרה הנערה, "לפחות הצחקתי הרבה אנשים".

התמונה כבר מזמן הפכה לויראלית, עם למעלה מ-40 אלף לייקים ויותר מ-6,500 שיתופים – הכוללים גם את אחד מערוצי המדיה האהובים על מריסול. אתר האינטרנט Teen Vouge סיקר את התגובה שהתחוללה ברחבי הרשת בעקבות התמונה. בשלב הזה, זה היה תורה של מריסול לאבד את זה.