אנחנו במדור היקס אוהבים לדווח לכם על דברים מסתוריים, תעלומות בלתי פתורות, פשעים משונים וכל מיני אירועים ביזאריים מיסודם – וכשזה מגיע לדברים ביזאריים מיסודם, אז קשה להתעלות על חידות.

ובגלל שאנחנו יודעים שיש לכם סופ"ש ארוך במיוחד עם חגיגות ה-70 למדינה והמון זמן פנוי, החלטנו לרכז בשבילכם חידות שונות מרחבי הרשת: חלקן חידות מסתורין , אחרות חידות היגיון וכמה אפילו הופיעו באחד מסרטי האקשן המוכרים ביותר משנות ה-90 – אבל דבר אחד בטוח, כולם יגרמו לכם לעבוד קשה. כשתהיה מוכנים לזה - התשובות יחכו לכם למטה. יאללה? יאללה:

1. המחרוזת הגנובה

גברת כהן התלוננה במשטרה על כך שמחרוזת הפנינים שלה נעלמה. כאשר חוקרי המשטרה הגיעו לביתה, הם לא ראו סימני פריצה, למעט חלון מנופץ אחד. הבית עצמו היה מבולגן לחלוטין והרצפה הייתה מלאה בעקבות בוץ. למרבה הפלא של גברת כהן, השוטרים עצרו אותה בגין הונאה ביום שלמחרת – אבל למה?

2. מי רצח את המורה לגיאוגרפיה?

ביום הראשון של ביה"ס, מישהו רצח את המורה לגיאוגרפיה. חוקרי המשטרה עצרו ארבעה חשודים: הגנן, המורה למתמטיקה, מאמן הכדורסל ומנהל ביה"ס. לכולם היה אליבי ליום של הרצח. הגנן טען שהוא גזם עשב, המורה למתמטיקה ערך מבחן אמצע לתלמידיו, המאמן שיחק כדורסל והמנהל היה במשרד שלו. עוד באותו יום, המשטרה עצרה את הרוצח – מי הוא?

3. חידת מיכלי המים מתוך "מת לחיות 3"

השנה הייתה 1995, כשאר סיימון גרובר הניח מטען חבלה בסמוך למזרקה בניו יורק. בסמוך למטען, גרובר הניח שני מיכלים: אחד של 3 ליטר והשני של 5 ליטר. נאמר לשוטר ג'ון מקליין כי הדרך היחידה לנטרל את המטען היא למלא את אחד המיכלים עם 4 ליטרים של מים בדיוק – כיצד הוא יעשה זאת?

4. פנצ'ר במכונית

מר חרסונסקי נסע במכוניתו על כביש 99 כאשר הוא הרגיש שיש תקר בגלגל הקדמי. הוא ירד מהרכב, הוריד את הגלגל מן המתלה שלו והרכיב את הגלגל הנוסף. כשהוא ניגש להרכיב בחזרה את הברגים על הגלגל, הוא הבחין שכולם נעלמו. למרות זאת, מר חרסונקסקי הצליח לנסוע עם הרכב למוסך הקרוב – איך הוא עשה זאת?

5. הקצרה והמתחכמת

מה נרטב יותר ככל שהוא מתייבש?

6. טבליות ציאניד

רוצח סדרתי נהג לשחק משחק אכזרי עם הקורבנות שלו. הוא היה מביא להם שתי טבליות עם כוס מים ואומר להם שאחת היא ציאניד והשנייה היא לא. בכל פעם כאשר הקורבן היה בוחר טבליה אחת, הרוצח היה בוחר בשנייה. לאורך מסע ההרג שלו, הוא מעולם לא בלע את הטבלייה המורעלת – כיצד הוא עשה זאת?

7. הנסיעה לבאר שבע

חייל שנסע לבאר שבע פגש בתחנה אישה עם 7 בנות, לכל בת 7 שקים, בכל שק 7 חתולות ולכל חתולה 7 גורים – כמה אנשים בסך הכל נסעו בסופו של דבר לבאר שבע?

8. מהו המספר שצריך להיות במשולש הימני ביותר?

 

חידת המשולש (צילום: Youtube/Bright Side)
8 חידות שיעשו לכם חיים קשים | צילום: Youtube/Bright Side

התשובות נמצאות למטה:

1. השוטרים היו בטוחים שגברת כהן שיקרה להם כי החלון נשבר מבפנים. אם הוא היה נשבר מבחוץ, אז הם היו רואים שאריות זכוכית על הרצפה.

2. הרוצח הוא המורה למתמטיקה, שאמר שהוא ערך מבחן אמצע למרות שהרצח התקיים ביום הראשון של ביה"ס.

3. ג'ון צריך למלא את המיכל הגדול ב-5 ליטרים של מים, אותם הוא ישפוך לכלי הקטן עד שהוא ימלא אותו ב-3 ליטרים של מים. כעת, הוא ירוקן את המיכל הקטן וישפוך את שארית המים במיכל הגדול (2 ליטרים) אל הקטן. אחר כך, הוא ימלא שוב 5 ליטרים של מים במיכל הגדול ואז ממנו ישפוך ליטר אחד אל החלל שנותר במיכל הקטן – כך שבסופו של דבר יישארו לו במיכל הגדול 4 ליטרים של מים והוא יוכל לנטרל את הפצצה.

4. הוא הוריד בורג אחד משאר הגלגלים של הרכב, כך שכל הגלגלים היו מורכבים על המכונית עם שלושה ברגים.

5. מגבת.

6. הוא היה משקר לקורבנותיו, הטבליות לא היו מורעלות – אלא המים בכוס.

7. רק אחד, החייל. בדיוק כפי שנכתב בתחילת החידה.

8. התשובה היא 3. המספר במרכז המשולש הוא התוצאה שמתקבלת כאשר לוקחים את המספר בקודקוד, מחסירים ממנו את המספר בפינתו השמאלית של המשולש ואז מכפילים את התוצאה במספר שבפינה השמאלית. כלומר, 1=6-5 ואז 3=3*1.