ביום שבת האחרון הועלתה לרשת תמונה שהסעירה מיליוני גולשים. התמונה מתעדת את אחד מכבישי הכניסה לעיר רומא, בשעות הערב המוקדמות. ברקע, ניתן לראות כי השמש כבר שקעה, אבל תשומת הלב של כולם הופנתה אל השמים – אשר כוסו לחלוטין על ידי אלפי (אם לא עשרות אלפי) נקודות שחורות.

התמונה עלתה ל-Reddit על ידי המשתמש Palana, אשר תיאר את התמונה בתור: "השמיים של רומא כוסו". כמו כן, הוא ביקש להגדיש כי לא מדובר באחרית הימים, אלא בתופעת טבע מוכרת בקרב תושבי העיר. לטענתו, אלו הן ציפורים מסוג זרזיר אשר נודדות דרומה בתקופה הזאת של השנה.

על פי אתר האינטרנט Inverse, ציפורי השיר הללו נודדות מדי שנה לרומא מאזור מזרח אירופה וסקנדינביה. מומחים מעריכים כי לפחות 4 מיליון זרזירים נודדים אל בירת איטליה כל שנה – שזה בהחלט מספיק בשביל לצבוע את השמיים בשחור ואת רחובות העיר במשהו אפילו פחות סימפטי.

אחת הבעיות הגדולות ביותר של נדידת הזרזירים הינה כמות הצואה שהציפורים מייצרות. לטענתם של תושבי העיר, ניתן למצוא את צואת הציפורים בכל מקום: ברחובות רומא הציוריים, על הארכיטקטורה המרהיבה, על העצים המטופחים ואפילו על הווספות המסוגננות של התושבים. אגב, בניגוד לצואה אחרת, צואת הזרזירים שמנונית במיוחד בגלל הנטייה שלהם לאכול זיתים מהמטעים באזור – ועל זה נאמר: "מרתק החרא הזה!".