נראה אם תצליחו לספור את כמות הדלגנים שנמצאים בתמונה הזאת. ביום שישי האחרון, הצלם הדרום אפריקאי אד רובנמאייר, תיעד את עדר צבאי הספרינגבוּק האלו בזמן שעצרו ללחך קצת עשבים בשמורת הטבע קגאלאגדי טרנספרונטייר (Kgalagadi Transfrontier), אשר בבוטסואנה. התמונה, כמובן, מיד הפכה לוויראלית בכל הרשתות החברתיות והצליחה לבלבל לא מעט אנשים.

רבים טוענים, ובצדק, כי התמונה מזכירה מאוד את תמונות מסוג אוטוסטריאוגרמה, אשר היו פופולריות מאוד בשנות ה-90. התמונות הללו היו למעשה אשליה אופטית שגורמת לתמונות דו-ממדיות להסתיר דימויים תלת-ממדיים – נו, הדברים שהיו מדהימים אותנו בניינטיז. לרוב תמונות אוטוסטריאוגרמה היו מורכבות מדפוס מסוים של צורות שהיה חוזר על עצמו, ממש בדומה ללהקת הדלגנים הזו שפונה לצדו השמאלי של הפריים.

רובנמאיימר סיפר על הרגע בו ראה את העדר בראיון קצר לאתר החדשות הבריטי Dailymail. "הם חצו את הדיונות כעדר ענקי", הוא מספר. "אני חושב שהם היו בדרך למקור מים כלשהו. עצרתי לרגע כדי לתעד אותם בזמן שהם אוכלים. אגב, בשלמותו, העדר היה הרבה יותר גדול, אבל החלטתי למקד את התמונה על קבוצה דחוסה של דלגנים".

"אני חושב שהתמונות יצאו נהדר, במיוחד עם האפקט המבלבל שנוצר מזה שכולם פונים לאותו כיוון", אמר רובנמאייר, "תיארתי לעצמי שהתמונה תהיה מיוחדת יותר מאשר אם היא תתפוס את כל העדר". הוא מספר שזוהי לא הפעם הראשונה שיצא לו לתעד דלגנים באזור דרום אפריקה, אם כי זוהי הפעם הראשונה שהוא ראה כל כך הרבה מהם פונים לאותו כיוון. אז מה אתם אומרים? חושבים שהצלחתם לספור את כל העדר? רוצים לראות את התשובה המלאה? פשוט תלחצו על התמונה:


(מקור)