רניס טרלפה, בריטית בת 28, יצאה יום אחד ב-2011 לפיקניק משותף עם חברים ומשפחה, ליד אגם פסטורלי במנצ'סטר. לקראת סיום האירוע, חלקם הצטלמו על רקע הנהר והמשיכו בחייהם. אבל שנים מאוחר יותר, אחת מהן גילתה משהו כל כך מטריד באותה תמונה תמימה, וכל המצולמים שם בהלם מזה.

רניס, היום אם לילד, מצאה במקרה את התמונה מהאירוע ההוא וקלטה לפתע משהו שלאיש אין הסבר בשבילו - יד חיוורת שנראית קטועה, מצדו השמאלי של הבחור באמצע, שלבוש בחולצה שחורה. "כשגיליתי לראשונה את היד המוזרה, ידעתי מיד שמדובר בתופעה שלא ניתן להסבירה", כתבה בפוסט בפייסבוק. "הרגשתי רעידות בכל גופי, התחלתי לבכות, היה לי גוש בגרון, צמרמורות. הייתי מבועתת".

הבריטית ההמומה התעקשה שלא ייתכן שהיא פספסה באותו רגע נוכחות של אדם אחר. "אני יודעת בוודאות שאיש לא היה מאחורינו. בנוסף, צילמנו תמונה נוספת שניות מעטות לאחר מכן, ולא היה שום סימן ליד הזו". אבל חכו, העלילה מקבלת תפנית מצמררת יותר.

רוח רפאים בתמונה (צילום: Rhynnice Trelfa)
כבר לא נראה כל כך פסטורלי | צילום: Rhynnice Trelfa

רניס חושבת שהיד שמופיעה בתמונה לא סתם נמצאת שם. היא טוענת שהיד מצביעה לכיוונו של הבחור בחולצה השחורה - שמת באופן טרגי שנתיים לאחר מכן. במקביל לזה, רניס חקרה על המקום וגילתה כמה דברים קריפיים במיוחד.

"אחרי שהעליתי את התמונה לרשת, מספר מדיומים פנו אלי ואמרו שהיד שייכת לאישה שיש לה סוג של קשר לאבא של הילד שלי. אבי ואני גילינו שקרו תאונות טרגיות רבות באיזור, כאשר האחרונה שבהן הטריפה את דעתי - באותו יום בו פרסמתי את התמונה, נמצאה גופה של אישה באותו מקום". העובדה שרבים שאין קשר ביניהם טענו בפניה שהיד קשורה לאבי ילדיה, די הדהימה אותה.

"השאלה שיש לי לשאול היא 'האם זה מסר מהצד השני? אני מאמינה שהנשמה בתמונה קשורה אלינו איכשהו. זה מרגש מאוד לתפוס משהו כזה. תמיד האמנתי קצת לדברים על טבעיים, אבל מעולם לא חוויתי משהו כזה", סיכמה רניס.