צמד המילים "הגדלת פין" בוודאי גורם לכם מיד לחשוב על דואר הספאם שאתם מקבלים, או על המשאבה המפוקפקת של אוסטין פאוורס. האובססיה הגברית עתיקת השנים לגודל איבר המין הולידה שלל שיטות שמבטיחות להאריך לכם את העניינים, כשרובן הן עבודה בעיניים ובביצים. משחות, משאבות, משקולות למיניהן - כל אלה לא רק שלא יגדילו, הם עלולים להשאיר נזק בלתי הפיך (וכואב). הרפואה הפלסטית דווקא מצאה שיטות אפקטיביות ובלתי מזיקות להגדלת איבר המין הזכרי, אבל מכיוון שהנושא לא מדובר (בניגוד להגדלות חזה, למשל, שכבר הפכו עניין שגרתי), קשה להיתקל באינפורמציה בנושא, אלא אם אתם מחפשים אותה באופן אקטיבי.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הרצון להגדיל את הפין נפוץ מאוד, גם אצל מי שלא זקוק לתוספות. על פי מחקרים שנערכו בארה"ב, 80 אחוז מהגברים היו רוצים איבר מין גדול יותר, ורבים מאלה הבוחרים לבצע את ההליך הם בעלי פין ממוצע לחלוטין. לחלקם ישנה תופעה שנקראת דיסמורפיה, אותה הפרעה שסובלות ממנה אנורקטיות, שממשיכות לראות אדם שמן במראה לא משנה כמה הן רזות. חלק מהסיבה שאיבר המין נראה לגברים קטן מכפי שהוא באמת קשור בזווית המבט - כשמסתכלים עליו מלמעלה הוא נראה קטן יותר. אורך הפין הממוצע הוא כ-13 ס"מ, וזה במצב זקפה, כך שסביר שמצבכם לחלוטין לא רע, בעיקר בהתחשב בכך שעומקה הממוצע של הווגינה הוא 7-8 ס"מ. בדיוק מהסיבה הזאת, הטיפולים הפלסטיים החדשים מתמקדים בעיקר בעיבוי והארכה של הפין במצב רפוי בלבד, כאשר ישנם גם טיפולים להארכה במצב זקפה. ד"ר אברהם לוי, שמבצע עיבוי פין בשנה האחרונה בשיטה של הזרקת שומן, מעיד שהוא מבצע הארכה במקרים קיצוניים בלבד. "לדעתי ביצעתי שלוש הארכות בשנה האחרונה", הוא אומר, לעומת כ-100 עיבויים, שכיום הוא מבצע, לדבריו, כמעט ברמה היומיומית.

אין תמונה
מבצע הגדלות פין מדי יום. ד"ר אברהם לוי

שיטת העיבוי על ידי הזרקת שומן קיימת בחו"ל כבר כעשור, ועלתה ארצה לפני כשנה, כאשר ד"ר לוי הוא אחד מבין שני רופאים שמבצעים את ההליך בארץ. ההליך די פשוט - שאיבת שומן מאזור אחר של הגוף, לרוב הבטן התחתונה, והזרקתו לאורך הפין. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית, ועל פי ד"ר לוי הוא כמעט נטול כאבים וכמעט נטול סיכונים. "לכל פרוצדורה רפואית יש סיכונים, אבל מעולם לא ראיתי סיבוך משמעותי". ההרדמה היא מקומית, וההליך מאריך את הפין במצב רפוי, אבל ההבדל המשמעותי הוא בעובי, שגדל במצב רפוי וגם בזקפה.

עוד ב-mako בריאות:
>> כך תילחמו בסנטר כפול בלי ניתוח
>> צאו מהמבוכה: השאלות שכדאי לשאול את הגינקולוג
>> אגואיסט או נדיב: מי עושה יותר סקס ולמה?

דוקטור, דבר איתנו במספרים.
"זה מאוד אינדיבידואלי, כאשר בדרך כלל מדובר בהרחבה של שני סנטימטר ברוחב הפין. גם מבחינת הארכה הטווח משתנה ממטופל למטופל, אבל יצא לי לראות גם הארכה של שלושה סנטימטר במצב רפוי".
מי מגיע לעשות את הטיפול?
"אין משהו שמאפיין את המטופלים. יש חרדים, גייז, ערבים, רוסים, אנשים בני 70 וגם מטופל שבא עם אימא שלו".
ולכולם באמת יש איבר קטן?
"לאו דווקא. זה כמו הגדלת חזה, מגיעים בכל מיני גדלים. אבל יש גבול, אני לא מטפל בכולם. היה לי מטופל שאמר לי שיש לו אורך של 19 ס"מ ורוחב של חמישה ס"מ, אז אמרתי לו שאין לי מה להציע לו. היה גם מישהו עם פין ארוך מהממוצע שאשתו אמרה לו שהוא קטן, וגם עליו סירבתי לבצע את ההליך. חלק מהבעיה היא שטיפת המוח שאנחנו מקבלים מפורנו".

"היום אני מעל הממוצע"

אורן (שם בדוי), בן 40 ובכיר בכוחות הביטחון, ביצע את ההליך אצל ד"ר לוי לפני כשלושה חודשים, וקשה לו להסתיר את התלהבותו. "בכלל לא הייתי מודע לטיפול הזה", הוא אומר; "נתקלתי בו באופן מקרי והייתי די סקפטי, חשבתי שזה יראה נורא וחשבתי שזה משהו שרלטני כמו כל הפרסומות שיש להגדלות, שמבטיחים כל מיני הבטחות אבל זה הכל קשקוש. כשדיברתי עם ד"ר לוי הוא אמר לי שהתוצאות יהיו מדהימות ואמרתי 'טוב נו, נראה'. כבר תוך כדי הטיפול הייתי בהלם. ההבדל לפני ואחרי הוא פשוט מדהים, גם באורך וגם בעובי".
יש בת זוג בתמונה?
"כן. לא סיפרתי לה, עשיתי לה הפתעה - והיא הופתעה לטובה".
בכמה הוא גדל?
"לא מדדתי, אני גדול מדי בשביל הדברים האלה, אבל אני מעריך שהוא ארך ב-20 אחוז, ובעובי הוא יותר מכפול ממה שהוא היה. בואי נגיד שהוא היה מתחת לממוצע והיום אני מעל הממוצע".

בננה (צילום: Shutterstock)
הפורנו משפיע על כולנו | צילום: Shutterstock

ההחלמה, אגב, קלה וזריזה. ד"ר לוי מספר שרק כמחצית מהמטופלים בכלל חשים כאב בשבוע-שבועיים הראשונים, ומדובר בכאב נסבל לחלוטין, בעוד מחצית מהמטופלים לא חשים כאב כלל ויכולים לחזור לפעילות אפילו יום לאחר הניתוח. מהשומן שמוזרק, כחצי ממנו נספג בגוף והחצי השני נשאר לצמיתות. ישנם מקרים שנספג כל השומן, אבל אז אין בעיה לחזור על ההליך. התחושה, מעיד אורן, היא טבעית לחלוטין, כנראה הודות לעובדה שלא מוחדרים עצמים זרים לפין אלא שומן מגוף המטופל (בארה"ב, אגב, פותח גם שתל סיליקון להגדלת פין). הפשטות היחסית של הטיפול הופכת אותו לאטרקטיבי ולא מאיים, שזו ככל הנראה הסיבה שרבים מהמבצעים אותו עושים זאת מסיבות אסתטיות, ולא בגלל בעיה תפקודית כלשהי. "התלונה של רוב האנשים היא שלא נוח להם במקלחות ציבוריות", אומר ד"ר לוי.

אורן, עם יד על התחתונים והלב - זה משפר את הסקס או שזה רק עניין של ביטחון עצמי?
"תראי, במקרה שלי הוא לא היה במצב שהוא היה קטן מדי כך שזה הפריע לסקס. זה משפיע על הכל - איך אתה מסתובב במקלחות, איך אתה מרגיש עם עצמך ועם הגוף שלך. כמובן שכשבת הזוג רואה את זה, היא לא יכולה להתעלם".

 וכמה אתם יודעים בכלל על איבר המין הגברי?