נפרדתם מבן או בת הזוג ואתם ממש מרגישים שאתם זקוקים לשינוי מרענן במראה החיצוני? יצא לכם ללכת לספר אחרי פרידה במטרה לעשות שינוי קיצוני בלוק? אתם לגמרי לא לבד. זה לא משהו שאנחנו רואים רק בסרטים, אלא נטייה שנפוצה בקרב המון אנשים שחוו פרידה – הצורך לשינוי חיצוני. אבל ממה הוא נובע ולמה החשק לתספורת חדשה או לקעקוע חדש מגיע דווקא אחרי פרידה מבן או בת הזוג? פסיכולוגית מסבירה מה עומד מאחורי זה – וההסברים בהחלט הגיוניים.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

פרידה מבן או בת זוג היא משבר נפשי ורגשי בחיים, שלרוב מערער אותנו, גורם לנו לחשוב על דברים אחרת  ולחשב מסלול מחדש, בין שההחלטה הייתה שלנו או של הצד השני. "בכל משבר או פרידה, הדבר הבסיסי הוא עיבוד האבל, כדי שנוכל להתקדם בצורה בריאה", מסבירה הפסיכולוגית אליאנה אלוורז ל-ConBienEstar. "כשאתם מתנהגים כאילו כלום לא קרה, נשארות שאריות שישפיעו עליכם באספקטים שונים בחיים". אלוורז מסבירה ששינוי המראה החיצוני היא אחת הדרכים הנפוצות שאנשים נוקטים, כדי להתמודד עם פרידה. במיוחד שינוי השיער. השינוי החיצוני למעשה מאפשר לנו להחצין את השינוי הפנימי שעובר עלינו.

אישה מסתפרת
נותן לנו בוסט לביטחון העצמי | צילום: none, shutterstock

העצמה אישית ושיפור הביטחון העצמי

אבל למה דווקא כל כך דחוף לנו לעשות שינוי חיצוני אחרי פרידה? אלוורז טוענת שיש כמה סיבות לכך. אחת היא הצורך בהעצמה אישית. "זה לרוב קורה לאחר מערכות יחסים לא בריאות, או קשרים שסיכנו את תחושת החופש, במיוחד כלפי האישה", היא מסבירה. במידה רבה, שינוי במראה החיצוני למעשה נובע מצורך לחזק או לשקם את האהבה העצמית. "תמיד כשמאבדים בן או בת זוג, הביטחון העצמי יורד ובאמצעות שינוי חיצוני אנחנו למעשה מחפשים להתמודד עם החיים החדשים ועם ההתחלה החדשה", מוסיפה אלוורז.

 

עוד ב-mako בריאות:
>> מדהים: עשתה דבר אחד ונשירת השיער פסקה
>> בדקנו והופתענו: מה בריא יותר, מיונז או חמאה?
>> אחת ולתמיד: האם מזיק לישון עם שיער רטוב?

אז ניתן להגיד שהשינוי במראה החיצוני הוא לרוב סימן חיובי לכך שאתם מוכנים להתקדם הלאה, למרות הקושי שבדבר. אבל אלוורז מזהירה מפני שינויים מהירים מדי. "תמיד מומלץ לעשות שינוי כשאתם באמת רוצים ולא לפעול מתוך אימפולסיביות. ולא לעשות את זה מיד אחרי הפרידה, כיוון שאתם צריכים להרגיש בנוח עם השינוי", ממליצה אלוורז.