כמה פעמים תפסתם את עצמכם מציירים לעצמכם תמונת מציאות, רואים אותה בפירוט בעיני רוחכם ולאחר מכן הדבר שרציתם או דמיינתם פשוט הופיע ביום בהיר בחייכם? מי שמתמיד בדמיונות, טוען שהוא רואה ניסים בחייו מדי יום, החל ממציאת זוגיות, ירידה במשקל ועד להחלמה ממחלות קשות. דמיון מודרך הוא בעצם דרך התקשרות עם התת מודע שלנו ובמשך שנים רבות אנשים משתמשים בו כדי למצוא את הזוגיות שחלמו עליה, את הבית, הרכב, הקריירה או את הבריאות המושלמת. עוד בספר "הסוד", שהפך אי שם בעשור הראשון של המאה הנוכחית להצלחה מסחררת, התגלה כי הסוד הוא להשקיע בלדמיין את הדברים שאנחנו רוצים. אבל האם זה באמת עובד? האם באמת אפשר להחלים ממחלות קשות, לרדת במשקל ולמצוא זוגיות מעצם הדמיון בלבד? הנה כמה סיפורי הצלחה.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

נטע אלון: "ירדתי 7 ק"ג בזכות הדמיון מודרך"

"הגעתי לדמיון מודרך בעקבות משבר שהיה לי לאחר זוגיות של 4 שנים". מספרת נטע אלון, בת 29 מבית דגן. "הייתי בטוחה שזוגיות זה משהו שמאזן אותי ותליתי את ההצלחות שלי והאושר שלי בזוגיות. נחשפתי לכל מיני כתבות על מדיטציות ומשהו מאוד משך אותי לזה ונרשמתי לקורס. זו הייתה אהבה ממבט ראשון". דגן כיום היא מדריכה למדיטציה, ודמיון מודרך, לאחר שהכלים עזרו לה למצוא את הזוגיות שחלמה עליה, הרכב והגוף החטוב שרצתה.

את זוכרת את הדבר הראשון שהצלחת להשיג דרך הדמיון?

"כן. האוטו שזימנתי לעצמי. מאז הפרידה, הייתי עצמאית ושכרתי דירה, לא היה לי רכב ואני לא באה ממשפחה שיש לה יכולות כלכליות, אז התחלתי לדמיין. ממש ראיתי את עצמי בתוך האוטו, ראיתי את עצמי שאני חונה את האוטו ליד הדירה שלי. ממש הרגשתי את זה, ראיתי את הדברים מסביב, ראיתי כאילו זה אמיתי"

כמה זמן תרגלת את זה עד שהאוטו היה שלך?

"לא עשיתי את זה אז בזמנו בצורה מודעת, הייתי עדיין סקפטית אבל מהרגע שהתחלתי לדמיין עד שקניתי את הרכב עברו שלושה חודשים".

איך זה קורה?

"ברגע שאת מדמיינת משהו אז את מתחילה למשוך אלייך הזדמנויות והצעות שיש מסביבך. כיווננתי את זה שעומד להיות לי אוטו אז פשוט החלטתי שאני מוציאה לפועל. חיפשתי רכבים, סיפרתי לאנשים שאני מחפשת רכב, ואז כיווננתי את עצמי גם מבחינה כלכלית וסטודנטית. הייתי מורה למתמטיקה באותה תקופה, תוך כדי התואר והייתה אפשרות להלוואה דרך המכללה אבל אם לא הייתי מדמיינת את זה ורוצה את זה אז זה לא היה קורה. הדבר היותר מעניין זה הזוגיות שלי היום. הלכתי ממש לפי החוקים שאני מלמדת היום וזה פשוט הגיע".

אותו הדבר עשית כדי לזמן לעצמך את הזוגיות שחלמת עליה?

"בגדול, מה שעשיתי זה קודם לבדוק עם עצמי אם אני באמת באמת רוצה זוגיות, כי זה שאני 4 שנים בלי זוגיות זה לא אומר שאני באמת רוצה. אז דמיינתי את עצמי עם עוד גבר מבחינת תחושה, שיש לנו תחומי עניין משותפים, שאני רוצה להקים איתו משפחה. ממש כל בוקר דמיינתי את זה במשך כמה דקות. בנוסף לזה, הייתי מחפשת כל מיני תמונות של זוגיות שהייתי רוצה להרגיש בתוך הזוגיות שלי, כמו גבר שמחבק, גבר ואישה שנותנים ידיים, ושהייתי יכולה לראות את עצמי במקום הבחורה ולהרגיש כאילו שאני שם וגם את זה הייתי עושה כל יום. קודם מסתכלת על התמונות, ואחר כך עוצמת את העיניים ומדמיינת איך זה מרגיש, איך אני נראית, כל פעם כזו זה כמה דקות, החל מדקה ועד 20 דקות. לאחר כחודשיים של אימונים בדמיון מודרך הכרתי את בן הזוג שלי באירוע משפחתי שהוא הגיע אליו לגמרי במקרה. אנחנו כבר שנה וחצי ביחד".

זה דומה למה שדמיינת?

"כן. בול. והקטע הוא שהמוח שלנו לא מבדיל בין דמיון למציאות. ברגע שאני מדמיינת משהו אז הדברים כבר קורים. הדבר השני, זה שהמוח לא יודע מה זה לא. זה חשוב לדעת כי כשדמיינתי עם עצמי איך אני רוצה שהדברים יהיו, אבל שרק לא יגור במרכז. בסוף כמובן שהוא גר בתל אביב. מאוד חשוב להגיד איזה דברים אני כן רוצה ולא איזה דבר אני לא רוצה. גם כשאני אומרת משהו שאני לא רוצה אז נזמן את זה, אז תתמקדו במה שאתם כן רוצים".

זה עוזר לך גם בקריירה?

"לגמרי. בזכות הכלי הזה אני מי שאני ומה שאני היום. את הקורס הראשון שלי, ממש עצמתי עיניים ודמיינתי, כמה אנשים יגיעו וזה תמיד מדויק. גם את השותפה שלי זימנתי לעצמי".

זה כלי שגם עזר לך לרדת במשקל

חד משמעית. ירדתי 7 קילו בזכות הדמיון המודרך אבל חשוב לזכור שבמקרה הזה לא מספיק רק לדמיין, אבל הדמיון זה השלב הראשון. ראיתי את עצמי כל בוקר ביעד ובמשקל שאני רוצה לראות. דמיינתי את עצמי עומדת על המשקל, ומסתכלת על עצמי במראה בדיוק כמו שאני רוצה לראות. לאנשים שקשה לדמיין, אז אפשר גם פשוט לראות תמונות. מה שאני עשיתי זה חיפשתי מישהי עם מבנה גוף דומה לשלי כי רציתי להוריד כמה קילוגרמים, מצאתי מישהי במבנה גוף דומה לשלי, הסתכלתי עליה וממש ראיתי אותי שם. כן חשוב לקחת תמונה שהיא ריאלית ולהלביש את עצמך על זה".

מה את אומרת לאנשים סקפטים?

"שזה עובד גם גם על סקפטים".

זה בעצם הטכניקה של הספר "הסוד"?

"הספר 'הסוד' הוא נחמד ומעורר השראה, אבל חסרים בו הרבה דברים כמו הפרקטיקה. יש שם עניין של לבוא ולדמיין אבל גם חשוב לבוא ולרשום מטרות מעשיות. לא מספיק רק לדמיין, כי חשוב לדעת לעשות את הפעולות עצמן בשילוב".

נטע אלון (צילום: באדיבות המצולמת)
"ברגע שאני מדמיינת משהו אז הדברים כבר קורים". נטע אלון | צילום: באדיבות המצולמת

רוני מיטל הצליחה להתמודד עם הגידול שהתגלה במפתיע

הסיפור של רוני מיטל, שגילתה במקרה גידול ברחם בגודל של 8 ס"מ מפתיע ומעורר מחשבה. רוני, בת 38,  מאמנת עסקית במקצועה, ובעלת סטודיו לעיצוב ומיתוג בניו יורק, שמתגוררת כעת בתל אביב. "יש לי פוביה ממחטים. סיפרתי על זה לחברה ואז מתוך השיחה ובתמיכה של החברה, החלטתי להקפיא ביציות. הגעתי לרופאה לפוריות, מוכנה לאחר בדיקה גינקולוגית שיצאה נקייה ואז היא בודקת אותי. בשחלה אחת הכל טוב, ופתאום בצד השני לא מצאו את השחלה, ומצאו לי גידול בגודל 8 ס"מ, בגודל של ראש של תינוק, וזה קטע כי לא הרגשתי כלום ורק לפני כמה חודשים הייתה לי בדיקה תקינה. נכנסתי לפאניקה, במקביל לכל הפרוצדורה הרפואית, הבנתי שאני צריכה לטפל בנפש - אחרת אני אתמוטט".

נשמע לא פשוט. וכך הגעת לדמיון המודרך?

"בגלל שנכנסתי לעולם הזה חיפשתי מטפלת בדמיון מודרך באחת מקבוצות הפייסבוק והמליצו לי על כל מיני מטפלות, אבל הייתה המלצה אחת עם סימן קריאה ופניתי אליה. רציתי עזרה וכלים להתמודד עם הפוביה שלי ממחטים וגם רציתי להתמודד עם איך החיים שלי הולכים להיראות אחרי כל הדבר הזה. הייתי נורא שקועה במקרה הכי גרוע שיכול להיות. עוד לא ידעו שזה שרירן, רק גידול כלשהו. לא ידעו את ההיסטוריה שלו ואת קצב הגדילה כי במרץ הבדיקה שלי הייתה נקייה".

מה קרה במרץ? יודעים איך זה גדל כל כך מהר?

 "בגדול, הדבר היחיד שקרה במרץ זה שקיבלתי את החיסון לקורונה. התחילו להיות לי מאז תופעות של מיגרנות מכל מחזור, הייתי דכאונית, הורמונלית מהרגיל והייתי נעלבת מכל דבר, משהו שאף פעם לא היה לי".

ספרי על הפגישה עם המטפלת בדמיון מודרך

"כשהגעתי להגר לפגישה הראשונה, לא ידעתי ממש למה לצפות, רק ידעתי שזה משהו שאני רוצה לנסות. נכנסתי אליה לקליניקה, התיישבתי על הכורסא, סיפרתי לה על עצמי ועל מה שעובר עלי ואחרי 5 דקות ראיתי ציפור קרדינל אדומה ממוסגרת קטנה. היא תפסה את העין שלי וממש נחנקתי. היא לא הבינה למה, ואז הצביעה על הציפור.. שאלתי אותה למה זה פה. היא אמרה, בשבילך, לא יודעת. ספרי לי מה זה קשור אלייך. אז סבתא שלי הייתה מאוד דומיננטית בחיי", מספרת מיטל בקול שבור, "ויש לי קעקוע כמעט זהה על הרגל עם הציפור שבתמונה של המטפלת. לסבתא שלי קראו ציפורה. כשחיפשתי משהו לקעקע על עצמי כדי שהיא תהיה איתי תמיד אז מצאתי את ציפור הקרדינל שמסמל אבדן של איש קרוב והיא נמצאת איתי על הרגל. כשראיתי את התמונה הרגשתי שהיא הובילה אותי למקום הנכון ושהיא שומרת עלי, וכשעברנו למצב הדמיון המודרך בשכיבה כבר כל כך התמסרתי לתהליך כי כבר קיבלתי את המסר שלי. באותו רגע הבנתי שיש לנו מלאכים. ויש סימנים מהיקום שאי אפשר להתעלם מהם".

מה עברת בטיפול עצמו?

"האמת שציפיתי לאיזה דמיון גרנדיוזי. כשהתחלתי את התהליך אז היא הובילה אותי ממצב של שלווה כמו צבעי שקיעה וחום והתחלנו לפתיחת דלתות שמעבר לשם נמצא 'האחרי' שלי, וכשפתחתי את הדרך דמיינתי את השגרה שלי, יוצרת תוכן, ופתאום נפל לי האסימון, שהנה זה קורה, שהציפייה שלי למשהו גרנדיוזי היא דבר לא הגיוני כי החיים שיצרתי לעצמי זה החיים שאני רוצה. עד הניתוח עצמו המשכתי ללכת אליה פעמיים בשבוע וזה ממש הציל אותי. יצאתי ממנה ב'היי' מטורף, בשלווה, אם זה פעם דמיינתי את הכניסה לחדר ניתוח שמאוד הפחידה אותי, אם זה איך לדמיין דברים אחרים בזמן טיפולים וכניסה לניתוח. כל הדברים שאני כל כך חרדה אליהם אז בנינו סוג של ארגז כלים עם הדמיון שלי כדי לעבור את כל אלו".

 

ואיך את מרגישה עכשיו, שבועיים אחרי הניתוח?

"כבר הרבה יותר טוב עם הקלה מאוד גדולה ומחכים לתשובות של הפתולוגיה. כולם סבורים שאני בריאה, ואני בעיקר מתעסקת בדברים אחרים ומנסה לא לתת לזה פוקוס".

ממשיכה לתרגל את הדמיון מודרך בעוד תחומים?

"בהחלט. אני מרגישה שיצאתי בן אדם אחר מכל הסיפור הזה. הייתי שמחה ללמוד את זה ולהכניס את זה כסוג של כלי גם למתאמנים שלי. עכשיו הפוקוס בדמיון המודרך זה הזוגיות והאהבה. אני בעיקר מחפשת את האיזון שבין הקריירה לחיי האהבה".

רוני מיטל (צילום: באדיבות המצולמת)
"אני מרגישה שיצאתי בן אדם אחר מכל הסיפור הזה". רוני מיטל | צילום: באדיבות המצולמת

רחלי כהן: "יצאו לי שלפוחיות בכל הגוף, היה לי מאוד קשה לתפקד"

רחלי כהן מספרת שהצליחה לרפא את עצמה ממחלה קשה, לאחר שהרפואה הקונבנציונלית לא הצליחה לתת לה מענה כפי שקיוותה לו. כהן, בת 57 מיבנה, גרושה פלוס שלושה ילדים, היא נטורופתית ומאבחנת אירידיולוגית קלינית שסבלה במשך זמן רב ממחלת עור קשה שהפריעה לה לתפקד. "הייתה לי מחלה אוטואימונית שנקראת ליכן פלאנוס, שתוקפת את העור דרך שלפוחיות. במקרה שלי, זה הגיע יותר מסטרס, מעריכים שהיא מתפרצת ממצבי לחץ וטראומה. השלפוחיות לא נעימות ומאוד מגרדות וכל הזמן נוצרים כתמים חומים על העור. גם אם הן מתפוצצות, הן מתמלאות מעצמן בסוג של מים. ככל שהדרגה של המחלה יותר גבוהה, אז הנוזל הוא סמיך יותר - ואי סבלתי מהדרגה הכי גבוהה. אמנם אין להן ריח, אבל לא נעים לראות את זה וזה מגרד וכואב וקשה מאוד לתפקד, לצערי זה פגע בי בכל הגוף, חוץ מהפנים והזרועות. נאלצתי להתלבש מאוד סגור עד שבאיזשהו שלב חשבו שחזרתי בתשובה. באותה תקופה היה לי מכון לפילאטיס והייתי פצועה אבל לא שיתפתי אף אחד. הייתי מעבירה שיעור לאחר שיעור כאילו שום דבר. שם עבדתי על עצמי בדמיון המודרך. זה ממש עזר לי להעביר 3-4 שיעורים. הייתי חוזרת הביתה כולי גמורה עם רגליים כואבות ושלפוחיות כואבות אבל המצב רק הלך והחמיר מבחינת המחלה".

מה עשית כדי להקל את הגירודים והכאבים?

"דמיון מודרך. התחלתי לכתוב לעצמי, על מה שאני מרגישה וכל החוויות שלי. באותה התקופה, היחסים במשפחה ביני ובין הגרוש היו לא פשוטים ואני לא שיתפתי. הייתי בן אדם מאוד סגור ומופנם. את העולם הפרטי שלי אף אחד לא ידע, למרות שכביכול הייתי פתוחה בחוץ. פניתי לדמיון המודרך גם כדי לעזור לעצמי עם זה, ועם הזמן בשנת 2009 חטפתי את המחלה הזו בצורה הכי קשה שיש עד שהגעתי לתל השומר, לא הייתה ברירה, אלא לעבור טיפולים כדי לגדוע את כל השלפוחיות האלו".

אילו טיפולים עברת?

"הייתי מגיעה לשם מהבוקר, מקבלת המון משחות של קורטיזונים, בשעה 7 בבוקר היו מורחים אותי, עוטפים אותי בתוך ניילון נצמד, מסירים את זה, נכנסת לאמבטיית שמנים ומשם הייתי נכנסת לטיפול כימותרפי כדי לגדוע את זה. עברתי טיפולי הקרנות במשך חודש וחצי יום-יום. כשהייתי חוזרת הביתה, הייתי עושה לעצמי דמיון מודרך דרך כתיבה. זה סייע לי ברמה מטורפת. בתל השומר, ניסו לעזור לי בכל דרך אבל זה רק עצר לי את השלפוחיות ובהמשך התפתחו לי שלפוחיות נוספות במקומות אחרים, כך שזה לא באמת פתר את הבעיה. איפה שאי אפשר היה לטפל במחלה היא פרצה לי. החלטתי לא להמשיך עם הטיפולים והחלטתי שאני זו שמטפלת בעצמי".

איך טיפלת בעצמך?

"החלטתי שאני עושה יותר ספורט, קמתי בבוקר, עשיתי דמיון מודרך, זה העצים אותי וחיזק אותי, עשיתי ניקוי רעלים, השתמשתי בצמחים ושתיתי שמן רימונים שהפקתי. בנוסף, שיניתי את התזונה שלי, 3 פעמים בשבוע אכלתי רק חלבון מהצומח, פחות פחמימות, ניקיתי את עצמי ועד היום אני נקייה".

ספרי על טכניקת הריפוי שלך בעזרת הדמיון.

"שמתי מוזיקת רקע שהיא רק מנגינה, כמו נחלים או משהו מרגיע אחר ואז פשוט דיברתי עם עצמי מהמקום האישי שלי - על מה שעברתי ואיך אני נמצאת על איזשהו הר או נהר ואני מרגישה את הטל או את טפטוף המים,  רואה את המים הצלולים העמוקים, את השקיפות שלי, כמה אני שמחה ואיך אני מפיגה את רגעי העצב, איך אני פורצת את המחלה ומתנקה מבחינה נפשית וגופנית ואיך זה מנקה לי את הגוף,. עוברת בדמיון איבר איבר ומנסה להבין איך הוא יכול לנקות אותי ולרפא אותי".

יש לך טיפ טוב למי שרוצה להתחיל לתרגל את זה גם?

"להתחיל עם נשימות עמוקות שיוצרות אצלנו זרימת דם, הנפש מתנקה, הגוף מתנקה, לנסות לקחת אוויר ולספור עד 5 ולהוציא עד 5. לנשום מהאף. ולתת למחשבות לרוץ ולא לעצור אותן. תנו להם לרוץ לאן שהן הולכות. לא צריך למנוע מהן, פשוט לזרום עם זה. וגם אם פתאום מרגישים שהתת מודע פתאום מתחיל לצאת החוצה, תמונות מהעבר חולפות לנו כמו סרט, לתת לזה לזרום כמה שיותר".

איך זה מרפא כשאת נותנת למחשבות שלך לרוץ?

"אני מוציאה את הכאב ומשתחררת מהרבה מחסומים, במהלך הדמיון המודרך, התחושה היא שהכל אפשרי ואפשר לפרוץ כל מחסום. בזמן שאני למעשה מדברת ומדמיינת ומשחזרת, אני משחררת את עצמי ואני מרגישה שאני מעלה את הביטחון שלי והדמיון שלי עולה".

רחלי כהן (צילום: שי כהן)
"אני מוציאה את הכאב ומשתחררת מהרבה מחסומים". רחלי כהן | צילום: שי כהן

הגר לוי: "בדמיון מודרך אנחנו משתמשים בדמיון ולא הוא משתמש בנו. זו מתנה שבני אדם קיבלו"

הגר לוי לא זוכרת איך פגשה בדמיון המודרך לראשונה מרוב שהוא מוטמע בחייה, אבל אין פעולה שהיא עושה, מבלי לדמיין אותה לפני כן. לוי היא מטפלת מוסמכת בגישת ACT, ומטפלת בדמיון מודרך וצלילים מרפאים, והיא משתמשת בדמיון בכל דבר שקורה בחייה. "השיטה שאני מטפלת זו הדרך שבה אני הולכת. היא אמנם לא עזרה לי להתרפא משום מחלה, אבל אני יודעת שאם הייתי חולה אז זה מה שהייתי עושה. כל דבר שאני רוצה ליצור אני עובדת עם הדמיון".

תני לי דוגמא למשהו שאת מדמיינת ואיך את עושה את זה בפועל

"נגיד אני עכשיו אני יוצרת סדנה, אז אני קודם כל אני יושבת ומדמיינת מה אני רוצה לעשות בדיוק. לעבוד עם דמיון מודרך זה חלק ממסורות עתיקות. יש תבניות שמאניות שהן חלק מיצירת מציאות. אני מתחילה בכוונה ואז אני מדמיינת איך אני רוצה שזה ייראה ורק אז אני פועלת. נגיד יש לי כוונה, אז אני מדמיינת איך אני רוצה שאנשים ירגישו. לפני טיפול אני ממש מדמיינת את הטיפול מצליח, את האדם מתרפא, את האופן שבו אני והאנשים סביבי ירגישו. הדרך שלנו ליצור מציאות, קשורה לאיך שאנחנו מרגישים והדמיון עוזר לנו להגיע להרגשה אילו הדבר הזה היה קורה בחיינו".

איך זה עוזר לאנשים מעשית?

"לדוגמא, אם אדם עכשיו חולה בסרטן או צריך להיכנס לניתוח, אז כדאי לעבוד עם האדם על להרגיש. איך ירגיש אחרי הניתוח, זה המצב הרצוי בעיניו. אותו דבר עם עם נשים שרוצות להיכנס להיריון. גם שם העבודה עם הדמיון עוזרת לדמיין איך הן ירגישו אם העובר יקלט, שזה לא לחץ וחרדה ופחד, שאלו גם מצבים מדומיינים אבל לא רצויים. בדמיון מודרך אנחנו משתמשים בדמיון ולא הוא משתמש בך. זו מתנה שבני אדם קיבלו. אני יכולה לדמיין את הגרוע מכל או את הטוב מכל".

הגר לוי (צילום: באדיבות המצולמת)
"הדרך שלנו ליצור מציאות, קשורה לאיך שאנחנו מרגישים". הגר לוי | צילום: באדיבות המצולמת

איך עושים את זה בבית?

  1. כנסו לאווירה - קודם כל, שימו מוזיקה מרגיעה, תדאגו לאווירה מרגעיה כמו נרות כדי להיכנס למצב תודעתי יותר נינוח.

  2. מה אתם רוצים? כעת, שימו כוונה. שאלו את עצמכם: מה בדיוק אתם רוצים להגשים? נגיד בריאות. ואז השלב הבא שהוא ממש חשוב, זה לשבת ולתרגל מדיטציות. כדי לדמיין את הרצוי אני צריכה קצת לצאת מהמצבים היומיומיים ולהיכנס למצב של שלווה. מאוד עוזר לעשות את זה עם מטפל שעוזר להכניס לשלווה, אבל אפשר גם לתרגל לבד.

  3. דמיינו את כל הפרטים - בשלב הזה, הייתי ממליצה לאנשים לדמיין איך זה ייראה וירגיש, כשאני משיגה את הדבר. כמה שיותר פרטים. החלק החשוב בדמיון זה להגיע לרמת ההרגשה. לדמיין עד שאני ממש מרגישה את זה ואז זה אומר שהשינוי מתחיל להתרחש כי החלק החשוב זה ההרגשה שאני מחפשת.

  4. דייקו את ההרגשה - נניח שאדם רוצה להיות עשיר, אז יותר להתכוונן למה אני אעשה ואהיה בחיי כדי שאני ארגיש שיש לי שפע. לא הייתי מכוונת להיות מליארדר אלא יותר על התחושה. איך אני רוצה להרגיש. בן אדם לא באמת רוצה את המזומנים, אנחנו בעיקר מחפשים את התחושות שגורמות לנו להרגיש טוב, כמו תחושת שפע. יש חוקי בריאה. אם אני מרגיש שאני בשפע אז שפע יגיע אלי. בגלל זה אנשים עשירים יכולים להרגיש שאין להם כלום והפוך.

  5. מנטרות - למי שקשה לדמיין, פשוט צריך להתאמן וגם אפשר לעבוד עם מנטרות שזה חזרה על מילים מסוימות. אם אני חולה ומחפשת בריאות אז אני אומרת לעצמי:"כל תא ותא בגוף שלי בריא. מה שחשוב זה שהמילים שאנחנו בוחרים, זה מילים שאנחנו יכולים להאמין להם. לדמיין ולחשוב על מילים שאצליח לעבוד איתן.

  6. לא לשכוח לפעול - אחרי ששמתי כוונה ושדמיינתי, לעשות פעולות למען הדבר הזה שאני רוצה. לדוגמא אם אני רוצה להרזות, אז לדמיין וגם לעשות פעולות. לא לעשות פעולות ריקות. לשים כוונה, לדמיין ולפעול.

  7. הכל מתחיל מבפנים - חשוב לזכור שהמציאות שלנו נבראת מבפנים החוצה ולכן זה כלי בעל השפעה אדירה על חיינו".