כולנו יודעים שסוכר זה רע לנו, אבל מעטים יודעים כמה זה באמת נוכח במוצרי המזון שאנו צורכים כל יום. בשביל לבדוק את ההשפעה של הסוכר על הגוף, הולנדי נאה בשם סאשה הרלנד החליט להתנזר מסוכר ואלכוהול למשך חודש ימים. התוצאות היו מדהימות, הוא ירד 5 קילוגרמים, לחץ הדם שלו ירד וכך גם רמות הסוכר והכולסטרול בדם.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

הניסוי מתועד בוידאו שמראה את המסע הרגשי והפיזי שהרולד בן ה-22 עבר במהלך החודש הזה. בוידיאו, שהפך ויראלי וזכה עד כה ללמעלה מ-3 מיליון צפיות, הוא מספר על מהלך הניסוי ועל הקשיים. "זה היה מאוד קשה בהתחלה משום שהייתי צריך כל הזמן לבדוק מה אני אוכל, היו המון מאכלים שהיה אסור לי לאכול".

ואכן, בסרטון מומחשת כמות הסוכר המפתיעה שיש במוצרי מזון רבים שאנו רגילים לאכול על בסיס יומיומי כמו רטבים, מאכלים מעובדים ומשקאות ממותקים. ביום הרביעי של הניסוי, הרלנד כבר נהייה מדוכדך ועצבני. "אני מתעצבן ממש בקלות, זה לא נעים לאנשים מסביבי", הוא אומר. "אני כל הזמן רעב, לא ידעתי שזה יהיה כל כך קשה". ובכן סאשה, ברוך הבא לעולם הדיאטות.

מלבד הקשיים בניסוי עצמו, גם לאחריו התגלו התוצאות המפתיעות. "לאחר שנגמר החודש וחזרתי לאכול סוכר, התחילו לצוץ לי בעיות שינה והיו לי הפרעות קצב בלב פעמיים בשבוע וחצי", מסביר הרלנד. זה קרה מפני שגופו כבר לא היה רגיל לסוכר, ותגובת הגוף אליו הייתה כמו לסם.

מחקרים רבים מראים לנו שוב ושוב שהסוכר שנמצא באוכל שלנו תורם להתפתחות בעיות בריאות שונות. בשביל להמשיך באורח החיים הבריא, הרלנד יצטרך להקפיד מאוד על הדיאטה שלו, משום שכל האוכל שאנו צורכים מלא בסוכר. אבל עם כל הקושי, שווה לכם לנסות, זה ישנה לכם את החיים.

(מקור)     

>> העור יימתח להקשב: 9 מזונות שגורמים לעור פנים צעיר