אישה המתגוררת בלונדון ורגילה לאכול אוכל מהיר כמעט כל יום בשבוע, נחקרת על ידי מדענים בסרט דוקומנטרי חדש בערוץ 4 הבריטי. אן-מרי מרטין, בת 42, יודעת שהתזונה שלה לא בריאה במיוחד והיא ידועה בכך שהיא נוטה לבקר במקדונלד'ס לפחות שלוש או ארבע פעמים בשבוע. למרות שהיא מעולם לא התאמנה, היא שומרת כבר שנים על משקל בריא של 57 ק"ג ומידה 36. "אני אוכלת מה שבא לי ולא מוטרדת מזה יותר מדי", סיפרה למצלמות.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

כעת קבוצת מדענים יצאה לבדוק איך התזונה יוצאת הדופן של מרטין משפיעה על הגוף שלה, ברמה המולקולרית. החוקרים  בדקו כל תנודה במשקלה, את הרגלי השינה שלה ואף את הצואה שלה. למרות שמרטין אינה מקפידה להתאמן בימים אלה, בעברה היא הייתה רקדנית וחושדת שייתכן שיש לכך קשר לגזרה שלה.

הגזרה הדקה שלה נחשבה למיסתורין של ממש לכל האנשים שסובבים אותה. משפחתה וחבריה תוהים כיצד היא מצליחה לשמור על הגזרה, למרות אורח חייה המאוד לא בריא. ארוחת הבוקר שלה לרוב כוללת טוסט גבינה ושתי קערות קורנפלקס. אולם, המטבוליזם שלה נבחן בידי מדענים מאוניברסיטת סנט מרי, ונראה שהוא תקין ולא מהיר מהרגיל.

לאחר מספר ימים של בדיקות מעמיקות, המדענים מצאו כי מרטין אינה אוכלת בשעות מאוחרות והיא גם לא אכלנית רגשית. בנוסף, למרות שהיא אוכלת מזון מהיר באופן כמעט יום-יומי, מרטין סיפרה כי היא אינה חווה חשקים רבים למתוקים והיא כמעט ולא צורכת אלכוהול. "אף פעם לא אוכל שוקולד או צ'יפס אחרי שהיה לי יום רע", היא מספרת.

וד ב-mako בריאות
>> שותים קפה על בטן ריקה? אתם חייבים להפסיק
>> ההרגל הנפוץ שגורם לכם להשמין בלי לשים לב
>> למה נהיינו כל כך רגישים לחלב ולחם?

כשנבדקה רמת הפעילות הגופנית שלה, המדענים מצאו כי למרות שהיא עובדת במשרד, מרטין אף פעם לא יושבת במשך שעות ממושכות מבלי לזוז כלל והיא למעשה שורפת יותר קלוריות תוך ישיבה מאשר מרבית האנשים.

לאחר בדיקות נוספות, החוקרים הסיקו כי למרות שמרטין אוכלת יותר מהממוצע, התזונה שלה מאוזנת יותר ממה שהם סברו. לאחר שמרטין ובעלה התפנקו מול המצלמה בארוחה מושחתת, ביום שלמחרת הם אכלו פחות, מבלי להיות מודעים לכך. החוקרים ציינו כי מדובר בדבר שיכול להשפיע משמעותית על המשקל.