זו עובדה כבר ידועה לכולנו שכדאי לנו להתרחק מאוכל מטוגן. מעבר לכך שהוא אינו מזין, משמין ועלול להוביל למחלות לב וכלי דם  - מזון מטוגן גם נמצא כמעלה סיכון למחלת הסרטן. אנחנו לא נגיד לכם להימנע מהמסורת האהובה של החג, אך במקום זאת - הנה כמה טיפים שיאפשרו לכם ליהנות ממטעמי החג, תוך שמירה על גוף בריא.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

האגודה למלחמה בסרטן ממליצה לציבור להימנע במידת האפשר מצריכה של סופגניות ולביבות מטוגנות במהלך ימי החג. מחקרים מדעיים הוכיחו באופן חד משמעי כי אכילה של מזון עתיר קלוריות, עשיר בסוכר ובשמן, עשויה להעלות את הסיכון למחלות סרטן שונות.

כדי לציין את החג באופן מסורתי ובריא, כדאי לבשל או לאפות את מאכלי החג. מומלץ לנסות מתכונים טעימים ואלטרנטיביים, כמו לדוגמא לביבות בטטה או קישואים אפויות ללא טיגון. אם בכל זאת אתם מחליטים לטגן סופגניות ולביבות בשמן - רצוי להקטין את גודלם, להפחית את הכמות בכל יחידה וגם להימנע ככל האפשר מהוספת סוכר וריבה. 

עוד ב-mako בריאות
>> למה הדיאטה החדשה הזאת שוברת את האינטרנט?
>> כנראה שזמן לא באמת מרפא לב שבור
>> מי בריאה יותר: אשלי גרהאם או ג'יג'י חדיד?

במהלך החג, חשוב להמשיך ולשמור על תזונה בריאה ושגרתית, בשילוב פעילות גופנית שהוכחה כמונעת מחלות רבות וביניהן סרטן. כיום, ידוע כי ניתן להפחית את הסיכון לתחלואה ולתמותה מסרטן על ידי אימוץ אורח חיים בריא. לעיון בכל המלצות האגודה לחיים בריאים מומלץ להיכנס לאתר האגודה.

האגודה למלחמה בסרטן, היא ארגון ללא כוונות רווח הפועלת רק הודות לתרומות הציבור וללא כל מימון מתקציב של משרד ממשלתי כלשהו. תרומות אלו מאפשרות לאגודה לממן פעולות שבכוחן להציל חיים. באגודה פעילים כ- 3,500 מתנדבים הפרושים ב - 70 סניפים בכל רחבי הארץ השותפים לקידום המאבק בסרטן בכל החזיתות, קידום המחקר, דרכי המניעה, שיפור דרכי הטיפול והשיקום של החולים והמחלימים. למענה על שאלות בנושא מחלות הסרטן התקשרו למוקד הטלמידע, המאויש 24 שעות ביממה, בטלפון 1-800-599-995. לתרומות התקשרו 1800-35-46-46.