מתכננים לצאת לאימון? זו כבר הוכחה שאתם עושים משהו טוב עבור הבריאות שלכם. ואם כבר מדברים על משהו טוב, אז למה שלא תיקחו אתכם לדרך תמר? הנה 5 סיבות מדוע כדאי להכניס את התמר לתפריט היומי שלכם, במיוחד אם היום הזה כולל אימון גופני:

כי הוא טבעי ומתאים בול לאורח החיים הבריא שלכם

אם אתם נוהגים להתאמן באופן קבוע, כנראה שאורח חיים בריא אינו זר לכם. בדומה לספורט, גם תזונה בריאה חיונית לבניית הגוף ולהגנתו. בקיצור, אם אתם כבר משקיעים באימון ועושים משהו טוב למען עצמכם, כדאי שתוודאו שגם התזונה שלכם כוללת בעיקר מזונות טבעיים וכמה שפחות מאכלים מעובדים או כאלה שמכילים תוספות לא רצויות כמו: סוכר מעובד, שמנים ושומנים, צבעי מאכל מלאכותיים, חומרים משמרים ועוד. תמר, אגב עונה על כל הדרישות הללו. הוא מכיל 100 אחוז פרי והוא מתייבש על העץ באופן טבעי.

כי מדובר בחטיף המושלם ליציאה מהבית

מכירים את זה שאתם ממהרים לצאת לאימון ולא הספקתם לאכול? לא טוב בכלל. מה שנחמד בתמר זה שאפשר לחטוף אותו הישר מהמקרר ולאכול אותו אפילו בדרך לאימון. הוא קטן, קומפקטי, נכנס בקלות אפילו לכיס בגדי האימון ולא משאיר לכם שום תירוץ להתאמן על בטן ריקה.

תמרים (צילום: shutterstock By SMarina)
טבעי ומתאים לאורח החיים הבריא שלכם | צילום: shutterstock By SMarina

כי הוא יעניק לכם מרץ ברגע לקראת האימון ואף ישפר את תוצאותיו

התמר עשיר בפחמימות המהוות מקור מעולה לאנרגיה זמינה ואין מושלם ממנו להטענת הגוף באנרגיה ומרץ לקראת כל סוג של אימון. פחמימות זמינות נדרשות לפעילות השרירים והן נספגות בגוף בקצב בינוני, מה שמאפשר לשמור על תחושת אנרגיה וחיוניות לאורך כל זמן האימון ואף לשפר את הביצועים הספורטיביים. בנוסף, התמר דל שומן ואינו מכביד על מערכת העיכול. יוצאים לריצה? אכלו תמר או שניים כחצי שעה לפני היציאה מהבית ותראו את ההבדל – גם בתחושה וגם באיכות האימון.

כי הוא לא יגרום לכם להתנפל על אוכל לאחר האימון

הזעתם, קפצתם, רצתם אבל הנה הגיע סוף האימון ואתם מרוקנים חצי מקרר. נשמע לכם מוכר? אם תאכלו תמר או שניים לפני האימון ובמקרה הצורך גם במהלכו, תיהנו מתחושת שובע מתמשכת שתמנע מכם להגיע הביתה מעולפים מרעב ולאכול הרבה יותר ממה שתכננתם.

כי הוא עשיר במינרלים אשלגן ומגנזיום ומכיל סידן

התמר הוא אחד הפירות העשירים ביותר באשלגן ובמגנזיום והוא מכיל גם סידן. מינרלים אלה  מסייעים לאיזון לחץ הדם, לשמירה על בריאות העצם ואף חשובים לתפקוד תקין של השרירים ולהתאוששותם לאחר האימון.