אישה אוכלת יוגורט עם סטמפה דנונה
צילום: shuttetstock

1. יש סוכר ביוגורט?

יוגורט מכיל מטבעו מעט סוכר המגיע מהחלב. במידה שרוצים להמתיק את היוגורט בלי להתפשר על הערך התזונתי, מומלץ לעשות זאת עם חתיכות פרי, כפית דבש או סילאן טבעי

2. מה תפקיד החיידקים הפרוביוטיים שיש ביוגורט?

במעיים בריאים שנמצאים בגוף האדם חיים חיידקים ידידותיים ומזיקים. היות והמטרה היא לשמור על איזון בין סוגי החיידקים, צריך לחזק את הגוף עם חיידקים ידידותיים.

מה תפקידם? חלקם מסייעים  בפירוק רכיבי המזון ומקלים על העיכול, אחרים מחזקים את מערכת החיסון וכולם חיים על חשבון החיידקים המזיקים.

3. האם אנשים שרגישים ללקטוז יכולים לאכול יוגורט?

רגישות ללקטוז קיימת ברמות שונות, לכן ישנם אנשים שרגישים ללקטוז אך יכולים לאכול יוגורטים. הסיבה לכך היא שהיוגורט מכיל מלכתחילה כמות נמוכה של לקטוז ביחס לחלב. כמו כן, החיידקים הפרוביוטיים שנמצאים ביוגורט מעכלים בעצמם חלק מהלקטוז ותורמים להפחתת תסמינים כמו תחושת נפיחות וכאבי בטן. ולמי שרגיש מאוד – אפשר תמיד גם לקנות יוגורט דל לקטוז המאפשר ליהנות מכל יתרונות היוגורט.

כאב בטן
החיידקים הפרוביוטיים תורמים להפחתת תסמינים כמו תחושת נפיחות וכאבי בטן | צילום: shutterstock

4. כמה חלבון יש ביוגורט?

יוגורט הוא מקור טוב לחלבון המסייע לשמירה על מסת השריר . למעשה, ביוגורט יש שני סוגים של חלבון: קזאין ומי גבינה, ושניהם נחשבים חלבונים טובים שעשירים בחומצות אמינו חיוניות.

5. האם רק ספורטאים צריכים לאכול יוגורט פרו?

יוגורט פרו עשיר בחלבון ומתאים גם למי שלא רגיל לשלב פעילות ספורטיבית בשגרת הפנאי שלו. ראשית, גופנו זקוק לחלבון כדי לבנות רקמות ולשמור עליהן תקינות. שנית, חלבונים נמצאים בעצמות, בתאי הדם וגם בשיער, ולכן צריכת יוגורט היא דרך טובה וטעימה להוסיף אותם לגוף.

6. מה הקשר בין יוגורט לסידן?

גביע יוגורט אחד מכיל 20-15 אחוזים מתצרוכת הסידן היומית המומלצת.  הסידן הוא גורם חיוני בתהליך הצמיחה וההתפתחות של ילדים, אך הוא חשוב גם עבור מבוגרים כי רצוי שכל אחד מאתנו יגיע לצריכה של 1,200 מ"ג סידן בממוצע ביום.

ילדה אוכלת יוגורט
גורם חיוני בתהליך הצמיחה וההתפתחות של ילדים | צילום: shuttetstock

7. מה ההבדל בין סוגי יוגורט?

ההבדל העיקרי בין סוגי יוגורט הוא מקור החלב. בין השאר, ישנם יוגורטים שמקורם חלב פרה, כבשים, בופאלו או עזים, ולעומתם יוגורט ממקור צמחי כמו חלבון סויה. את היוגורט המועדף בוחרים לפי הטעם האישי וניתן להתחשב גם בצרכים בריאותיים ספציפיים.

8. האם כדאי לאכול יוגורט בלילה?

יוגורט יכול לשמש כארוחת לילה משביעה ומזינה. הדגש צריך להיות על מזונות שמספקים אנרגיה לכמה שיותר זמן, ולכן ארוחת לילה מומלצת תכלול יוגורט, פרוסת לחם מחיטה מלאה ואבוקדו. עוד לפני כן, אפשר לאכול יוגורט כ-3 שעות לפני שהולכים לישון במסגרת ארוחת ערב שכוללת פרי  או גרנולה.

9. כיצד יוגורט תורם לדיאטה?

צריכה יומית של יוגורט יכולה לסייע בכל סוגי הדיאטות. מלבד העובדה שתכולת השומן ביוגורט עומדת על 4-0 אחוזי שומן בלבד, זהו הרגל טוב שעוזר להימנע מחטיפים מסוכרים או מלוחים. כדאי להחליף כבר עכשיו חמאה או שמנת ביוגורט דל שומן ולהשיג תזונה מאוזנת יותר מדי יום גם בלי להתאמץ.

לעוד טיפים על תזונה נכונה ואורח חיים בריא היכנסו למתחם >>

למידע נוסף על פלא היוגורט >>

למעבר לאתר דנונה >>

יוגורט מלא בטוב