החורף כבר כאן באופן רשמי, ורובנו נהנים להתפנק עם איזה ספל תה חמים. אבל איך בוחרים בתה איכותי באמת? הנה כמה עצות שיעזרו לכם לצייד את המזווה שלכם במוצר האיכותי ביותר.

אין כמו מראה עיניים

ירוק, שחור או חליטה – לא חשוב איזה תה אתם אוהבים, כדאי שתשימו לב לצבע שלו. הידעתם? צבע חזק לרוב מעיד על כך שמדובר בתה המכיל יותר חומרי גלם איכותיים. לעומת זאת, אם הצבע חיוור מידי, אל תצפו למשהו מסעיר. ארל גריי למשל, של מותג "גרינפילד", זאת תערובת תה שחור ציילון דומיננטי שבאופן טבעי מכילה פיגמנט רב של צבע, שאמור להתבטא גם בצבע חזק.

מבחן הכמות

כל חובב תה יודע שבדרך כלל רוב סוגי שקיות התה הפשוטות מיועדות לשימוש חד פעמי - כלומר להכנת ספל תה אחד. אבל מי מאתנו לא ניסה להכין כמה כוסות תה מתיון אחד, וגילה שהטריק החסכוני הזה לרוב לא ממש עובד כי התה מאבד מטעמו ומצבעו?

ובכן, זה בדיוק הרגע לטלטל את עולמכם ולספר שתיון איכותי הוא כזה שאפשר להכין באמצעותו ספל תה חזק מאוד, כמו שאנגלים אוהבים. לישראלים, תיון תה אחד יספיק למספר כוסות, מבלי לאבד מהטעם או מחוזק שלו, בדיוק כמו שהם אוהבים. נסו את זה בבית ותגלו אם התה שלכם אכן עומד במבחן.

רוצים לדעת עוד על תה?

תכירו את התה שיעזור לכם עם הדיאטה >>
אלו 6 סיבות מעולות להתחיל לשתות תה >>
כל מה שאתם צריכים לדעת על תה >>

חשיבות הטעם

זכרו שתה איכותי תמיד יישאר בטעם של תה. לכן, גם אם בתה שלכם משולבים טעמים נוספים כמו דובדבנים או ורדים למשל, עדיין תחושו בטעמו הבסיסי.

המחיר לא בהכרח מעיד על האיכות

כשמדובר בתה, לא כדאי להתפתות למבצעים. מנגד – גם לא מומלץ להתרשם ממחירים מופקעים. תה איכותי לא בהכרח נמדד במחיר.

שורה תחתונה: זכרו שתה איכותי מורגש בטעם, בצבע ולא בהכרח במחיר. גם אם אתם רגילים לשתות את אותו תה מוכר, תמיד כדאי לנסות סוגים ומותגים אחרים – אתם עשויים להיות מופתעים. "תה שחור פנטזיית ארל גריי" של מותג "גרינפלד" למשל, יעניק לכם חווית טעמים מרגשת. הוא בעל ארומה של הדרים ומורכב מתערובת מיוחדת שמגיעה ממחוז אווה בציילון ומעניקה לו טעם מיוחד ועדינות מתקתקה.