גם הדוגמניות המצליחות ביותר יודעות שכדי לתחזק גוף פוטוגני ובריא – צריך לעבוד קשה. קייט אפטון לא שונה מהן ולפי הפוסטים שהיא מפרסמת בעמוד האינטסגרם, המאמן האישי לא עושה לה שום "הנחת סלב" ומעביד אותה די קשה.

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

דוגמנית העל בת ה-25 שיתפה לאחרונה תרגיל שכל אחד יכול לעשות, המחזק שרירים שרבים נוטים לשכוח במהלך אימונים. אם אתם עובדים בעבודה משרדית שכוללת ישיבה ממושכת, התרגיל הזה יכול לעזור לכם המון.  

A post shared by Ben Bruno (@benbrunotraining) on


התרגיל נקרא Batwing Rows או External Torque Row והוא עובד בעיקר על השרירים המעוינים (שרירי הגב העליון) ונותן דגש על שימוש בשרירים בגב ובכתפיים שאנחנו נוטים להתעלם מהם. נוסף על כך, התרגיל עובד על שרירי הדלתא האחוריים (שרירים בצד האחורי של הכתפיים), שרירי הזרוע והשריר התלת-ראשי. "מרבית האנשים לא מתמקדים בשרירים האלו מספיק", אומרת אמנדה שאנון ורנגיה, מאמנת אישית ל-Self. "וחבל שכך, כי הם משחקים תפקיד חשוב בחוזק הכללי של הגוף.

אנשים שעובדים בישיבה לרוב אינם מפעילים את השרירים הללו. אם אתם לא מפעילים את האזור הזה, היציבה שלכם תיפגע מזה ועם הזמן תהיה כפופה יותר, לפי וורנגיה. שרירים אלה כל כך חיוניים לתנועת הזרועות שתרגיל זה יסייע לכם לתנועה טובה יותר ביום יום, אך גם בתרגילים אחרים שתרצו לנסות באימונים. "לא משנה איזו תנועה אתם עושים בחלק העליון של הגוף, אתם תשתמשו בגב העליון", אומרת ורנגיה. "שימוש נכון בשרירים הללו יכול לעזור לכם לדייק יותר בהרמות שונות". היתרונות של התרגיל באים לידי ביטוי גם בפעילויות אחרות, כמו ריצה. "אנשים מתמקדים על הרגליים כשהם רצים, אבל תנועה טובה של הזרוע חשובה והחוזק הנכון בגב העליון יכול לעשות הבדל גדול כשאתם עייפים".

עוד ב-mako בריאות:
>> זה מה שקורה לגוף כשמפסיקים לקיים יחסי מין
>> הגיעה לעשות החלקה וגוונים ויצאה עם צלקות
>> חייכו! מצאנו טריק פשוט להלבנת שיניים בבית

כך תבצעו את התרגיל:

קחו משקולת קלה או קטלבל ושכבו כשהבטן שלכם על ספסל בשיפוע. או שבו על ספסל בשיפוע (כמו אפטון).

החזיקו את המשקולות ישירות מתחת לכתפיים באחיזה חזקה.

בתנועה אטית ומבוקרת, משכו את הכתפיים אחורה בו זמנית ומשכו את המשקולת לאחור עד שהאגודלים מגיעים לאזור האגן. עצרו את התנועה לשנייה-שתי שניות.

חזרו על התנועה בין 8-10 פעמים. עשו שלושה סטים סך הכל, של 8-10 חזרות בכל פעם.

והנה עוד כמה תרגילים שכדאי לשאוב מהם השראה ולנסות בפעם הבאה שאתם מבקרים בחדר הכושר:

A post shared by Ben Bruno (@benbrunotraining) on


A post shared by Ben Bruno (@benbrunotraining) on