1. בשביל מה יש נייד? קבעו תזכורת

   הרבה מאיתנו זוכרים את שעת האימון שלנו, כי ככל הנראה גם קבענו עם עוד אדם, או שפשוט הכנסנו ללוז, אבל כמה מכם באמת קובעים עם עצמכם דרכים לזוז במהלך היום? רבים מאיתנו יושבים הרבה במהלך היום אם זה בעבודה, בלימודים או בבית, ויכולים להמשיך לשבת כך שעות עד שתהיה לנו סיבה ממש טובה לקום. אז במקום לחכות לסיבה, הכניסו לנייד תזכורות יומיות לתנועה יזומה שבה אתם סתם קמים ומטיילים כדי להזיז איברים, יוצאים להליכה קצרה של 6-5 דקות, לרדת ולעלות במדרגות או סתם להתמתח. כל פעם שתזוזו, תתגברו את שריפת הקלוריות היומית.
  2. תפסיקו להקליק וצאו ללקט

   בשנה האחרונה יצא שאת כל משימות ומטלות הבית עשינו בלחיצת כפתור מהמחשב והסמארטפון, אבל דומה שימי האונליין בחסות הקורונה כבר מאחורינו. החנויות נפתחו וזו הזדמנות מעולה לצאת מהבית ולהתחיל לצעוד. נסו לערוך את הקניות שלכם פחות דרך האפליקציות ויותר דרך הרגליים. ככל שתעשו יותר פעולות פיזיות מאשר דיגיטליות, כך תשמרו יותר על הכושר שלכם ותגבירו את שריפת הקלוריות היומית שלכם.
  3. חזרו לילדות

   כשהיינו ילדים לא הפסקנו לזוז. קפצנו, רצנו, רקדנו והשתוללנו לאורך כל שעות היום. לא קראנו לזה "אימון כושר", אלא פשוט ירידה למטה עם החבר'ה. אז נכון שלרוב האנשים בעולם אין באמת זמן לזוז במשך כל היום אבל נסו להיזכר בעצמכם כילדים ולהתחבר לצד הילדי והתזזיתי שבכם. אם יש לכם ילדים, שחקו איתם בגני השעשועים, רוצו אחריהם, תרקדו איתם, ותרגישו חופשי להשתולל איתם. ככל שתשחקו איתם יותר, תרגישו קרובים אליהם, הילדים יהיו שמחים, ואתם תשמרו על הבריאות שלכם יותר.

  4. צעדו תוך כדי שיחה

   לכולנו יש לפעמים שיחות טלפון ארוכות או שעלינו להקשיב להרצאה בעבודה או בלימודים, למה שלא תעשו זאת במהלך הליכה מהירה? אנשים רבים נוטים להיות מרוכזים יותר בזמן פעילות פיזית, ובנוסף, אנחנו לא חייבים באמת לשבת בזמן שאנחנו מדברים או מקשיבים. כשאנחנו הולכים במהלך שיחה או הקשבה, ההליכה עוברת מהר יותר ובכך אפשר לשרוף הרבה קלוריות מבלי לשים לב, וכמובן - לשמור על הבריאות.
  5. ותרו על הרכב

   אנחנו כבר רשמית באביב ומזג האוויר הוא הנעים ביותר שיש כרגע. הזדמנות מעולה לוותר על ההרגל של הרכב ולהתחיל לצעוד לאיסופים, לפיזורים, ולהשלמות הקטנות של הסופר השכונתי. מה יקרה אם תעשו זאת? ובכן, תוכלו להיות בריאים יותר, חזקים יותר ונמרצים יותר. תחשבו על זה שאם תלכו לעבודה או תרכבו על האופניים, גם אם ייקח לכם 40 דקות, תוכלו לחסוך זמן של פעילות אירובית וגם לא תצטרכו לחפש חנייה. אז נכון שלא תמיד זה אפשרי ולא כולם יכולים להגיע ברגל לעבודה, אבל גם אם הגעתם עם המכונית לעבודה, אתם תמיד יכולים לצאת להליכה בהפסקת צוהריים, להחליט לרדת במדרגות במקום להשתמש במעלית ולהיות יותר אקטיביים במהלך היום.

  6. עשו היכרות עם מדרגות

   בדומה להרגל הרכב, גם המעלית תופסת מקום של כבוד בחיינו והגיע הזמן להביט ימינה ולהציץ לפתח גרם המדרגות. שם ממתין אימון כושר מבלי להתכוון. נצלו זאת.
  7. פשוט קומו

   אם יש לכם יום שבו אתם מלאים בעבודה מעל המחשב, נסו לעבוד חלק מהזמן בעמידה. הישיבה הממושכת עלולה לגרום לבעיות בריאותיות רבות החל מסיכון מוגבר להשמנת יתר, לחץ דם וסוכרת ועד לעומסים בגב עד לפריצות דסק. בכל הזדמנות שיש לכם עמדו וזוזו.
  8. צאו מאזור הנוחות

   נכון שהכי מפתה זה להנגיש שלטים, כוסות, נייר טישו וכו'. במקום זה, הרחיקו מכם כל דבר שיגרום לכם לישיבה ממושכת. הדברים הרחוקים שתצרכו, יהיו תזכורת עבורכם לקום ולזוז.
  9. צאו לטיולים בטבע

   אם במהלך השבוע לא הספקתם לזוז כמו שרציתם, אולי תוכלו לנצל את סוף השבוע לתנועה והנאה גם יחד. במקום לבחור בפיקניק בישיבה, בחרו בהליכה בטבע ובמקום רביצה בים או בבריכה בחרו בטיול אופניים בשטח. חפשו פעילויות מזיזות ונסו להיות כמה שיותר בתנועה שהיא גם מהנה ומעצימה.