רבים לא יודעים זאת, אבל מעבר לאימוני סבולת לב-ריאה ושריפת קלוריות, חשוב גם לפתח גמישות כדי לשמור על הבריאות הגופנית שלנו. תרגילי מתיחות יכולים לעזור לכם לתפקוד היומיומי, כמו גם יכול לשפר את היציבה, לשחרר שרירים תפוסים ולהפחית סיכון לפציעות. הקפדה על ביצוע תרגילי מתיחות בבוקר ובערב יכולה גם לעזור במיוחד לאנשים שיושבים שעות ממושכות, מה שלרוב גורם לשרירים תפוסים בגב ובפלג הגוף העליון (צוואר, כתפיים).

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

דרך פשוטה וטובה לבדוק כמה אתם גמישים היא לנסות לעשות תרגיל מתיחת שרירי מיתר הברך, החשובים לפעולות רבות שאתם עושים, בהן הליכה. שבו על מזרן, ישרו את הרגליים קדימה ונסו לגעת עם האצבעות בבהונות. ודאו שעמוד השדרה נותר ישר, ככל האפשר. השתדלו לא לכפוף את הברכיים אבל אם אתם מרגישים שאתם חייבים, אפשר. נסו להישאר בפוזיציה המתוחה כמה שניות. כמה רחוק הצלחתם להגיע וכמה שניות הצלחתם להישאר שם? זה יכול לעזור לכם להבין את רמת הגמישות שלכם. הנה עוד כמה סימנים שיכולים לעזור לכם לדעת:

מרגישים תחושת מתיחה מאחורי הרגליים? ייתכן ששרירי מיתר הברך שלכם חלשים.

אם הרגשתם בזמן התרגיל תחושת מתיחה חזקה בשרירים שמאחורי הרגליים, סביר להניח שהשרירים שלכם באזור הזה חלשים וצריכים להתחזק. תרגילים לחיזוק שרירי מיתר הברך יכולים לשפר את טווח התנועה שלכם. תרגיל מומלץ: דד ליפט רומני – המשקל שאתם מחזיקים עוזר להאריך את השרירים מאחורי הרגל ולחזק אותם. צפו בסרטון מטה שמסביר כיצד לבצע את התרגיל. ואל תשכחו כמובן גם לעשות מתיחות לפני ואחרי האימון, עם דגש על שרירי מיתר הברך (לפחות דקה-דקה וחצי להקדיש לשרירים אלו בזמן המתיחות שאחרי האימון).

עוד ב-mako בריאות:
>> זה מה שאדל עשתה כדי לרדת במשקל
>> זהירות: המאכלים האלה יכולים לפגוע בעצמות
>> זה מה שיקרה לגוף שלכם אם תפסיקו לשתות קפה

מרגישים תחושת לחץ ומתח באזור הירכיים? ייתכן שהבעיה היא בשרירי אגן הירכיים.

קבוצת השרירים שבאזור הקדמי של הירכיים שלכם משפיעה על הבריאות שלכם יותר ממה שאתם כנראה משערים. חוסר גמישות של שרירי האזור היא בעיה נפוצה של אנשים שיושבים ממושכות. אם אורח החיים שלכם יושבני, שרירי אגן הירכיים שלכם ככל הנראה התרגלו להיות בפוזיציה "מקוצרת" בשל הישיבה.

זה גורם לשרירים הללו להפעיל לחץ על האגן ואף עלול לגרום לו להיות בהטיה מעט קדימה. וכל אלה מוסיפים מתח לשרירי מיתר הברך. אם אתם עובדים בישיבה, השתדלו לעשות הפסקות של עמידה והליכות מסביב למשרד, לפחות לכמה דקות. דרך טובה לא לשכוח לעשות את זה היא לשים שעון מעורר בטלפון שיזכיר לכם לקום כל כשעה. כל זה יעזור לשרירי אגן הירכיים להימתח ולהיות גמישים יותר והגוף שלכם יודה לכם על כך.

מרגישים צביטה בגב התחתון? ייתכן שזו בעיה עצבית.

מתברר שהשרירים שלכם הם לא הדבר היחיד שמונע מכם להגיע לבהונות שלכם. אם אתם מרגישים בזמן התרגיל מעין צביטה באזור הגב התחתון שמקרינה לרגליים שלכם, ייתכן שהבעיה היא במערכת העצבים, או ליתר דיוק במוביליות של העצב. אם אנחנו מפעילים את שריר בגוף בצורה לא נכונה, זה יכול להוביל ללחץ מיותר על עצב באזור ולמעשה לגרום למצב של פגיעה במוביליות העצבית, כלומר, ביכולת של העצב להימתח בכוחות עצמו. נסו את התרגיל למטה, שיעזור לכם לשחרר את המתח המיותר על העצבים בגוף. ישיבה נכונה גם כן יכולה לעזור לכם במצב הזה – שימו לב שכשאתם יושבים הגב התחתון שלכם מקבל מספיק תמיכה.