צילום: roni mattes 

מתי קרה המהפך?

כל חיי עסקתי בספורט והתאמנתי אימוני כוח. לפני כ-6 שנים עברתי משבר גדול בחיי והפסקתי להתאמן - אבל יחד עם זאת לא הפסקתי לאכול. פיתחתי אכילה רגשית עד שעליתי במשקל והגעתי למשקל שיא של 114 קילו עם אחוזי שומן גבוהים מאוד. פעם ראשונה הרגשתי מה זה להיות שמן, התכחשתי לזה כל התקופה ולא ראיתי את זה עד שעליתי למשקל ולא האמנתי. הייתי במצב שלא חשבתי שאגיע אליו בחיים. רק מראה שלכולם זה יכול לקרות. החלטתי להרים את עצמי מלמטה, עשיתי סוויץ' בראש וחזרתי להתאמן בחכמה ולעלות את הרמה מעת לעת. שילבתי תזונה נכונה עם תזונאי עד שירדתי כ-20 קילו - וחזרתי לחייך.

בחצי שנה האחרונה החלטתי לקחת צעד אחד קדימה ולהתחטב עד לרמה שרציתי להגיע אליה. הורדתי 10 קילו נוספים והיום בסוף התהליך אני גאה להגיד שאני 30 קילו פחות; חטוב יותר, חזק יותר והכי חשוב מרגיש בריא יותר ואנרגטי יותר.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

איך החלטת לעשות את התהליך?

בדרך כלל החלטות שכאלה באות כשאתה למטה ואני הייתי בקרקעית. זו הייתה תקופה שהמצב הנפשי שלי לא היה במיטבו וזה השפיע ישירות על האכילה ועל אורח החיים שלי, פשוט הזנחתי את עצמי.

הרגשתי כבד, מתנשף מכל תנועה בסיסית, הבריאות לא הייתה במיטבה וגם בואו נודה על האמת, לא אהבתי איך שנראיתי. החלטתי לעשות מעשה, אחרי שהקרובים אלי לא הבינו מה קרה לי והתחילו להעיר לי. אחרי שראיתי את המשקל שלי, הבנתי שזה הזמן לעשות שינוי.

מה עשית כדי לרדת במשקל?

קודם כל תזונה. התזונה שלי השתנתה מקצה לקצה. לא משנה כמה תתאמנו וכמה תזיעו, אם תאכלו בצורה לא נכונה נדיר שתראו תוצאות. התחלתי עם תזונה קונבנציונלית, עם 5-6 ארוחות ביום, חלקן גדולות וחלקן קטנות, בנוסף לכך גם כמות גדולה של פחמימות מורכבות.

לאחר מכן כשרציתי לעלות רמה אחת למעלה החלטתי להתמקד בפן ההורמונלי, שהוא החשוב ביותר. החלטתי לשנות כיוון ולנסות תזונה אחרת. עברתי לתזונה דלת פחמימות והכנסתי צום לסירוגין שנע בין 13 ל-16 שעות צום (כולל שעות שינה). מה שגורם לירידה ברמת הורמון האינסולין והגברת הורמון ה-GH (Growth Hormone), שעוזר לגוף להיות יעיל יותר בין היתר בשריפת שומן.

View this post on Instagram

A post shared by Elad Benbenishty (@eladbenbenishty) on


צילום: roni mattes 

עוד ב-mako בריאות:

>> "אם אתם רואים את הסימן הזה, תיבדקו במהירות"
>> משרד הבריאות: היזהרו משימוש בתבלינים האלה
>> רוב הנשים לא יודעות שהדבר הזה גורם לסרטן שד

כמו כן, התחלתי לצרוך יותר שומן בריא שהחליף  את הפחמימה{אבוקדו, טחינה גולמית, שמן זית). למעשה, השובע שלי מגיע מהשומן ולא מהפחמימה, שמבחינה הורמונלית מקפיצה לנו את רמות האינסולין, שמאוד מקשה עלינו לרדת באחוזי השומן. כמובן שהקפדתי על רמת חלבון טובה, במטרה לשמור על מסת השריר - אבל לא יותר מדי כדי לא להקפיץ את רמות האינסולין בגוף, שכן גם יותר מדי חלבון יכול לבצע את אותה הפעולה של הפחמימה.

בנוסף לכך, אני מקפיד על חמישה אימונים בשבוע, שרובם הם אימוני כוח. אני מאמין בתהליך ולא בזבנג וגמרנו. מאוד חשוב בזמן הזה לבצע אימוני כוח כדי לשמור על מסת ה שריר הקיימת (לפחות פעמיים בשבוע). כדי להגיע לנראות מספקת וטובה מספיקים אימוני הכוח ותזונה נכונה ומוקפדת, אירובי אינו חובה בתהליך הנראות אבל בהחלט חיוני לאפקט הבריאותי והנפשי. ההמלצה שלי זה קודם כל להיעזר באיש מקצוע, שיידע לתת לכם את הכלים - תזונאי ומאמן כושר.

View this post on Instagram

A post shared by Elad Benbenishty (@eladbenbenishty) on


ייעוד חדש בחיים

אחרי שעשיתי את התהליך והבנתי את הקושי בלהיות שמן ואחרי שהגעתי ליעד שלי - הבנתי שהייעוד שלי הוא לעזור לאנשים שיעברו את התהליך כפי שאני עברתי.

אין יותר מספק מלגרום לאנשים להיות שמחים יותר, שיהיו עם בטחון עצמי גדול יותר והכי חשוב בריאים יותר. לכן החלטתי לשנות מקצוע ולהפוך להיות מאמן. החלטתי לוותר על התואר האקדמאי שלמדתי (מהנדס) ועשיתי בחירה לא קונבנציונלית (כי מי יוותר על הייטק?) - אבל היום אני מאושר יותר. אני קם עם חיוך ומלא מוטיבציה לשנות את את החיים של אנשים כמו ששיניתי את שלי, כי אני יודע מה זה להיות בשני המקומות.

יש לי היום מקום לאורח חיים בריא, בשילוב של תזונה ואימונים כדי להגשים את חלומם של האנשים.

לי זה הצליח, גם אתם יכולים :)