תרשו לנו רגע לחזור לתחילת המגפה: מרץ 2020, שלל ניסיונות כושלים להתרגל למציאות החדשה, כניסה לסגר הראשון בחיינו, ובעיקר אפיית חלות, ולא רק לארוחת שישי. והופ, מבלי ששמנו לב, כבר נכנסו לסגר השני – שבו הספורט היחידני הפך להיות ה-דבר, הכול כדי לצאת מהבית. מאז עברו כמה חודשים עד שהגענו לסגר השלישי במספר, שבו כבר היה נדמה ששקענו באיזו בטלה של ייאוש. בסגר האחרון, שנגמר ממש לא מזמן, המסכים השתלטו על חיינו ונכנסנו לאיזה שבלול של "עד מתי קורונה?". אך על אף התחושות הקשות והמוטיבציה שלא ממאנת לבוא בזמנים אלה, חשוב לזכור שאחד הדברים החיוניים לעשות, גם אם לא הוגדרנו ככאלה במקום העבודה שלנו, הוא פעילות ספורטיבית.

עד כמה חיוני? ובכן, להיות בתנועה הוא דבר מהותי. מחקרים רבים הוכיחו שאורח חיים בריא ופעיל משמעותי מאוד גם לגוף וגם לנפש. למעשה, אנשים שמקפידים על אורח חיים מאוזן הם בריאים יותר, מאושרים יותר, אקטיביים יותר, יעילים ופרודוקטים יותר בכל מעגלי החיים: במשפחה, בחיי החברה וכמובן בקריירה.

מדובר גם באחת הפעילויות הכי מגבשות ומהנות שניתן לעשות עם המשפחה הגרעינית - וחשוב מכל, זה בחינם. כל מה שאתם צריכים הוא רק מעט מוטיבציה, התנועה כבר תביא איתה את כל השאר. עשינו לכם חשק להיכנס לכושר? מחפשים דרכים שיעזרו לכם ולמשפחה שלכם להיכנס למוד ספורטיבי? הנה כמה הצעות יצירתיות איך לבצע פעילות ספורטיבית משפחתית אקטיבית ומהנה, במיוחד לתקופה הנוכחית:

צאו לסיבוב בשכונה

אין ספק שאחד מהדברים המשמעותיים ביותר שגילה עם ישראל ב-2020 הוא כמה ירוק וטבע יש בישראל, אפילו במרחק אלף מטר מהבית. מה גם שהחורף השנה לא מלווה בטמפ' נמוכות מידי או בממטרים כבדים – מה שמאפשר לצאת לסיבובי אוורור מהנים. הליכה בשעה קבועה (שבהחלט מומלץ להכניס לטקס היומי), היא זמן איכות משפחתי טהור, בלי הסחות דעת ובלי מסכים. רק אתם, הילדים, הטבע והשיחות המיוחדות. אין ספק שמדובר בפעילות שהיא פרייסלס.

טיול עם המשפחה  (צילום: shutterstock By Josep Suria)
תאמצו הליכה בשעה קבועה וצאו להתאוורר עם כל המשפחה | צילום: shutterstock By Josep Suria

תרקדו

אין דבר משחרר יותר מהאמירה "תרקדו כאילו אף אחד לא מסתכל", כשהאמת היא שיש סיכוי טוב שרואים אתכם מהמרפסת, עכשיו כשכולם בבית. מצד שני, למי אכפת? שימו מוזיקה או השתמשו באפליקציית ריקודים ותתחקו אחר התנועות. זה משחרר את הגוף, מפריש אנדרופינים ומוסיף אווירה של כיף גדול בבית. זו גם הזדמנות טובה, אגב, להעביר את פס הקול שגדלתם עליו לדור הבא.

קפצו בחבל

זה רק נראה כמו משחק ילדים, כשהאמת היא שקפיצה בחבל היא אחת מהפעילויות האירוביות הטובות ביותר שמפעילות לנו את כל השרירים בגוף. תוכלו לצפות באימוני קפיצה על חבל ולקבוע לכם יעדים בהתאם, או פשוט לקפוץ יחד עם הילדים ולהשתטות. זה הספורט הכי טוב לנפש.

קפיצה בחבל  (צילום: shutterstock By Mladen Zivkovic)
לא רק לילדים: תתחילו לקפוץ בחבל | צילום: shutterstock By Mladen Zivkovic

קחו כדור וצאו החוצה

כדורסל, כדורגל או אולי בכלל כדור קיפוד - כל משחק כדור שהוא מוגדר כספורט אקטיבי במיוחד, ובעיקר מהנה וחוויתי. מדובר בזמן טוב לעבוד עם הילדה על הקליעות שלה, עם הילד על ההבקעות שלו או בכלל עם עצמכם ההורים, על משחקי הכדור שהצטיינתם בהם בתיכון.

צאו לרכוב על אופניים

הילד עוד מדווש על גלגלי עזר? מנפו את התקופה הזאת על מנת להכשיר אותו לשלב הבא. חפשו את המקומות המישוריים כדי לרכוב בכיף כל המשפחה מבלי לסחוט את עצמכם, ותדאגו שבדרך תהיה איזו פיסת דשא כדי להירגע וליהנות מהבריזה.

רכיבה על אופניים  (צילום: shutterstock By Iakov Filimonov)
לרכוב בכיף על אופניים | צילום: shutterstock By Iakov Filimonov

מסלול נינג'ה בבית

כריות, ספות, כסאות ואולי איזה מתלה מתח – כל דבר שיניע את הילדים מהמסך למטבח בקטע יצירתי יותר – הוא מבורך. נכון, זה מבלגן את כל החללים בבית אבל אתם חכמים יותר מכולם: האתגר האחרון למנצח הבאזר הוא להחזיר את הכול למקום בזמן המהיר ביותר. אין בעד מה.

קפיצה על טרמפולינה

אם יש לכם אחת כזאת, אל תשאירו אותה לבד. קפיצה בטרמפולינה מעצבת את הגוף, בונה סיבולת לב ריאה ואף מסייעת בניקוי רעלים. מעל הכול, היא פשוט גורמת לנו לעוף קצת במקום ולשכוח לרגע מכול מה שמטריד אותנו. יאללה, יצאתם לסשן קפיצות משפחתיות? בהצלחה, וכמובן בזהירות!

 

 

מבצעים פעילות גופנית ורוצים לקבל על כך הטבות? הכירו את אפליקציית "עובדים בריא" מבית ההסתדרות, שמדרבנת את המשתמשים בה לשפר את אורח חיים שלהם ומציעה על כך תגמולים שווים.

איך זה עובד? האפליקציה מתרגמת את הפעילות הגופנית של המשתמשים לצעדים, ואת הצעדים ל'מטבעות בריאות' – באמצעותן ניתן לקבל הטבות מגוונות בחנות ההטבות של האפליקציה: ממאמן אישי עד הבית, דרך ציוד ספורט ועד ארוחת בוקר בריאה או שובר לרשתות אופנה וספורט. בנוסף, האפליקציה מתאימה את עצמה למשתמש לפי היכולות שלו, ומציעה הרצאות, מאמרים של מיטב המומחים, אימונים מצולמים או אפשרות להצטרף לקבוצות ריצה של המועדון הפזורות ברחבי הארץ. בשורה התחתונה: תעשו יותר כושר – תיהנו מיותר הטבות, שווה לא?

*השימוש באפליקציית "עובדים בריא" הוא לחברי ולחברות ההסתדרות בלבד.