אנדרו טיילור ממלבורן, אוסטרליה, שקל 150 קילו כאשר החליט לעשות שינוי בחייו. הוא הבין שיש לו מערכת יחסים לא בריאה עם אוכל, והצליח למצוא את הדיאטה שתאפשר לו לאכול מה שבא לו, ועדיין לרזות. מה הטריק? טיילור אכל רק תפוחי אדמה במשך 40 יום.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

"אם אתה מכור לסמים או אלכוהול, הפתרון הוא פשוט להפסיק לגמרי", מספר טיילור, בן 36, לחדשות יאהו, "אבל ברור שאי אפשר לעשות את זה עם אוכל, אז המחשבה הבאה שלי היתה להפסיק כמעט עם כל האוכל, חוץ מסוג אחד". לאחר שקרא מאמר על תזונה צמחונית, הוא עשה את הבחירה שלו.

"לא ידוע מה יהיה מצב השרירים שלו"

מתחילת שנת 2016, טיילור אכל אך ורק תפוחי אדמה ובטטות בצורות שונות- מבושלים במים, אפויים, מעוכים ומתובלים. לדידו, הוא מרגיש כל כך מדהים מאז השינוי, שהוא מתכנן לדבוק שאותה הדיאטה במהלך כל השנה. אבל זה לא אומר שכדאי גם לכם לעשות זאת. "ברור שלאכול פחות קלוריות זה מרזה, אבל יש דרכים יותר הגיוניות לעשות את זה", אומרת רחל גרנות, יועצת תזונה ומנחת סדנאות לירידה במשקל. "הדיאטה הזאת ממש מזיקה לבריאות. הגוף שלנו צריך תזונה מגוונת בשביל לתפקד כראוי".

תפוח אדמה ובטטה (צילום: mama_mia, Shutterstock)
"לפחות הוא אוכל בטטה, אז הוא מקבל קצת בטא-קרוטן" | צילום: mama_mia, Shutterstock

למרות זאת, טיילור קיבל את ברכתו של הרופא שלו, והוא מתכוון לוותר על הדיאטה שלו רק אם מצבו הבריאותי ידרדר. בכל אופן, הוא לוקח גם תוספי מזון רק ליתר ביטחון, והוא מוסיף חלב סויה לפירה שלו. זאת, על אף שלדבריו תפוחי האדמה מספקים לו מספיק חלבון, ברזל, חומצות אמינו וויטמין C. ולגבי מצבו הנפשי? טיילור אומר שהוא לא מתגעגע לאוכל, והוא מרגיש מאוד מרוצה עם הדיאטה שלו כעת. שיהיה לו בהצלחה עם זה.

"אין סיכוי שהוא מקבל חלבון, או שום ויטמין ומינרל מהדיאטה הזאת. תפוחי אדמה הם לא מאוד מזינים, יש להם אינדקס גליקמי גבוה ומעט מאוד ויטמינים וערכים תזונתיים, ובטח שלא חלבון", מסבירה גרנות. "לפחות הוא אוכל בטטה, אז הוא מקבל קצת בטא-קרוטן. מה שבטוח הוא שחלבון הוא לא מקבל מזה, ואין לדעת באיזה מצב יהיו השרירים שלו בסוף התהליך הזה".

עוד ב-mako בריאות:
>> מה הסיבה האמיתית לקרחת שלכם? ומה עושים עם זה?
>> רוצים לאכול פחמימות אבל פחות? הנה 5 טריקים שיסדרו אתכם
>> בחן את עצמך: חושבים שאתם מבינים בתזונה? תוכיחו