הענבים הם ללא ספק אחד הפירות המזינים ביותר שיש לקיץ להציע. כדאי לשלב אותם בארוחות קלות בסלט, מוזלי עם יוגורט, אגוזים ופירות נוספים או כקינוח בסיום ארוחה או כחטיף אנרגיה לפני פעילות ספורטיבית.

אף שרבים נוטים להיבהל מריכוז הסוכר שבחלק מהזנים (אולי בגלל המושג סוכר ענבים), למעשה מדובר בפרי מומלץ ביותר לצריכה קבועה בקיץ, הודות ליתרונותיו הרבים – הנה כמה מהם.

תורמים לבריאות המוח והקוגניציה: מחקרים מצאו כי בזכות עושרם בפוליפנולים (נוגדי חמצון), הענבים יכולים להפחית את הביטוי של החלבונים הקשורים לניוון במוח, ולשפר פונקציות זיכרון בקרב מבוגרים עם ירידה קוגניטיבית קלה.

משפרים את בריאות הלב: צריכת ענבים תורמת לשיפור תפקוד הלב וכלי דם, לרבות הפחתת לחץ הדם. כמו כן, נמצא שהם תורמים להפחתת רמות הכולסטרול ומעכבים תהליכי חמצון של LDL (כולסטרול 'רע'), מה שבפועל מפחית את הסיכון למחלות לב.

משפרים את ערכי הסוכר בדם: המדד הגליקמי הנמוך שבהם ונוגדי החמצון שהם מכילים, עשויים לשפר את הרגישות לאינסולין ולתרום לאנשים עם סוכרת מסוג 2 או כאלה שבסיכון להתפתחותה. במחקר שבוצע על חולי סוכרת מסוג 2, נמצא כי תמצית זרעי ענבים תרמה לשיפור סימני דלקת ורגישות לאינסולין. לכן, תמצית זו יכולה להציע יתרונות בריאותיים משמעותיים עבור אנשים עם סוכרת מסוג 2.

שטיפת ענבים (צילום: Nataly Landar, ShutterStock)
הידעתם? ענבים אדומים מכילים יותר נוגדי חמצון | צילום: Nataly Landar, ShutterStock

נוגדי דלקת וסטרס חמצוני: ענבים תורמים להגנה נוגדת דלקת ואנטי-אוקסידנטית, המסייעת במניעת מחלות כרוניות ותומכת בבריאות הכללית. הפוליפנולים שבענבים, הראו במחקרים פוטנציאל להפחתת דלקות ושיפור תפקוד תאי ביתא בלבלב שאחראים על ייצור אינסולין. פעולות אלו עשויות לשפר את הגלוקוז בדם ולהפחית את הסיכון לסוכרת מסוג 2.

מצוינים כתוספת אנרגיה למאמץ ממושך: בעת מאמץ גופני הנמשך מעל שעה חלים שינויים ברמת הסוכר ובזמינות האנרגיה, מה שעלול לגרום לעייפות ולירידה בביצועי השרירים. העינב מכיל תוספת גלוקוז ומינרלים, כמו אשלגן למשל, שחיוניים לתפקוד רציף של השריר במאמץ.

אדומים או לבנים?

ענבים אדומים, כמו למשל זן הסקרלוטה, מכילים תוכן גבוה יותר של נוגדי חמצון מסוג פוליפנולים והם בעלי פעילות אנטי-אוקסידנטית רבה יותר בהשוואה לענבים הלבנים. אגב, הבדלים אלו נובעים לא רק מהגנטיקה של הזן אלא גם מתנאי הגידול ומהאזור הגאוגרפי בו הם גדלים.

כריך עם ענבים (צילום: shutterstock Caftor)
ישתלבו אפילו בכריך | צילום: shutterstock Caftor

דואגים מהסוכר? כמו בכל דבר בחיים גם יותר מדי מהטוב הזה עלול להזיק, לכן המפתח הוא לאכול ענבים באיזון ובמידה. הפכו את הענבים לחלק אינטגרלי מהתזונה הבריאה שלכם ותתחילו ליהנות מהיתרונות הבריאותיים הרבים שהם מציעים.

הכותב היא ד"ר שון פורטל, דיאטן ספורט קליני, יועץ למותג "ענבי טלי"