איך עושים את הבחירות התזונתיות הנכונות בסופרמרקט שמלא באופציות מאוד לא בריאות? משננים את הכללים הבאים ומתחילים ליישם אותם. זה קל יותר ממה שאתם חושבים. 

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

1. אל תעשו קניות כשאתם רעבים

כן, זו עובדה די ידועה אבל עדיין חשוב להדגיש אותה. כשאתם הולכים לסופר רעבים, זה לגמרי יכול להשפיע על תהליך הקנייה שלכם. הרעב משתלט ולמעשה עשוי להשפיע משמעותית על המוח שלכם ועל תהליך קבלת ההחלטות. לבסוף אתם עלולים למצוא את עצמכם קונים הרבה יותר ממה שתכננתם.

via GIPHY

2. העדיפו מוצרים בהיקף הסופרמרקט

שיטת ההיקף דוגלת בקנייה המתמקדת בעיקר במוצרים הנמצאים בהיקף הסופרמרקט ופחות במוצרים הנמצאים במעברים. בהיקף הסופרמרקט (הקירות), ישנם בעיקר מוצרים טריים כמו פירות, ירקות, בשר טרי, דגים טריים, מוצרי חלב וביצים. כשאתם מתמקדים במוצרים בקירות הסופרמרקט, אתם למעשה נמנעים ממוצרים כמו גלידה, מזון מעובד, חטיפים ומשקאות ממותקים. רק אל תשכחו לעבור באזור הקטניות בשביל קינואה, שיבולת שועל וכדומה.

via GIPHY

3. קנו את המרכיבים הנכונים

הכינו רשימה נפרדת מראש של המזונות היבשים הבריאים שתמיד צריכים להיות במזווה שלכם ושלבו אותם ברשימת קניות שלכם, בהתאם למה שעומד להיגמר. בין המצרכים שכדאי שיהיו: דגנים מלאים, קינואה, פסטה מקמח מלא, עדשים וקמח מלא.

עוד ב-mako בריאות
>> הטיפים של הסלבס לירידה במשקל שבאמת עובדים
>> השחיינית עמית עברי חושפת: זה המאכל המושלם
>> נמנעים מיצירת קשר עין? זו הסיבה

4. הכינו רשימה מראש

כשאתם מגיעים מוכנים עם רשימת קניות, זה לא רק מסדר לכם את הראש, אלא גם מונע מכם להוציא כסף על מצרכים מיותרים ומאפשר לכם לקנות בצורה חכמה יותר. תכננו מראש אילו ארוחות תכינו במהלך השבוע, וכך תוכלו להעריך בדיוק אילו מצרכים (וכמה) תזדקקו להם.

via GIPHY

5. בחרו בחנויות הנכונות

אנחנו יודעים שהמחירים בחנויות הטבע לא בדיוק מתאימים לכל כיס, אבל כשאתם יכולים – בקרו מדי פעם בחנות הטבע. ישנם לא מעט מוצרים בריאים שניתן למצוא בחנויות כאלה, שאינם נמצאים בסופרמרקטים הרגילים. חנויות טבע מציעות מגוון רחב יותר של מוצרים אורגניים ומוצרים טבעיים, שיכולים להעשיר רבות את תפריט הדיאטה שלכם.  

6. בחרו נכון מזון ארוז

לרוב, מאכלים ארוזים מראש הם מעובדים וג'אנקיים, אבל ישנם כמה מזונות שיכולים לסייע לכם לשמור על המשקל, כמו פירות וירקות חתוכים מראש. אל תשכחו לקרוא את תווית המזון ורק לאחר מכן להחליט אם להוסיף את המוצר לעגלת הקניות שלכם. ארוחות ארוזות יכולות לסייע לכם לחסוך זמן ובו זמנית לשמור על היעדים התזונתיים שלכם.

via GIPHY

>> שאלון: האם אתם חולי ניקיון?