הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Issa Marvelous World ‎‏ (@‏‎marvelouxblog‎‏)‎‏

תרגיל הפלאנק מוכר לכולנו מהאימונים כאחד התרגילים המאתגרים שיש. המדריכה מכריזה על המשימה וכולנו צריכים להחזיק על הידיים או האמות למשך דקה או שתיים כדי לחזק את שרירי הבטן העמוקים, הזרועות, הירכיים והגב. מהר מאד אנחנו מתחילים להרגיש את הרעד ונאבקים על כל שנייה נוספת שלא ליפול.

ואז מגיעה דונה ג'ין וויילד בת ה-58 מקנדה, ומחזיקה בפלאנק 4.5 שעות ו-11 שניות, ובכך לא רק שהיא שוברת את שיא העולם היא גם מנפצת לכולנו הרבה מיתוסים שהעיקרי שבהם הוא "השנים עושות את שלהן".

"מיד התאהבתי בתרגיל"

לפני 12 שנים, שגרת האימונים של וויילד, שכללה ריצות ואימוני כוח, נאלצה להיקטע עקב שבר בשורש כף היד. מהר מאוד היא הבינה שהיא חייבת למצוא חלופה זמנית לפעילות הגופנית והתחילה בהדרגה לשלב את תרגיל הפלאנק באופן יומי.

"הבנתי שאני יכולה לקרוא ולעשות דברים נוספים תוך כדי הפלאנק ומיד התאהבתי בתרגיל", וכשהיא אומרת התאהבתי, היא מתכוונת לכך. מתברר שדונה ג'ין החלה לראות סרטים באורך מלא במהלך הפלאנק, ומפה לשם גם סיימה את לימודי המאסטר שלה בתנוחה.

ההחזקה בפלאנק במשך שעות גרמה לג'ין לכאבים רבים, ובעלה, שמכיר מקרוב את התהליך הגופני והנפשי שעברה, מעיד כי לדעתו דווקא אותם כאבים (בעיקר במרפקים ובירכיים) הם שעזרו לה להצליח להגיע לשיא העולמי. "הכאב הכרוני והנוקשות שאיתם היא מתמודדת שעות במהלך כל יום לימדו אותה לחזק את הראש ובסופו של דבר להמשיך הלאה גם בתוך הכאב", סיפר. יחד עם הכלים שרכשה במהלך השנים, העידוד והתמיכה שקיבלה מ-12 נכדיה, היא הצליחה לנצח ברגע האמת ולעשות את הבלתי ייאמן.

פלאנק צדי  (צילום: fizkes, Shutterstock)
יש גם וריאציות, שלא ישעמם | צילום: fizkes, Shutterstock

>> 5 וריאציות לפלאנק

טיפים לשבירת השיא האישי בפלאנק

גם אם ארבע שעות זו לא המטרה שלנו, כולנו נשמח להחזיק עוד כמה שניות ולהצליח לשבור את השיא האישי שלנו או לפחות את הדקה באימון שמאתגרת עבור כולנו. אז שימו לב מה צריך:

ריכוז: ההתמקדות במטרה תעזור להגיע אליה ולא להיות מוסחים מהפרעות ומרעשי רקע, ואנחנו צריכים, כמו בהרבה מקרים בחיים, לזכור שכדי להגיע ליעד אנחנו צריכים להאמין בו ולראות אותו קורה באמת.

נשימה: הנשימה היא כלי יקר ערך בכל הקשור ליכולת שלנו לנהל את הקושי והאתגר הגופני והנפשי. היא עוזרת לנו להרגיע את עצמנו מהסטרס שיכול להיווצר כתוצאה מהמאמץ ואף מרגיעה את תחושת הרעידות שנוצרת בשריר.

כל יום עוד קצת: גם דונה ג'ין מעידה שהדרך היתה הדרגתית, ובזכות השילוב של פעולות יומיומית כגון קריאה וצפייה בטלוויזיה הצליחה להעביר את הזמן מהר יותר ולצבור עוד שעות של פלאנק, ואלה חיזקו את גופה בהתאמה. כך שחיוני לבנות את זה - וגם התחלה של חצי דקה ביום היא בסיס, שאליו ניתן להוסיף כל יום 10-15 שניות.

הצבת יעדים ומטרות היא דבר חשוב, והעיקרון של התגברות על המכשולים שבדרך מסייע לנו לצלוח הרבה מהדברים שחשבנו שלעולם לא נצליח. השתמשו בכלים העומדים לרשותכם והקפידו לשנן את המשפט המוכר של מייקל ג'ורדן: "נכשלתי שוב ושוב בחיי, וזו בדיוק הסיבה שבגללה הצלחתי".