לפני כ-20 שנה הומצאה לראשונה שיטה מהפכנית ליישור השיניים באמצעות סדים שקופים. מאז הפכה השיטה למבוקשת מאוד בקרב רבים אנשים שחשובה להם האסתטיקה והנוחות, ומעוניינים לקדם את התהליך בצורה יעילה, קלה ואף  מבלי שישימו לכך לב והפכה לטובה ומתקדמת יותר. עם השנים הלכה השיטה והשתכללה, וכיום היא אף משלבת בינה מלאכותית ומאפשרת ליצור הדפסים תלת ממדים של פלטות שקופות המותאמות באופן אישי לכל מטופל/ת.

מה היתרונות של השיטה, למי זה מתאים והאם באמת לא רואים את סדים שקופים? ד"ר טטיאנה וקנין שפרלינג, רופאת שיניים עם למעלה מ-20 שנות ניסיון ובעלת הכשרה בינלאומית בצרפת וארה"ב, עונה על השאלות החשובות בכל הנוגע ליישור שיניים בשיטת אינויזליין (Invisalign™).

מה זה יישור שיניים בשיטת אינויזליין™ (Invisalign™)? 

"מדובר בשיטה המתקדמת בעולם ליישור שיניים באמצעות מיישרים שקופים", אומרת ד"ר וקנין שפרלינג. "בעזרתה ניתן לראות הדמיה דיגיטלית של השיניים לפני ואחרי. במסגרת השיטה, הפלטות נבנות באמצעות הדמיה תלת ממדית ונעשית התאמה אישית לצורת השיניים של המטופל/ת. לאחר מכן מדפיסים בתלת ממד סדרה של סדים שעשויים מפלסטיק שקוף כדי להוביל ליישור השיניים הרצוי. 

לדבריה, "למעשה מדובר בתחליף מאוד פופולרי לשיטות המסורתיות שאנחנו מכירים ליישור שיניים, כמו גשר מתכתי, קוביות שרואים הרבה בקרב מתבגרים וכדומה.  אלא שבניגוד לשיטות אלו, בשיטת אינויזליין™ (Invisalign™) לא רואים את הסד ולכן תהליך היישור, שפעמים רבות כרוך בבושה רבה של המטופל/ת, נחסך וניתן ליהנות מיישור שיניים בלי שהסביבה תהיה מודעת לכך".

למה צריך סט של סדים שקופים ולא אחד? 

"בטיפול עושים שימוש בתוכנת בינה מלאכותית כדי לייצר את כל השלבים שיובילו ליישור הטוב ביותר", מסבירה ד"ר  וקנין שפרלינג. "כך ניתן למקם את השן במקום אידיאלי עד לתוצאה האופטימלית, ולראות איך תראה התוצאה הסופית של הטיפול. לשם כך נדרש להחליף בכל שבוע או שבועיים סד מותאם למבנה הפה של המטופל/ת ולתזוזה של השן הנדרשת".

אינויזליין™ יתרונות 

• מתאימה לכל גיל.

• המיישר שקוף ואינו נראה.

• הטיפול נמשך כמה חודשים ועד שנתיים, משך זמן קצר יותר ביחס לשיטות יישור אחרות.

• סיום הטיפול הוא רק כשהמטופל/ת מרוצה.

• הסד נשלף, כך שניתן לשמור על היגיינת הפה בקלות, לאכול כרגיל, אין פגיעה בדיבור.

• ניתן לערוך סימולציה לפני התחלת התהליך ולהתרשם מהתוצאה הצפויה.

• יש צורך בפחות פגישות במרפאה בהשוואה לשיטות יישור אחרות, לעיתים אף ניתן לנטר את המטופל/ת מרחוק. 

• שמירה על חיים חברתיים רגילים.

• ניתן להימנע מלשים את הסד באירועים מיוחדים כגון דייט או חתונה.

• אין צורך בשינוי הרגלים או בשינוי סגנון חיים.

• הטיפול במיישרים שקופים יותר מהיר, מדויק ופחות טראומטי לשיניים.

• במשך 4 שעות ביום אפשר להיות ללא פלטה.

אינויזליין™ חסרונות? 

"לצד כל היתרונות שבשליפת הסד, יש צורך לשים אותו 20 שעות ביממה. זאת ועוד, ללא שיתוף פעולה מלא של המטופל/ת, הטיפול לא יגיע לתוצאות אופטימליות". אומרת ד"ר וקנין שפרלינג. 

"יש צורך במסירות לטיפול. ללא שיתוף פעולה מלא המטופל/ת לא יהיו תוצאות. העובדה שהפלטות ניתנות לשליפה יכולה לגרום למטופלים גם לא לשים את הפלטות או לא לשים אותם מספיק שעות ביממה. כאמור, השיטה עובדת בתנאי ששמים את הסדים 20 שעות ביום."

בנוסף, כמו כל טיפול, גם למיישרים שקופים לוקח זמן להתרגל. במקומות מסוימים אף ישנן נקודות קטנות של דבק, אך רבים לא ירגישו בכך".

למי השיטה מתאימה? 

"השיטה מתאימה לכל הגילאים, החל מילדים בגיל 12 ועד גיל מבוגר", מסכמת ד"ר טטיאנה וקנין שפרלינג. "בנוסף, השיטה מתאימה למי שמרגיש שיישור שיניים יתרום לו מאוד למראה ולהערכה העצמית, גם בגיל מאוחר, אך לא רוצה שישימו לכך לב. גם אנשים שמרבים להגיע לאירועים וצריכים לשלוף לעיתים קרובות את הפלטה, יוכלו ליהנות משיטה זו."

לסיכום, שיטת אינויזליין ™ היא שיטה יעילה ובטוחה ליישור שיניים. עם זאת, חשוב לבחור רופא/ת שיניים מוסמך ומנוסה ביישור שיניים  בשיטת ™INVISALIGN על מנת  להבטיח את קבלת התוצאות הטובות ביותר. 

למידע נוסף על השיטה ו/או תיאום תור עם ד"ר וקנין שפרלינג, צרו עמנו קשר drtatianasperling@.

ד"ר וקנין שפרלינג טטיאנה מומחית ברפואת שיניים עם עשרות שנות ניסיון. היא השלימה בהצלחה את לימודיה והכשרות בשתלים ואסתטיקה בצרפת ובארצות הברית.

בראש מרפאתה בתל אביב, ד"ר וקנין שפרלינג פועלת מעל 16 שנה, ומציעה טיפולי שיניים בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר. 

בגישה אינטגרטיבית המשלבת טיפולים רפואיים ואסתטיקה, היא מספקת את הטיפול האופטימלי בסביבה רגועה. כל מטופל נחשב ייחודי, וצרכיו האישיים מובילים את הגישה הטיפולית.

ההשכלה הבינלאומית של ד"ר וקנין שפרלינג מאפשרת לה להציע טיפול ברמות הגבוהות ביותר, תוך השתמשות בציוד וטכנולוגיה משובחים, במרפאה מתקדמת וחדשנית.

מגדל אור B קומה 4 הנחושת 4 תל אביב - רמת החייל 03-6962777  054-4964780

 לעמוד מומחה של ד"ר טטיאנה וקנין שפרלינג באינפומד