"'מאמי מייקאובר' הוא ניתוח המאגד בתוכו מספר פרוצדורות" מסביר ד"ר דרור סדן, מומחה לכירורגיה פלסטית ורפואה אסתטית. "זהו הליך פופולארי שהולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, ומתאר ניתוח פלסטי משולב לשיפור מראה הגוף לאחר לידה. הניתוח הנפוץ הוא שילוב של ניתוח חזה וניתוח בטן, אך הפעולה יכולה לכלול עוד מגוון הליכים, כגון שאיבת שומן. הניתוח מתוכנן ומבוצע בהתאם לצורך ולרצון של כל מטופלת באופן אישי".

"תחילה ניתוח ה-'מאמי מייקאובר' בוצע בארה״ב, ובשנים האחרונות הגיע גם לארץ עם תוצאות מוצלחות ושביעות רצון גבוהה. במרבית המקרים, נשים בוחרות לבצע את הניתוח לאחר סיום הלידות וההנקה, מאחר שהאחרונות מובילות לשינוי ניכר במבנה גופן, בעיקר באזורי החזה והבטן, זאת לצד עודפי עור ושומן שנוטים להתווסף עם השנים", מציין ד"ר סדן.

"היתרון המרכזי בהליך זה הוא שהניתוח משלב מספר אזורים תוך ביצוע הרדמה אחת. כך למעשה, מתקבלת תוצאה של מהפך כללי, ללא צורך לבצע מספר הליכים כירורגים הכרוכים כידוע בהרדמה, התאוששות וזמני החלמה", מסביר ד"ר סדן. "ביצוע מספר הליכים בניתוח אחד משפר, הלכה למעשה, את סיכויי הצלחת הפעולה".

"הניתוח אורך 3-5 שעות, זאת בהתאם לתכנון הטרום ניתוחי-פרטני שבוצע ולמצב הרפואי של המטופלת. מדובר בניתוח שנחשב ליעיל ובטוח, אשר בוצע בקנה מידה רחב בישראל. על-פי נתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית בוצעו יותר מ- 7,000 ניתוחי מאמי מייקאובר בישראל".

ההליך הניתוחי וההשפעות

"הניתוחים שנחשבים לבסיס ההליך הן מתיחת בטן, שאיבת שומן, וניתוח חזה. במתיחת הבטן המטרה היא להשיב לבטן את המראה החטוב. בניתוח נבקש להסיר עודפי עור משיפולי הבטן, לשאוב את השומן מדופן הבטן והמותניים, ולחזק את שרירי הבטן. שאיבת השומן תתחיל לרוב באזור הבטן, ויכולה גם לכלול את הירכיים, הזרועות והישבן", מפרט ד"ר סדן.

ד"ר דרור סדן  (צילום: ד"ר דרור סדן )
צילום: ד"ר דרור סדן

"ניתוח החזה כולל עיצוב החזה לרוב על ידי הרמת חזה, והגדלה או הקטנת חזה בהתאם לרצון המטופלת ומבנה הגוף, תוך רצון להחזיר את החזה למראה צעיר יותר. שאיבת השומן מתבצעת כדי לסלק עודפי שומן מאזורי גוף שונים, כגון דופן הבטן, המותניים, הישבן, הירכיים והזרועות. אפשרויות נוספות שניתן לבצע במסגרת המייקאובר כוללות ניתוחי הסרת צלקות הנגרמות במהלך הלידה, מתיחת זרועות או ירכיים ואפילו ניתוח אף".

"התוצאה הסופית היא לרוב מהפכנית ומסיבה זו, על פי ה-ASAP , 62% מהנשים בארה"ב היו בוחרות לעבור את הניתוח המשולב אם הייתה להן האפשרות הכלכלית. בישראל, מטופלות רבות מעידות כי הניתוח תרם לשיפור בביטחון העצמי, לתחושה נוחה יותר בזוגיות וביחסי המין" מסכם ד"ר סדן.

אודות ד"ר דרור סדן:
ד"ר דרור סדן הוא מומחה לכירורגיה פלסטית משחזרת ואסתטית. חבר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, סגן מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים וולפסון. בעל מרפאה פרטית בתל אביב – מרפאת ד״ר דרור סדן. ד"ר סדן משמש כמדריך קליני מטעם אוניברסיטת תל אביב.
ד"ר סדן מתמחה בניתוחי פנים (מתיחת פנים וצוואר, מינילפיט, מתיחת עפעפיים, הרמת גבות, עיצוב הגוף - מתיחת בטן, זרועות, ירכיים, ישבן, ניתוחי חזה, שחזורי שד, תיקון מומים מולדים, ניתוחי התאמה מגדרית, תיקון צלקות ועוד. ד"ר סדן מתמחה בטיפולים אסתטיים, כמו  בוטוקס, חומרי מילוי, לייזר, טכנולוגיות ומכשור רפואי מתקדם.

ד"ר דרור סדן (צילום: ד"ר דרור סדן)
ד"ר דרור סדן | צילום: ד"ר דרור סדן


לאתר הבית של ד"ר דרור סדן

לעמוד מומחה באינפומד של ד"ר דרור סדן