הרצון בחיוך אסתטי וישר נהיה יותר ויותר פופולארי בשנים האחרונות גם בקרב מבוגרים, שאינם בגיל ההתבגרות. הסיבה לכך ככל הנראה נעוצה בצורך הגובר במראה אסתטי, וזאת לצד ההתפתחויות הטכנולוגיות שמאפשרות להגיע לתוצאה יפות ומרשימות במהירות.

אם את או אתה רוצים לטפל בשיניים או ליישר אותן מבלי שישימו לב לכך, פלטות שקופות הן הפתרון הזה בשבילכם. ד"ר סילביאן בויאנג'ו, רופא שיניים ממרפאת בנגייב מסביר איזה מטופלים מתאימים ובמה כרוך הטיפול.

למי מתאים יישור שיניים עם פלטות שקופות?

פלטות שקופות ליישור שיניים מתאימות למקרים קלים עד בינוניים. הפלטה מאפשרת דחיפה של כל שן למקום אחר, עד שהן מגיעות למקום הרצוי.

הטיפול מיועד למקרים של שיניים מרווחות, שיניים צפופות, בעיות קלות בנשיכת הפה ושיפור החיוך של שש השיניים הקדמיות – במקרה של שן בולטת או חיוך לא ישר. הטיפול בדרך כלל נמשך פחות משנה.

למי לא מתאים יישור שיניים עם פלטות שקופות?

יישור שיניים עם פלטות שקופות אינו יכול להחליף יישור שיניים סטנדרטי עם ברזלים, ולכן אינו מיועד למקרים קשים יותר או כאלה שמצריכים הרחבה, קיצור או הזזה של הלסת. כמו כן, הטיפול אינו מיועד לאנשים מתחת לגיל 18.

תהליך הטיפול

לפני כל טיפול יישור שיניים יש לוודא שאין אבנית, טיפולי שורש או בעיות אחרות בשיניים. אם כן - אין לבצע תהליך יישור לפני שטופלו כל הבעיות האחרות. הסיבה לכך היא שהתחלת יישור שיניים ללא טיפול בבעיות קודמות עלול לגרום להחמרתן של דלקות ובעיות קיימות.

בשלב הראשון יוצרים תמונה תלת ממדית של הפה והלסת של המטופל/ת. בעזרת התמונה ניתן להרכיב תוכנית אישית של יישור השיניים והחזרתם למקומן הנכון. לאחר מכן, מייצרים סדרה של פלטות שיניים המותאמות באופן אישי למטופל/ת. פלטות אלו יפעילו לחץ על השיניים ויזיזו אותן בהדרגה עד למקומות הרצויים.

השיטה הנהוגה היום היא באמצעות אינויזליין - שם המותג של סוג המיישר השקוף המשמש לטיפול. את הפלטה יש להרכיב במשך 21 שעות במהלך היום. לאחר כשבועיים יש להחליף את הפלטה לאחת אחרת, כאשר בין לבין מבצעים שיופים קלים בין השיניים במידה ויש צורך.

יתרונות של פלטות שקופות על פלטות ברזלים

  1. קל יותר לנקות ולשמור על היגיינת פה.
  2. נראות אסתטיות.
  3. פשוט לצחצח ולשמור על בריאות השיניים.
  4. מחיר הוגן.

חסרונות של פלטות שקופות על פלטות ברזלים

  1. פחות יעיל לבעיות מורכבות.
  2. דורש צייתנות – לא להתפתות להוריד אותן או לשים פחות מ-21 שעות ביממה.
  3. מגבלות אכילה - יש להימנע ממזונות קשים.

כדי לדעת אם את או אתה מתאימים לטיפול באמצעות פלטות שקופות, יש לפנות לאורתודנט/ית מומחה. אם נמצאתם מתאימים, זו עשויה להיות אופציה טובה – אסתטית ויחסית מהירה.

מקור:

https://www.healthline.com/health/does-invisalign-work#bottom-line

לעמוד מומחה של רשת מרפאות השיניים של ד"ר בנגייב

לאתר הבית של רשת מרפאות השיניים של ד"ר בנגייב