בעידן שבו טיפולים אסתטיים צוברים פופולריות גם בקרב גברים, טבעי שפיסול קו הלסת יהפוך לטיפול מבוקש בקליניקות לרפואה אסתטית. 

גברים רבים נעזרים בפיסול קו לסת כדי לשוות לעצמם מראה גברי ואטרקטיבי יותר. בשונה מלחיים או שפתיים, שהם אזורים קטנים יחסית, קו הלסת הוא אזור גדול שמתחיל מהאוזן, יורד לכיוון הלסת וממשיך לסנטר. אזור זה יכול להשפיע מאוד על מראה הפנים.  

למה נועד פיסול קו לסת?

קו לסת חשוב לפרופורציה של הפנים. קו לסת זוויתי ומחודד הוא מאפיין שמעצים את המראה הגברי. . כפי שמקפידים לשפר את מראה השליש העליון של הפנים באמצעות הזרקת רעלן הבוטוליניום  שמעניק  מראה מתוח ורענן לפנים, גם השליש תחתון חשוב למראה.  

שיטת ההזרקה - פיסול לסת של ד"ר גיל טאובר (צילום: mako)
שיטת ההזרקה - פיסול לסת של ד"ר גיל טאובר | צילום: mako

ככל שמתבגרים, הפנים נראות נפולות יותר וקו הלסת נעלם או מיטשטש. עיצוב קו הלסת מחדד את המראה ומעניק לפנים הופעה צעירה יותר.  

בנוסף, אצל גברים קו הלסת מעצים את  המראה הגברי: ככל שמבנה הלסת  רחב יותר ומחודד, כך המראה נחשב גברי יותר. גם צעירים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם עוברים טיפולים אסתטיים שמשפרים את מבנה קו הלסת. 

מהו מראה "גברי" יותר?

מחקרים מראים שגבר עם פרופורציות מסוימות נחשב לאטרקטיבי יותר בעיני החברה. בדיוק כמו שאצל נשים, עצמות לחיים בולטות יותר מקו הלסת (מראה משולש הפוך) נחשב לאטרקטיבי, אצל גברים, מראה מלבני נחשב ליותר גברי ואטרקטיבי. 

שיטת ההזרקה - פיסול לסת של ד"ר גיל טאובר
שיטת ההזרקה - פיסול לסת של ד"ר גיל טאובר

איך הטיפול נעשה?

הטיפול נעשה לרוב באמצעות חומצה היאלורונית. לרוב, יש להשתמש ב-4-3מזרקים לפחות בעלי רמת סמיכות גבוהה של החומצה. זאת כדי להגיע לאפקט ההרמה המרבי והאופטימלי.  

החומר שבו נעשה שימוש הוא בדרך כלל סטילאז' STYLAGE XXL של חברת VIVACY הצרפתית חומר זה נשמר בערך לתשעה חודשים עד שנה. המשמעות היא שיש צורך בתחזוקה כמו ברוב הטיפולים האסתטיים האחרים.  

בטיפול עצמו מזריקים את החומר במקומות הרצויים באמצעות הדרכים הבאות:

  1. הזרקה עם מחט
  2. הזרקה עם קנולה - מחט ללא חוד

לרוב משלבים את שתי שיטות ההזרקה באותו טיפול, שכן לכל אזור בלסת מתאימה שיטה אחרת של הזרקה.

שיטת ההזרקה - פיסול לסת של ד"ר גיל טאובר
שיטת ההזרקה - פיסול לסת של ד"ר גיל טאובר

בשונה מהזרקה של  רעלן הבוטוליניום או מהזרקות אחרות בפנים שנחשבות לפשוטות יחסית, בפיסול קו הלסת, ההזרקה מורכבת משום שמדובר בפיסול אזור נרחב של אזור הפנים. לכן חשוב לבחור  ברופאים בעלי ניסיון בכך.  

מה קורה אחרי הטיפול?

התאוששות אחרי הטיפול קלה מאוד ולרוב אין סיבוכים. ניתן לחזור לעבודה ולפעילות מלאה כבר באותו היום. במקרים מסוימים עלולים להופיע שטפי דם מדקירות המחט, אבל בדרך כלל אלו שטפי דם שטחיים שמייק-אפ יכול להסתיר, והם נעלמים כעבור כמה ימים. 

שיטת ההזרקה - פיסול לסת של ד"ר גיל טאובר (צילום: mako)
ד"ר גיל טאובר | צילום: mako

מהם הסיכונים האפשריים?

הסיבוך הנפוץ ביותר הוא שטפי דם. פרט לכך יכול להופיע זיהום במקומות שבהם התבצעה ההזרקה. חשוב לזכור שתמיד יכולים להיות סיבוכים מורכבים יותר כמו הזרקה לכלי דם, נמק או פגיעה בעצבים, אך אלו סיבוכים נדירים מאוד. 

עד כמה הטיפול נפוץ?

לקליניקות שלנו  שפרוסות במרכז הארץ - בלב תל אביב ובראשון לציון – מגיעים גברים רבים לטיפולים. שיעור הגברים בקליניקות שלנו עומד על כ-50% לעומת כ-15% בשוק האסתטיקה. רבים מהם מגיעים לטיפולי  בוטוליניום ולפיסול קו הלסת. לצד זאת, חשוב לציין שגם הרבה נשים מגיעות לפיסול קו הלסת, אך אצלן ההליך שונה ומיועד לשוות להן מראה רך ונשי יותר.  

פיסול קו הלסת יכול לשוות מראה גברי, סקסי וצעיר יותר לגברים והוא מבוצע באמצעות הזרקות חומצה היאלורונית. אם החלטתם לבצע פיסול קו לסת, מומלץ לפנות לרופאים המתמחים באסתטיקה כגון מומחים ברפואת עור ומומחים ברפואה פלסטית. בחרו באלו שצברו כבר ניסיון מוכח בתחום.  

ד"ר גיל טאובר, מומחה לרפואת עור, מין ואסתטיקה

לאתר הבית של ד"ר טאובר

לעמוד המומחה באינפומד של ד"ר טאובר