טיפולי שיניים בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי מהווים אתגר משמעותי. המגבלה הפיזית והמאמץ הרב הדרוש כדי להגיע למרפאה, עלול להניא רבים מהמטופלים/ות מלקבל את הטיפול לו הם זקוקים, דבר הגורם להחמרה במצב ומוביל להתפתחות של כאבים עזים, תפקוד לקוי של השיניים וחלל הפה ואסתטיקה ירודה. לצד זאת, גם היעדר שמירה נאותה על היגיינה אוראלית עקב קושי פיזי עלול לגרום למגוון רחב של בעיות בחלל הפה, בהן פגיעה בשיניים, דלקות חניכיים, כאבים בחלל הפה ועוד.

במשך יותר מ-30 שנים עוסקת ד"ר יולנדה סורוביץ' בתחום רפואת השיניים. ד"ר סורוביץ' בעלת מרפאת השיניים "שנטיב", ברמת גן, והיא מפעילה גם את ניידת טיפולי השיניים המספקת מענה טיפולי מיוחד של מטופלים הסובלים משלל בעיות בחלל הפה, אך מוגבלים פיזית ולכן לא יכולים להגיע אל המרפאה.

ניידת טיפולי השיניים מיועדת לבני ובנות הגיל השלישי ולמרותקי בית, אשר אין ביכולתם להגיע פיזית למרפאה לשם ביצוע של טיפולים שונים. חשוב לציין עם זאת כי המרפאה נגישה ומאפשרת הגעה לאלו המשתמשים בכיסא גלגלים. הניידת מאוישת ברופאה ונהג ומצוידת בכלל הציוד הרפואי הנדרש.

ד"ר יולנדה סורוביץ' (צילום: ד"ר יולנדה סורוביץ')
צילום: ד"ר יולנדה סורוביץ'

אילו טיפולים מתבצעים בניידת טיפולי השיניים?

הניידת של מרפאת שיניים 'שנטיב' נותנת מענה רפואי בתחומים הקשורים לשיניים שבורות או מתנדנדות שדורשות עקירות וכן כל הטיפולים הקשורים לתותבות, תיקון תותבות, ריפוד תותבות וכמובן גם חידוש של תותבות. אנחנו מאמינים שלכולם מגיע חיוך יפה ותפקוד מלא של הפה – הגיל או מוגבלות פיזית לא אמורה להשפיע על רמת החיים.
חשוב לציין כי בניידת לא מתבצעים טיפולי שורש ו/או סתימות. אם יש צורך בטיפול כזה תידרש הגעה פיזית אל המרפאה הנגישה שנמצאת ברמת גן. בזכות מעבדת שיניים זמינה ניתן לבצע את הטיפולים במהירות רבה.

כיצד מתבצע ההליך?

הניידת מגיעה לאזורים רבים (אזור המרכז) והטיפול יינתן תוך 48 שעות מרגע קבלת הקריאה. הטיפול עצמו מתבצע בחדר או בבית המטופל/ת באמצעות כלל הציוד הנדרש, ותוך שמירה על תנאים סטריליים מחמירים.

האם כל אדם יכול לקבל טיפול באמצעות הניידת?

כל פציינט סיעודי או מוגבל פיזי המתקשה להגיע למרפאה יכול לקבל את שירותי הניידת של שנטיב. במקרים מסוימים יש צורך באישור רופאי של רופא המטפל לפני תחילת טיפול. חשוב לציין כי בדומה לכל טיפול שיניים, גם הטיפול בניידת עד הבית דורש את שיתוף הפעולה של הפציינט/ת ועל כן טרם ההגעה הצוות הרפואי יוודא כי המטופל צלול בדעתו ולו היכולת לשתף פעולה מינימלי במהלך הטיפול (למשל יכולת לפתיחת הפה). 
במטופלים שאינם צלולים בדעתם ולהם מונה אפוטרופוס, כלל התהליך – מרגע קביעת התור ועד למעמד הטיפול עצמו, יתבצע בתיווך ובנוכחות האפוטרופוס.

מתי הניידת מגיעה?

הניידת עובדת בימים א'-ה', משעות הבוקר ועד לשעות אחר הצהריים, בפריסת אזורים רחבה. כאמור, ההגעה תתבצע עד ל-48 שעות מרגע קבלת הקריאה. בתום הביקור הרופאה תעביר את סיכום הביקור למטופל ו/או לגורם המטפל.
השירות ניתן במסגרת הפרטית מופעל באישור משרד הבריאות. במסגרת הניידת ניתן לקבל שירות בשלל שפות – עברית, אנגלית, רוסית, גרמנית ורומנית

 

ד"ר סורוביץ' היא רופאת שיניים ותיקה בעלת מרפאת שיניים ברמת גן. לד"ר סורוביץ' ניסיון במגוון רחב של תחומים, לרבות שיקום מקיף של חלל הפה, טיפולים משמרים, טיפולים אסתטיים וטיפולי שורש. השתלות שיניים וטיפולים כירורגים מתבצעים במרפאה אך ורק על ידי כירורג פה ולסת מומחה.

ד"ר סורוביץ' מפעילה את הניידת כבר שנים רבות ורואה בעיסוק זה שליחות המאפשר לה לסייע למטופלים/ות מוגבלים/ות פיזית ליהנות מתפקוד תקין ואסתטיקה טובה של חלל הפה והשיניים.

לעמוד הבית של ד"ר סורוביץ'

לעמוד מומחה באינפומד של ד"ר סורוביץ'

 

ד"ר יולנדה סורוביץ' - ניידת (צילום: ד"ר יולנדה סורוביץ')
צילום: ד"ר יולנדה סורוביץ'