אז מי המאמן שהמתאמנים שלו מעידים עליו ש"הוא קודם כל חבר, שאף פעם לא יוותר על להביא את המתאמנים שלו לשיא הפוטנציאל"? ומי המאמנת שמצליחה להעצים נשים חרדיות באמצעות כושר ותזונה נכונה?

מירי פורסט, 38, רחובות: "לגלות כמה כוחות פנימיים יש בכל אחת ואחת"

מאמנת בתחום: ריצת נשים חרדיות

מירי פורסט (צילום: חנה חיון)
צילום: חנה חיון

ההמלצה על מירי:"תותחית ואלופה! מלאה ברצון להצלחה וגורמת לאלפי נשים בישראל לרוץ ולאכול אוכל בריא של ה׳ - כולל אותי". (אביגיל לביא)

מירי היא אישה חרדית, חסידת חב"ד ומאמנת ריצה שרואה בכל מה שהיא עושה סוג של שליחות. "יש לי תפקיד להביא לנשים כוח שהן לא חלמו שיש להן", היא מעידה. מירי פוגשת נשים שלעיתים לא עשו שום פעילות גופנית עד גיל 40-50 ונותנת להן כלים כיצד להפעיל את הגוף ולהתחבר לעצמן – ועל הדרך להרחיב את המעגלים החברתיים שלהן. מה שמסייע להן גם להיות אישה, אימא ורעיה טובה יותר, לדבריה. בזכות מירי, אותן נשים מצליחות גם לצאת מהבית 3 פעמים בשבוע וגם לעבור מאפס לעשרה קילומטר ריצה!

אלגום גבריאל, 28, גבעתיים: לאחר משבר ועלייה במשקל, גילה את הכוחות הטמונים בספורט

מאמן בתחום: אימוני כוח, אירובי, פונקציונאלי

גבריאל אלגום (צילום: באדיבות המצולם)
צילום: באדיבות המצולם

ההמלצה על אלגום: "אלגום הוא מאמן שהוא קודם כל חבר! הוא לא מוותר לך אף פעם ודוחק אותך לגבול הכוח הפיזי שלך - מה שנותן בסוף האימון הרגשה אדירה של סיפוק ושל הצלחה!". (דניאל גוטמן)

כלוחם ב"צוק איתן", אלגום חווה טראומה, ואובחן כהלום קרב ונכה צה״ל עם 20 אחוזי נכות. המצב הנפשי שליווה את הפציעה הביא אותו לעלות משמעותית במשקל. הוא נלחם עם עצמו כדי ללכת להתאמן בקביעות בחדר הכושר וללמוד על תזונה. תוך מספר חודשים, הצליח ליצור שינוי אדיר בחייו ובגופו והחליט ללמוד אימון כושר על מנת לעזור לעוד אנשים להתגבר על מכשולי החיים, הגוף והנפש. "הספורט הציל את חיי ואני יכול להגיד בביטחון שלא הייתי איפה שאני נמצא היום בלי האימונים שהם חלק נכבד מעולמי", הוא מסכם.  

יעל ניר, 59, כפר יונה: מביאה לארץ עידן חדש של ספורט

מאמנת בתחום:  דראמס אלייב, פילאטיס, יוגה נשית, ספינינג , אירובי , עיצוב, מתיחות , אימוני כוח לקבוצות ריצה , פיטבול

יעל ניר (צילום: שחר דרורי)
צילום: שחר דרורי

ההמלצה על יעל: "יעל היא גורו בתחומה. מקצוענית אמיתית ובעלת ידע נרחב בתחום הספורט, בריאות הגוף והנפש ותזונה. היא מדריכה ברמות הכי גבוהות שיש ואין ראויה ממנה!". (יפית היינמן)

יעל היא האישה שעומדת מאחורי הבאת "דראמס אלייב" לישראל - שיטת אימון קצבית של תנועות תיפוף על כדורי פיטבול (ענקיים) שהפכה ללהיט. האימון האירובי החדש גורם לשחרור ואופוריה, ובמקביל מחטב ומחזק את הגוף. עם קונספט של - whole body whole mind ותוצאות חסרות תקדים לבריאות הגופנית ולמצב הרוח, הדראמס אלייב נחשב ע"י מומחים לספורט של העידן החדש.

אילן גולדמן, 41, חיפה: "המועדון שלי הוא בעצם שותף לחיים" 

מאמן בתחום: ריצת ילדים ובני נוער

אילן גולדמן (צילום: מועדון ריצה)
צילום: מועדון ריצה

ההמלצה על אילן: "יש לו גם אלופי ישראל בקבוצה וגם ילדים עם מוגבלויות. באימונים הוא מצליח לאתגר וגם גורם להם להיות כיפים דרך משחקים למשל. אילן מאוד נחמד ומחמיא אבל לעולם לא אומר דברים 'סתם'". (ניצן שר)

מחלת האפילפסיה ממנה סובל אילן, קטעה את הקריירה שלו כספורטאי צעיר ואת החלום ולהשתתף באולימפיאדה. כיום, כמאמן ריצה לילדים ובני נוער, הוא חי את החלום עם הספורטאים שלו, חלקם הטובים בארץ. "מלבד החלק הספורטיבי ההישגי, הדבר החשוב לי ביותר הוא לגדל בני נוער ערכיים שתרומתם לחברה מורגשת", הוא אומר. כמי שליווה ילדים מבית הספר היסודי ועד הצבא והאקדמיה, הוא רואה חשיבות גדולה למסגרת בה התחנכו ומחכה שחלק מהמתאמנים הבוגרים שלו ישלחו את ילדיהם לאותה מסגרת בעוד כמה שנים.

אלינור וסנר, 42, נתניה: מאמנת בולטת בענף של רוב גברי

מאמנת בתחום: רכיבת אופניים

אלינור וסנר (צילום: באדיבות המצולמת)
צילום: באדיבות המצולמת

ההמלצה על אלינור: "אלינור חיה ונושמת רכיבת שטח. עובדת סביב השעון. נותנת מענה מקצועי מדויק לכל רוכב ורוכב, בנוסף למענה טכני, רגשי ונפשי". (דנה יששכר).

אלינור גילתה את עולם רכיבת האופניים כשנסעה לארה"ב לאחר השירות הצבאי והתאהבה באדרנלין, בקפיצות ובמהירות של הספורט. כיום היא רוכבת ומאמנת בולטת באימון אופניים בישראל לנשים ולגברים, בעיקר בסגנון קרוס קאנטרי האולימפי. בענף בו יש מיעוט נשים, אלינור שואפת להכניס עוד רוכבות לתחום. לאחרונה, אחת המתאמנות שלה אף זכתה באליפות ישראל והשתיים יטוסו הקיץ לאליפות אירופה, בתקווה לחזור משם עם הישג משמעותי ולכבוש יחד עוד פסגות.

איאד סאלמה, 47, חורפיש: נערים בסיכון הפכו לנערים עם סיכוי

מאמן בתחום: ריצה

איאד סאלמה (צילום: באדיבות המצולם)
צילום: באדיבות המצולם

ההמלצה על איאד: "המאמן שלי, מורה לחנ"ג ומי שהאמין בי והוביל אותי דרך הספורט והריצה להישגים ולמקומות שלא חלמתי להגיע אליהם! תודה לכם על ההזדמנות שנתתם לי להביע את הערכתי למאמן ששינה את חיי. הוא ההשראה שלי". (השאם שנאן)

איאד הוא מורה לחינוך גופני ופעיל חברתי במיזם קבוצת הריצה בביה"ס מקיף חורפיש. מטרת המיזם היא לעודד תלמידים לאורח חיים בריא ושילוב נוער בסיכון מביה"ס בפעילות ספורטיבית. "היום, לאחר שחלפו 8 שנים מתחילת המיזם, אני יכול להגיד בהתרגשות גדולה שהפרויקט הפך למקום טיפולי ושיקומי להמון נערים בחורפיש והציל נערים שהוגדרו בסיכון - היום חלקם קצינים בצה"ל", הוא מספר. בעקבות הצלחת המיזם, איאד מעביר הרצאות מרגשות לבתי ספר נוספים שהעתיקו את המודל שמשנה חיים.

אלינור למפל, 39, בת ים: מפתחת שיטות אימון ייחודיות לאימהות ואבות טריים

מאמנת בתחום: אימונים פונקציונאלים לנשים בטיפולי פוריות, נשים בהריון ולאחר לידה

אלינור למפל (צילום: עמית שטראוס)
צילום: עמית שטראוס

ההמלצה על אלינור: "אישה שהיא אגדה! ליוותה אותי במהלך ההיריון וגם אחריו. נתנה לי את כל הביטחון הדרוש, והעיפה את הכושר שלי לשמיים. מעבר למקצועיות היא הפכה להיות חברת נפש  מדהימה". (אורטל כלפון).

שיטת Mommyfit של אלינור, הינה תכנית אימונים אישית, ייחודית וראשונה מסוגה המכירה בצרכים ובקשיים של נשים בטיפולי פוריות, בהיריון ולאחר לידה. השיטה מאפשרת גמישות, הכלה והבנה ונותנת את התוצאה הרצויה. בעקבות הצלחתה, אלינור פיתחה שיטה נוספת הנותנת מענה לרצונם הגובר של אבות לבלות זמן משמעותי ובעל ערך עם ילדיהם. שיטת Daddyfit מאפשרת להם להתאמן יחד עם תינוקם ולחזק את הקשר ההורי.

בת אל גטרר, 35, ירושלים: הספורטאית האולימפית שהפכה למאמנת הנבחרת

מאמנת בתחום: טאקוונדו

בת אל גטרר (צילום: יאיר גלזר)
צילום: יאיר גלזר

ההמלצה על בת אל: "מאמנת שנתנה לי המון השראה וכוח. לא האמנתי שבתור אישה ועוד דתייה אצליח להתקדם בספורט, והייתי בטוחה שאנשור תוך שנה שנתיים. היום, בזכות בת אל, אני סוגרת בטאקוונדו עשור עם חגורה שחורה בגיל חמש עשרה". (תמר שריג)

בת אל היא ספורטאית אולימפית לשעבר שבגיל 12 כבר נכנסה לנבחרת ישראל ומאז ייצגה את המדינה בתחרויות בינלאומיות רבות. כשפרשה מתחרויות, החלה לחשוף עוד ילדים לתחום והביאה רבים לנבחרת ישראל ולהישגים בזירה הבינלאומית. לפני כשנתיים וחצי זכתה לכבוד של אימון נבחרת ישראל והעברת הידע והניסיון שצברה לדור הבא, פעילות אותה היא ממשיכה במקביל לחוגי הטאקוונדו שלה בפתח תקווה. בת אל היא "שגרירה" של אתנה ומרצה לקידום ספורט הנשים בישראל.

ספיר יוסף, 35, מודיעין: קידום ילדות ונשים צעירות דרך הגלגלים

מאמנת בתחום: החלקה אמנותית על גלגליות ליחידים, קבוצתיים ונבחרות

ספיר יוסף (צילום: אור דנון)
צילום: אור דנון

ההמלצה על ספיר: "ספיר יוסף היא מאמנת הגלגיליות הכי טובה שפגשתי. היא אימנה את שתי בנותיי במשך 7 שנים והקנתה להם ערכים כמו מצוינות, עזרה לזולת, חתירה להישגים וכיבוד האדם באשר הוא אדם". (ארז אסף).

ספיר מאמנת מזה 18 שנה, והינה המנהלת והבעלים של סקייטים - החלקה אמנותית על גלגיליות. מי שזכתה באליפות ישראל לשנת 1999 והתחרתה באליפויות אירופה, מספרת שההחלקה על גלגליות הייתה תמיד חלק בלתי נפרד ממנה. "לצד הפיתוח של הכושר הגופני ושרירי הליבה, זכיתי גם להתפתח באופן אישי, לא להתרגש מנפילות ולדעת איך לקחת סיכונים", היא מספרת. היום ספיר פעילה חברתית שמובילה את הפעילות של מודיעין 5050 - מיזם לקידום שוויון ושותפות מגדרית. "מה שמניע אותי הוא עידוד ילדות ונשים צעירות להשתתף בפעילות ספורטיבית ככלי לשינוי חברתי", היא מסכמת.

לטם כהן, 24, משעול החלמונית: לחיבור לספורט אין גיל

מאמן בתחום: אימונים פונקציונליים

לטם כהן גיליס (צילום: אילה כהן)
צילום: אילה כהן

ההמלצה על לטם: "מאז שלטם הגיע אלינו לדיור המוגן, מספר המתאמנים והמתאמנות גדל פי כמה. למרות פער הגילים, הוא מצליח להגיע לכל דייר ולהתאים לו פעילות שהולמת אותו. כל זה נעשה במקצועיות רבה ובחביבות שעושה טוב על הלב לכולנו". (שלומית בן נון)

לטם, מאמן כושר צעיר ובוגר מכון וינגייט, החליט לחבור לעולמם של בני הגיל השלישי והרביעי. לאחר שהגיע לדיור המוגן "מגדל נופים", דיירי הבית הבינו שיש להם הזדמנות נדירה לעשות שינוי ממשי בבריאות הגופנית והנפשית שלהם. לטם מגיע לדיירים הוותיקים פעמיים בשבוע, מתאים להם תוכנית אימון אישית על פי היכולות והצרכים שלהם ומצליח לדרבן אותם לחיים פעילים ומטיבים.