הגיל הממוצע להופעת לימפומה מסוג DLBCL הוא 65, אך היא יכולה להופיע גם אצל אנשים צעירים. לימפומה מסוג זה היא מחלה אגרסיבית, אשר מתאפיינת בהגדלה מהירה של בלוטות לימפה, ויכולה לערב איברים אחרים כמו איברי מערכת העיכול. התסמינים מגוונים, כאשר אצל מטופלים רבים מופיעים תסמינים כלליים הכוללים חום, ירידה במשקל והזעות לילה.

האם ניתן לרפא לימפומה מסוג DLCBL?

"בהחלט. על אף שמדובר במחלה אגרסיבית, בכ- 60% מהמקרים אפשר להשיג ריפוי מלא עם משלב הכולל כימותרפיה וטיפול ביולוגי. הצלחת הטיפול תלויה במאפיינים קליניים כמו גיל המטופל, מצבו התפקודי, פרמטרים הנוגעים להתפשטות המחלה ובדיקות דם ספציפיות. בשנים האחרונות למדנו על שינויים גנטיים ברקמת הגידול, המנבאים את הסיכוי להצלחת הטיפול. בדיקות גנטיות אלה זמינות, ונכנסו לשגרת הטיפול ב- DLBCL", אומר ד"ר שריד.

האם יש בשורות חדשות מעודדות למתמודדים עם DLBCL? מהם הכיוונים  העתידיים לטיפול במחלה שהוצגו בכנס האמריקאי להמטולוגיה ASH? צפו בקטע המלא מתוך "מילה של מומחה"

 

יש להדגיש כי בחירת הטיפול האפשרי הינה להחלטת המטפל הרושם את המרשם בהתייעצות עם המטופל. המידע נכון לינואר 2022.  למידע נוסף ,יש לפנות לרופא המטפל. שירות לציבור. מוגש בחסות חברת רוש פרמצבטיקה (ישראל) בע"מ.