טיפוח (צילום: jupiter images)
הפתרון הפשוט שיעלים את הקמטים | צילום: jupiter images
השנים עוברות, ועור הפנים שלנו נושא בתוצאות של החשיפה שלנו לשמש, העישון או סתם החיוכים שלנו. אם הקמטים שלכם מטרידים אתכם אבל אתם עדיין רוצים להצליח להזיז את הפרצוף ולהביע רגשות, יש פתרון חדשני שיוכל לעזור לכם.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

חוקרים אמריקניים בהרווארד ו-M.I.T פיתחו פולימר בלתי נראה שיכול להפחית קמטים ולצמצם שקיות מתחת לעיניים, הם קוראים לו "עור שני". מלבד היתרונות הקוסמטיים של זה, החוקרים מקווים שהפיתוח יוכל לטפל במחלות עור כמו אקזמה ופסוריאזיס. החומר הזה עשוי מכימיקלים נפוצים ובטוחים לשימוש, שתפקידם להגן על העור ולמתוח אותו באופן זמני.

עוד ב-mako בריאות:
>> אוכל מנחם: מסתבר שיש פחמימות שאפשר לאכול בלי להשמין
>> תקופת יובש: מה יקרה לכם אם תפסיקו לעשות סקס?
>> האימון משעמם אתכם? כך תאתגרו את עצמכם

בניסוי שפורסם בכתב העת המדעי Nature Materials, המוצר נוסה על 170 מתנדבים, ועד כה לא נרשמו תגובות אלרגיות. השימוש ב"עור השני" נעשה בדומה למסיכה – העור שפיתחו המדענים נצמד אל עור הפנים ומגן עליו מפני מפגעים סביבתיים. בנוסף, מניסוי שנעשה על מתנדבים שהצמידו את המוצר לעור היבש שלהם דווח על השתפרות במצב העור לאחר השימוש. גם אנשים שסובלים מאקזמה ומגרדים ללא הפסקה נהנו מיתרונות המוצר, שהצליח להקל על הגירוד.

איך משתמשים בזה?

ישנם שני שלבים לשימוש במוצר - יש את ה"עור" עצמו, ואת החומר שלמעשה מדביק אותו אל העור. החוקרים מציינים כי ניתן לשנות את תכונות המוצר על ידי שינוי המינון, כך שלצורך החלקת קמטים והקטנת שקיות מתחת לעיניים נשתמש בעור שהוא יותר אטום, לעומת אם אנחנו רוצים להשאיר תרופה לעור במקום – במקרה כזה נשתמש במוצר פחות אטום.

עד כה נעשו רק ניסויים בקנה מידה קטן, ויש צורך להמשיך במחקר בכדי להבין טוב יותר את מנגנון הפעולה של העור השני. החדשות הטובות הן שעל קמטים זה דיי יעיל, אז אולי בקרוב נוכל לשכוח מהבוטוקס ולהעלים את הקמטים בצורה לא פולשנית.  

>> על העיוורון: למה אסור להסתכל ישירות אל תוך השמש?