קרה לכם פעם שקיבלתם חדשות טובות וממש רציתם לספר לבני הזוג שלכם, ובמקום לקבל תמיכה קיבלתם תחושה שהאדם האחר לא ממש שמח בשבילכם? מסתבר שזה משפיע על האושר שלכם. מחקר חדש מגלה שהמפתח ליחסים מאושרים הוא השמחה עבור האחר. אז אם אתם לא שמחים כשבני הזוג שלכם מספרים לכם על משהו טוב שקרה להם, כדאי שתבדקו מאיפה זה נובע.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

תמיכה ברגעים קשים זה חשוב, אבל מחקר חדש מראה כיצד הרגשות החיוביים של בני הזוג שלנו משפיעים עלינו, ומה הקשר בין התגובה שלנו אליהם לשביעות הרצון שלנו ממערכת היחסים. 

עוד ב-mako בריאות:
>> יש לך מן בובז? 10 סימפטומים גבריים מדאיגים
>> טבעונות זה פשוט: כך תעשו את השינוי
>> שותים הרבה מים כדי להימנע מהנגאובר? זה לא באמת עובד

במחקר הנוכחי נלקחו זוגות הנשואים כבר תקופה ארוכה, ובדקו בעזרת סריקות מוח בדיוק את ההשפעה הזו. הראו לנשים סרטונים של אנשים זרים ושל בני זוגם המביעים רגש מסוים. מסתבר שהתגובה שלנו לשמחה של בני זוגנו היא שתקבע עד כמה אנחנו מרוצים ממערכת היחסים שלנו. המחקר מצא שמידת הסיפוק של הנשים מנישואיהן תאמה את מידת האמפתיה שהן חשו כלפי בן הזוג שלהם. או במילים אחרות, אם אתם לא חשים הזדהות כלפי בני זוגכם, אתם כנראה לא עושים את זה נכון.

גם כאשר מדובר בתגובה לאירועים משמחים בחיים, המפתח כאן הוא הבעת התמיכה כלפי בני הזוג. אבל אל תחשבו על המחקר הזה כמשהו מיושן שמורה על נשים לתמוך בבעלן ללא גבול וסיג, מטרת המחקר יותר מכל היא לספק לכולנו חומר למחשבה. אם אתם לא מצליחים לשמוח בשמחת בני הזוג שלכם, יש כאן בעיה שכדאי לפתור לשם שימור הזוגיות. נסו לבחון את הזוגיות שלכם, האם אתם באמת יכולים להיות שמחים בשביל האחר? האם הצד השני יודע לזהות מתי אתם מאושרים? אם עברתם את הזמנים הטובים, אתם יכולים לעבור הכל.

 >> רוצים לכייף אצל רופא השיניים? ככה עושים את זה