מכירים את החבר הזה שתמיד יגיד לכם את האמת בפנים, גם כשהיא לא הכי נעימה? אז שמרו עליו קרוב, תצטרכו אותו בפעם הבאה שתחדשו תמונת פרופיל בפייסבוק. מחקר חדש טוען שהאדם הכי טוב לבחור בשבילכם תמונת פרופיל הוא לא אתם. 

 >> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

לפי המחקר שפורסם בכתב העת המדעי  Cognitive Research: Principles and Implications, אנשים הם די גרועים בבחירת תמונות פרופיל לעצמם. למעשה, רובינו לא טובים בלבחור תמונה שתותיר את הרושם הראשוני הטוב ביותר.

בשביל הניסוי, ביקשו החוקרים מהמשתתפים לספק 12 תמונות שלהם, שנלקחו מעמוד הפייסבוק שלהם. לאחר מכן, שאלו החוקרים את המשתתפים באיזו תמונה מבין ה-12 יעדיפו להשתמש כתמונת פרופיל בפייסבוק, לינקד-אין, או באתר היכרויות.

בהמשך, התבקשו המשתתפים לדרג את תמונותיהם על פי מדדים שונים כמו אמינות, דומיננטיות, כשירות וביטחון עצמי. הצעד הבא כלל משתתפים חדשים שהתבקשו לדרג את אותן התמונות. התוצאה? לא הייתה חפיפה בין מה שאנשים חשבו לגבי התמונות של עצמם – לבין מה שאנשים חשבו עליהם במציאות.

עוד ב-mako בריאות
>> בלי להזיז אצבע: הגלולה שתכניס אתכם לכושר
>> הסופר פוד האמיתי שהיה לכם מתחת לאף נחשף
>> הסימנים שאתם במערכת יחסים לא בריאה

מה גורם לנו לבחור בתמונות לא מחמיאות?

ההיגיון אומר שאנחנו מכירים את עצמנו יותר טוב מכולם ולפיכך נדע לבחור הכי טוב את התמונה שמייצגת אותנו בצורה המחמיאה ביותר. אך המחקר הנוכחי הוכיח כי ההפך הוא הנכון. אחד ההסברים לכך שאנחנו לא טובים בלשפוט תמונות של עצמנו, הוא כי אנחנו מעריכים יתר על המידה את הפנים שלנו, מכדי שנוכל לשפוט בצורה אובייקטיבית תמונות שלנו.

על פי החוקרים, למחקר השלכות פרקטיות משמעותיות. "אם אנשים מעוניינים להציג את פניהם בצורה הטובה ביותר, הם צריכים לבקש ממישהו אחר לבחור את התמונה". אחרי הכל, תמונת פרופיל נועדה לעזור לאנשים לגבש רושם ראשוני עלינו, לכן זה רק הגיוני שאנחנו נהיה האדם האחרון שמתאים לבחירת התמונה.

via GIPHY

(מקור)

>> האימון שיעזור לכם להשיל קילוגרמים בלי מכון