איציק עוזרי
"אנשים אמרו לי שיש מתחזה שמתרים בשמי כסף". איציק עזורי
"איציק הליצן" הוא דמות מוכרת במסדרונות בית החולים 'שניידר'. כבר 25 שנה שהוא מבקר ילדים חולים, מרומם את רוחם, מחזק את נפשם ואת בריאותם כחלק מתהליך ההחלמה שהם עוברים.

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

"אני עושה את זה מהנשמה. בלי לקבל שום אגורה. הכול בהתנדבות. מגיע עם המכונית שלי לבית החולים על פי בקשת הרופאים. אני רואה בזה משימת חיי לשמח ילדים חולים", הוא מספר, "כשרופא מתקשר אליי כי ילד חולה לא מגיב או לא יורד מהמיטה, אני מגיע מיד כדי לשמח אותו, לגרום לו להגיב, לחייך. אני גם עושה להם ימי כיף. בשבילי הדבר הכי חשוב בעולם זה לראות ילדים מחייכים ומאושרים".

איציק עוזרי, 52, גר בקרית אונו ומתנדב כליצן רפואי במחלקות האונקולוגיות, הכירורגיות ובחדרי הניתוח בבית החולים שניידר. אלא שבאחרונה הוא הרבה פחות מחייך. מתברר שנוכל ממרכז הארץ נוהג להתחזות אליו – הוא מגיע לקניונים, למרכזי קניות גדולים בתל אביב ובגבעתיים, למחלקות ילדים ויולדות בבתי חולים או עומד בכניסה לחניונים ומתחזה ל'איציק הליצן', כשהוא מבקש מנהגים ועוברים ושבים לתרום כסף עבור ילדים חולי סרטן. מרבית האנשים נופלים בפח ותורמים אלפי שקלים שלא מגיעים לשום עמותה או לילדים חולי סרטן, אלא לכיסו של הנוכל. על פי החשד, הנוכל הזה כבר פועל כך שנתיים.

"אני מקבל טלפונים מחברים ובני משפחה שאמרו לי שיש מישהו שמתחזה אליי ומתרים אנשים למען ילדים חולי סרטן. אני מגיע לכל מיני אירועים או נפגש עם אנשים שטוענים שתרמו לי כסף. אני מסביר להם שזו טעות ושמדובר בנוכל, שזה ממש לא אני ושלא יתרמו יותר", עוזרי מספר. "יום אחד אני מקבל טלפון מקרוב משפחה שאומר לי שמישהו התחזה בשמי בקניון וביקש ממנו כסף עבור ילדים חולי סרטן. כשהוא אמר לו שהוא מכיר אותי האיש הזה נעלם. הוא פוגע בשמי הטוב. עושה לי עוול גדול. הוא גם מחלק קבלות מזויפות. צריך להפסיק את זה. יש פה הונאה".

זה הסרטון המלא של הנוכל שמתחזה  .. וצולם בבניין משרדים ברמת החייל כשבא להתרים כסף עבור איציק הליצן ..חייבים לתפוס אותו...

Posted by ‎איציק עוזרי‎ on Wednesday, March 9, 2016

* הפוסט שאיציק הליצן העלה לפייסבוק

עוד ב-mako בריאות:
>> מי מפחד מקרוספיט? בטח לא אתם
>> הגיל והתרגיל: איזה ספורט הכי מתאים לגילכם?
>> אוכל על: הסופר פודס החדשים שאתם חייבים להכיר

לפני כמה שבועות המתחזה אף הגיע לבניין משרדים ברמת החייל והתחזה בשמו של איציק הליצן. לרוע מזלו, עובדת במקום שהגיע את עוזרי, הצליחה לצלם אותו בטלפון הסלולרי וזה נמלט מהמקום כשהוא מקלל אותה. עוזרי החליט להעלות פוסט לדף הפייסבוק שלו עם הסרטון ותמונת החשוד במעשי הנוכלות, כדי להזהיר את הציבור שלא יתרמו לו כסף.

בנוסף, עוזרי הגיש תלונה למשטרה וזו הועברה לטיפול יחידת ההונאה במשטרת מחוז תל אביב אשר פתחה בחקירה בניסיון לאתר את החשוד. בימים האחרונים החשוד נראה שוב באזור מתחם 'שרונה' בתל אביב כשהוא מבקש מהנהגים שנכנסים לחניון לתרום כסף עבור ילדים חולי סרטן. "אני מקווה מאוד שהמשטרה תעצור אותו ותמצה אתו את הדין ותשים סוף להתחזות שלו אליי. כואב לי מאוד שאנשים נפלו בפח של המתחזה הזה ותרמו לו אלפי שקלים. חייבים לתפוס אותו", ציין עוזרי.

במשטרת מחוז תל אביב אישרו כי אכן התקבלה תלונה והיא נחקרת על ידי צוות חוקרים ביחידת ההונאה. ל-mako נודע כי זהות החשוד ידועה ונעשים מאמצים לאתרו.

>> "בכלל חשבתי שאני בהריון": יומן הסרטן השמח של ג'ני