במשך מספר חודשים, התלונן אמרי נהוראי זריהן בן ה-16 מעפולה על כאבי גב. למרות משככי כאבים שנטל, הכאבים המשיכו להטריד אותו לאורך שעות היום ואפילו במהלך השינה. הוא ניגש לאורתופד, וגם עבר בדיקות אך דבר לא הצביע על בעיה. לאחר שאמו הילה התעקשה, הם קיבלו לבסוף הפניה ל-MRI. רק לאחר שביצע את הבדיקה, הרופאים הבינו את גודל הבעיה ומיד התקשרו לאמרי ולאמו כדי לזמן אותם בדחיפות לשניידר. שם, במרכז הרפואי, הם נפגשו עם ד"ר אמיר קרשנוביץ, מנהל היחידה לנוירוכירורגיה, והוא בישר להם כי מדובר בגידול שגודל בתוך חוט השדרה וגורם לנוזלים יתרים להצטבר בתוך החוט. באותו מעמד, גם הבהיר את הצורך בניתוח דחוף.

בשניידר מסבירים כי הניתוח שעבר אמרי ארך כ-7 שעות ונעשה בטכנולוגיה חדשנית המאפשרת למפות את האזורים החשובים של חוט השדרה כדי לא לפגוע בתפקודים חיוניים. למרבה המזל, הגידול אומנם היה שפיר אבל הד"ר מבהיר כי אם הוא היה ממתין זמן קצר נוסף, היה נגרם לאמרי שיתוק מוחלט. "יש חלון הזדמנויות צר שהוא הפיך לצורך טיפול, ולשמחתי הצלחנו לנצל אותו", הוא אומר.

דר קרשנוביץ עם אמרי (צילום: שניידר)
אמרי עם ד"ר קרשנוביץ | צילום: שניידר

 "עבר עלינו שבוע קשוח, אבל יש לאמרי כוח רצון עצום והוא יעבור את זה", אומרת הילה בראיון ל-mako בריאות. "הוא ילד נבון וחזק, ולמרות ההלם הראשוני המובן, כשהוא הבין את מצבו הוא זה שאמר לנו 'אמא, אבא, הכל יהיה בסדר. זה מדהים שהוא נותן לנו את הכוח. גם אנחנו ניסינו לשדר אופטימיות אבל זה לא היה פשוט, אני מודה".

אם לא היית מתעקשת על ברור רפואי יסודי, נראה שהמצב היה חמור. מה המסר שלך להורים?

"בהחלט. אני חושבת שכהורים, יש לנו אינטואיציות חזקות, וחשוב להקשיב להן. אני מאוד שמחה שהתעקשתי ושהגענו בזמן. לשמחתי, אמרי טופל ע"י רופא מקצועי ומסור בצורה הטובה ביותר. כבר לאחר ה-MRI הבנו שככל הנראה מדובר בגידול שפיר, והניתוח אישר את זה, זה בהחלט מעודד".

 ד"ר קרשנוביץ מציין כי כעת נהוראי מתאושש, מתהלך ומרגיש טוב, והוא צפוי לעבור שיקום באמצעות פיזיותרפיה.