עמיחי רובין ז"ל, היה מהראשונים שהסתערו עם הנשק כאשר החלה המתקפה הרצחנית של מחבלי החמאס. הוא נפגע מקליע בראשו שפגע במוחו, ולמרות זאת המשיך להילחם - עד שהתמוטט. למרות מאמצי הרופאים בהדסה, מותו נקבע.

משפחתו של עמיחי בקשה לתרום את אבריו, ובזכותם 4 חולים זכו לחייהם מחדש: ריאותיו הושתלו בבן 70, אונת כבד בבן 23, כליה בבת 29, כליה נוספת בבת 7 ואונת כבד נוספת הושתלה בגופו של רפאל בן ה-8 מאשדוד.

דורית, אמו של רפאל, מספרת שבעיות הכבד שלו התחילו כבר כשהיה בן 3 חודשים, עד שהגיע למצב של אי-ספיקת כבד. "בסביבות גיל שנתיים הוא היה קרוב להשתלת חירום אבל בסוף זה נחסך מאתנו. מאז הוא נכנס ויוצא מאשפוזים ובשנה שעברה כבר אמרו לנו שהוא חייב השתלה".

המשפחה מתגוררת באשדוד, לא תכננה לצאת מהבית בגלל המלחמה, עד שטלפון משניידר בישר את מה שחיכו לשמוע זמן רב: "הם אמרו לנו שיש תורם ושנבוא מיד", מספרת דורית. שוקי אביו של רפאל מוסיף: "הוא מעריץ חיילים. כשהוא ישמע שמדובר בחייל אמיץ, אין לנו ספק שזה יוסיף לו אומץ וגבורה".

משפחתו של עמיחי כתבה: ״עמיחי רובין ז"ל, בן 23 בנופלו, הוא בנם השלישי של ישי ובתיה רובין, ממייסדי גרעין 'אומץ' בעכו. מגיל צעיר היה שותף לעשייה ונתינה, עניו וצנוע, אח וחבר אהוב מאד, שכולם שמחו להיות בחברתו. ביום שלישי קבעו הרופאים את מותו. הוא הותיר אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות״.

רפאל בשניידר (צילום: איתי דגן )
רפאל בשניידר | צילום: איתי דגן

ההשתלה עברה בשלום, וכעת רפאל מאושפז בשניידר. ד"ר מיכאל גורביץ, מנהל השתלות כבד במרכז שניידר לרפואת ילדים: "אין מילים לתאר מה מרגיש צוות חדר הניתוח בסיטואציה המורכבת הזו. הידיעה שהחייל הציל חיים בחייו וגם במותו, לא נותנת מנוח. תוך כדי אזעקות, אנחנו עסוקים בהצלת חיים של ילד, ומודים על הזכות שניתנה לנו. כל ילד הוא עולם ומלואו ואנחנו בצד המקדש את החיים, ונלחם על חיי ילדים".

"אנחנו אסירי תודה על הצלת חייו של רפאל ומצטערים על כל חייל שנהרג. אנחנו בתקופה חשוכה, ויחד עם כל הצער בכל זאת יש כאן רגע אחד של תקווה", אומרת דורית לסיום.