לפני כחודש התקבלה קריאה במוקד החירום 101 של מד"א על גבר שהתמוטט ואיבד את ההכרה בדירה באשקלון. ליאור לוי, החובשת במוקד מד"א, הדריכה טלפונית את אחד השכנים ששמע צעקות מהדירה והזמין את האמבולנס כיצד לבצע פעולות החייאה בסיסיות, צעד שתרם רבות לסיכוי ההישרדות של המטופל.

>> לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

צוות מד"א בראשות הפרמדיק קובי זלצר יחד עם החובשים מאיר יצחק ורינת מגן שהגיעו למקום מצאו את פאבל כשהוא מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה. הצוות ביצע פעולות החייאה ממושכות במשך כשעה וחצי שכללו תרופות, הנשמות, עיסויי לב ו- 26 מכות חשמל, עד שהדופק חזר ומצבו התייצב והוא פונה לבית החולים, היישר ליחידה לטיפול נמרץ בבי"ח, שם עבר צנתור.

פאבל וצוות מד"א 2 (צילום: דוברות מד"א)
צילום: דוברות מד"א

לאחר שפאבל התאושש, הגיע צוות מד"א שטיפל בו לבית החולים והוא פגש אותם לראשונה  והודה להם: "לראות אתכם כאן היום מרגש אותי מאוד, אין לי מילים להודות לכם, בזכות פעולות ההחייאה שלכם והעובדה שלא ויתרתם אני זוכה לראות את נכדי הקטן גדל. תודה לכם".

עוד ב-mako בריאות:
>> השינוי הקטן במקרר שיעזור לכם לרדת במשקל
>> בואו לבדוק: מה תנוחת השינה אומרת על אישיותכם
>> מתברר שקפה בריא רק אם שותים אותו בדרך מסוימת

"זה נס רפואי, אפילו הרופאים היו מופתעים"

פאראמדיק מד"א קובי זלצר, שטיפל בפאבל, מספר: "פאבל סבל מהפרעת קצב קטלנית וממש נלחמנו על חייו. תוך כדי הטיפול הרפואי בבית העברנו את המידע על מצבו לבית החולים בזמן אמת, כך שחדר הצנתורים היה מוכן כשהגענו לשם. ריגש אותי מאוד לראות את פאבל עומד על הרגליים ואני מאחל לו בריאות, וכמובן עוד שנים ארוכות של נחת מנכדו הקטן"._OBJ

נהג הניידת טיפול נמרץ, החובש מאיר יצחק: "זה ממש נס רפואי, אפילו הרופאים כשהגענו לטיפול נמרץ היו מופתעים. מהרגע שקיבלנו את הדיווח בקשר על האירוע ועד שהגענו למקום חלפו 4 דקות שבמהלכן התחילו את שרשרת ההישרדות והתבצעה הדרכה טלפונית להחייאה. העבודה היומיומית שלנו קשה ומקרים כאלו נותנים לנו את הכוח והיכולת לתת מעצמנו 200 אחוז כדי להמשיך ולהציל חיים".