לפני כחודש אמינה אלחוסני בת ה-7 מהיישוב אופוריה שבפזורה הבדואית, נפצעה קשה בעקבות המתקפה האיראנית על ישראל, בעת שרסיס נפל בבית המשפחה ופגע בחדר שבו ישנו הילדים. מבית החולים סורוקה נמסר כי בימים אלה היא שבה לנשום בכוחות עצמה, ומצבה מוגדר כעת יציב.

ד"ר צחי חזר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים, בבית חולים סבן לילדים שבסורוקה, אומר כי מצבה של אמינה אכן השתפר, אך היא עדיין סובלת מבעיות קשות הקשורות לפציעתה. "היא בהכרה מלאה ומדברת עם בני המשפחה הסובבים אותה ועם הצוות המטפל, ועוברת טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק. אולם, עקב סיבוכי הפציעה הקשה שממנה סבלה, היא צפויה לעבור עוד מספר ניתוחים בדרך להחלמתה".

אביה, מוחמד, מספר הבוקר בריאיון ל-mako בריאות כי המשפחה שמחה ונרגשת לאור השיפור במצבה. "היא מדברת, מזהה אותנו, ואפילו חזרה לאכול קצת".

סורוקה (צילום: חדשות 2)
הרופאים בסורוקה נלחמו על חייה | צילום: חדשות 2

לדבריו, בשלב זה היא עדיין לא זוכרת את פרטי המקרה. "היא ילדה קטנה, היא נפגעה מהטיל כשישנה. היא מספרת שהרגישה כאילו קיבלה מכה מאחיה שישן לידה". מוחמד מסביר כי אמינה סובלת, בין היתר, ממוגבלות בתנועה בצד שמאל של הגוף בעקבות הפציעה, ולכן היא עדיין מאושפזת בטיפול נמרץ, לצד המשפחה שנמצאת איתה לאורך כל שעות היום.